Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Genel Yönetim Duyurusu 11. Bölüm (1 Kullanıcı)

Erkan

Yönetici
Web Sitesi
www.islamiyet.gen.tr
Esselamü aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü..

Değerli kardeşlerimiz;

Sizlerle beraberliğimizin 3. yılını geride bıraktık. İyi-kötü günlerimiz oldu. Tatlısıyla acısıyla, sevindiğimiz ve üzüldüğümüz anlar oldu.
Tanımadığımız belki de tanıma ihtiyacı hissetmediğimiz din kardeşlerimize yardımcı olmak için çabaladık. Dua bölümlerinde kendilerinin huzura ermesi, hayırlı istek ve arzularının Cenab-ı Hak tarafından kabul olunması için dualar ettik. Kardeşlerimizin bilgilenmesini sağlayan bilgiler ekledik. Bunları, sizlerle beraber tatdık.

***​

Yönetim olarak belki de hatalarımız kusurlarımız olmuştur. Herkesi memnun etmenin mümkün olmadığının bilincindeyiz. Sanal ortamda değişik düşüncelerin, fikirlerin olduğu bir ortamda hizmet edilmesinin çok zor olduğunuda biliyoruz. Ön yargılı yapımızın böyle yazılı ortamlarda daha fazla kullanıldığı bir dönemde yaşıyoruz.
Bizler amaçlarımızı her duyurumuzda belirtmeye çalıştık. Kimseyi bilgisayar başına bağlayarak Nöbetçi kılmak değil, buradaki bilgilerden faydalanarak uygulanması ve uygulanmasına vesile olunmasını istedik.

***​

Burada biz kimsenin gitmesinden yana olmadığımızı da belirttik. Sitemizdeki son durum hemen hemen aynı. Bu kadar Gel-Git'lerin yaşanması, Coğrafi olarak çalışkan olduğumuzun göstergesidir herhalde...
Bazı üyelerimizden gelen "Benim sitede çok emeğim var. Ben olmasam olmaz. Çevrem var. Siteyi dağıtıcam, hacklicem, siz kimsiniz, bende site açarım, eleman toplarım, üye ederim, yetki veririm, sizin siteden uzaklaştırdıklarınızı, ben kendi siteme yakınlaştırırım, siz kötü yöneticilersiniz. Site çok kan kaybediyor. Bende size kan veremem, Çünkü benim kendi ortamım bana güveniyor. Ne dersem yapıyorlar." v.s .... gibi çok ilginç yaklaşımlarda bulunuyorlar. Bunları hoş karşılamaya çalışsakta Ümmet-i Muhammed'in neden bir arada olamadığı sorusuna belki buradaki örnekten cevap bulabiliriz.​

Ahir zamanın fitnelerinden olan hasetlik, mal sevgisi gibi çıkar ilişkileri aramızdaki sevgi ve saygıyı yok edip, yerine kin ve nefreti bırakmaktadır.​

Muhakkak sitemizde emeği geçen birçok kardeşimiz vardır. Hepsine Yönetim olarak ayrı ayrı teşekkür ederiz. Bizim vurgulamaya çalıştığımız nokta, "Yönetimin burada bir araç olduğunu bilmek, asıl amacın Allah celle celelühü hazretlerinin rızasını kazanmak olmalıdır."
"Sen çık aradan, baki kala yaradan"

Mübarek gün ve gecelerin yüzü suyu hürmetine; birlik ve beraberliğimizin en üst seviyelerde olmasını, kardeşlik duygularımızın pekişmesini, sanal ortamda gereksiz konularla şu değerli vakitlerimizin harcanmamasını Allah celle celalühü hazretlerinden diliyoruz.
Buradaki herkes bizim için değerlidir. Hepinizi seviyoruz. Size değer veriyoruz.​

Acaba sadece hep böyle problemler mi oluyor? Elbette hayır. Bu sadece insanın iç güdüsünü tetikleyen bazı olaylardır.
Sitemizdeki Mümin ve Mümine kardeşlerimizin değerli paylaşımlarını sadece Allah rızası için yapmaları feyiz ve bereket bakımından nice kişilere tesir ettiğini, bize gelen epostalarda görüyoruz.
İşte bizim hizmet noktasındaki amacımız budur. İnsanlığın tekrar uyanması, gaflette yeterince uyuyarak vakitlerin kaybolduğu bir zamanda yaşadığımızın farkında olmalıyız. Zamanımızın "İmanı kurtarma ve Ahirete hazırlanma" zamanı olduğunun bilincine çok iyi varmalıyız.​

Burada ki paylaşımlarını, "ben sizin siteye çok emek verdim, boşuna uğraşmışım, değmezmiş sizin gibi insanlara..." tarzında yorumlar yerine "Ben Allah rızası için, belki siteye giriş yapan bir kardeşimizin vicdanen düşünmesine vesile olurum" düşüncesinde ki birçok değerli kardeşlerimizin olmasından ötürü mutluyuz.​

Sevgili kardeşlerimiz;

Sitedeki iç huzuru muhafaza etmek için yöneticilerimizin çaba sarfettiği bilinmektedir. Burada taraf olmak yerine, olayı iyi analiz etmemiz gerekiyor.
1. Bir üye eğer size sataşıyorsa, hakaret dolusu cümleler veya hoş karşılanmayan kelimeler kullanıyorsa siz o kişiye karşılık vermeden bize bildiriniz. En kısa sürede gereği yapılır. Uyarı veya Siteden uzaklaştırma alır.
2. Siz eğer ki o üyeye aynı şekilde karşılık verirseniz, size hakaret eden üyeninde " o da bana hakaret etti" şeklinde cümlesiyle karşılaşmamıza ve eşit davranma bilincinde hareket ederek karşılıklı uyarı verilmesine veya uzaklaştırılmasına sebep olur.
Böyle durumlarda sabrederek yöneticilerle iletişim kurunuz.
3. Şunu banlamazsanız siteye girmem, benide banlayın tarzında epostalarınızda bizlere ulaştı. Böyle bir kıyas gerçekten bizleri şaşırtmıştı.
"Aynı ortamda olmam" cümlesi "Aynı İlçe de, il de, bölge de, Ülkede ve hatta Aynı dünyada olmam mantığınıda çağrıştırmaktadır." herkesin hatası ve kusuru mutlaka olacaktır. Önemli olan bu hataların farkına varmak veya vardırmak ve bir daha yapılmamasını sağlamaktadır.​

Yasaklı Kullanıcılar grubunda olan bazı üyelerimizin yasağını kaldırdık.

Kendileri belkide haksız yere ceza aldığını düşünebilirler. Ama bu konuda çok hassas davranıyoruz. Eğer ki gerçekten haksız bir uygulama yapılmışsa mutlaka ortaya çıkacağının bilinmesini istiyoruz.​

Aziz kardeşlerimiz;

Rahmet ayı olan Ramazan-ı şerifin tekrarını Cenab-ı Hak'tan istiyoruz.
Ayrıca kavuşacağımız Ramazan Bayramınızı da en kalbi duygularla tebrik eder, nezih ve nazik dualarınızı bekleriz.​

Selam ve dua ile ..​

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Gayet net ve anlaşılır bir şekilde anlatmışsınız. Allah işlerinizde kolaylık versin..

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
a.s erkan abi paylaşımın için tesekkurler...bu sitenın kurucularından siteye üye olup bizlere faydalı olanlardan Rabbım razı olsun...gercekten cok ilim öğrendım bu siteden öğrendım ve uyguluyorum...paylaşımlar cok samımı gercekcı faydalı bızlere huzur veren bır site ...bütün islam aleminin bayramın kutlarım en içten dileklerimle...hayırlı ramazanlar herkese....Mevlam daha nice ramazanlara kavustursun bizleri inşallah...dua ile kalın...

İYİ VARSIN İSLAMİYET.GEN....
İYİ Kİ VARSINIZ SİTE YÖNETİCİLERİ...
İYİ Kİ VARSINIZ ÜYE KARDEŞLERİM....

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm Selam Erkan Bey

3.yılımız hayırlı olsun daha nice uzun seneler deviririz inşaAllah acısıyla tatlısıyla olucak ama inşaAllah sonu hep iyi olur. Allah c.c. razı olsun böyle bir siteyi kurduğunuz için...
Yönetimde olsa üye olsa sonuç olarak insanız hata ve yanlış yaparız ama sonunu telefi etmek hatayı anlamak, gönül almak, arayı bulmak en güzeli olsa gerek...
İnşaAllah bundan sonra daha ılımlı ve iyimserliği daha ön planda tutarız. Buraya girme nedenim sevdiğim, saydığım ve takdir ettiğim kardeşlerimle güzel paylaşımlarda vakit geçirmek istediğim için giriyorum. Ama sorun yaşandığında yemin ederim sosyal yaşantımı bile etkiliyor çok üzülüyorum sanki aynı evin içinde kardeşimle küsmüşsüz gibime geliyor. Kimseyle böyle olmak istemiyorum....

Yasaklı Kullanıcılar grubunda olan bazı üyelerimizin yasağını kaldırdık.

Allah c.c. razı olsun çok sevindim gözüm hemen online bölümüne indi...Yönetimdeki kardeşlerimi kırdıysam da özür dilerim...Mübarek Ramazan Bayramımızı da en içten dileklerimle kutluyorum...Hayırlara vesile olur inşaAllah...Selametle....

Kaan Erdem

Yönetici
Burada ki paylaşımlarını,

"ben sizin siteye çok emek verdim, boşuna uğraşmışım, değmezmiş sizin gibi insanlara..." tarzında yorumlar yerine "Ben Allah rızası için, belki siteye giriş yapan bir kardeşimizin vicdanen düşünmesine vesile olurum"

düşüncesinde ki birçok değerli kardeşlerimizin olmasından ötürü mutluyuz.

Mevlam razı olsun hayırlı bir duyuru olmuş.Anlamak,uygulamak ve buna çabalayanlardan olmak duası ve ümidi ile...

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
selam ben araniza bugün katildim inşaallah daha nice yillar devirirsiniz sevgiyle ve selametle kalin ..bütün hayirlar sizinle olsun..

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Yönetim olarak belki de hatalarımız kusurlarımız olmuştur.

aleyküme selam.sadece sizin değil bizim de hatalarımız olmuştur.3.yılımız hayırlı olsun.yaptığınız açıklama inanın ki çok samimi.tarafınızdan yapılmış olan açıklamalar,olaylar karşısında hiç bir üyeyi kırmadan,olumlu,yapıcı ayırmadan uyardığınıza hep şahit oldum.Allah razı olsun.
ben emek verdim ,bu kadar üye toplarım diyenleri de esefle kınıyorum.kimsenin böyle bir şey söylemek haddi değildir.bizde kardeşlik içinde paylaşımlarımıza devam etmek istiyoruz.göstermiş olduğunuz samimiyetten dolayı tekrar teşekkür ederim.Rabbim yolunuzu açık etsin.bizim de hatalarımız olduysa helal edin.birde çok merak ediyorum acaba bilgi islamiyete göndermiş olduğumuz mesajlar sizin tarafınızdan okunuyor mu?sizi fazla sitede görmediğimiz için ,işlerinizin yoğun olduğunu düşünerek soruyorum.bunu gerçekten merak ediyorum.yönetim kadrosu dışında sizde okuyabiliyormusunuz?

Allah razı olsun.Rabbime emanet olun.tekrar 3.yılımız hayırlı olsun.bizim istediğimiz sadece böyle bir açıklamaydı.çokta aydınlatıcı oldu.selam ve dua ile kalın.

onun izinde

Kayıtlı Kullanıcı
selam

selam

ben aranıza bu gün katıldım çok mutluyum

_YUSUF_

Yönetici
Selamün Aleyküm Erkan kardeşim
Uzun yıllar daha burada Allah rızası için
hizmet vermeyi Allah cümlemize nasip etsin
Problemler karşısında Allah yar ve yardımcınız olsun
selametle

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum
cok net yalın bi dille gereken tum sey soylenmiş maşaALLAH
inşaALLAH farkına varılır durumun.
hepimizin hatası oluyo olmakta yasadıgımız surecde olacaktır elbette(olmamasını istememize ragmen)görülüyo ki cogu ailelerde bile zaman zaman anlaşmazlıklar oluyo ve gördugum su ki "BİZ KOCAMAN BİR AİLEYİZ" bu cok memnunu durumdan ayrıca anlaşmazlılların olması olayları dusundugumuz anlamınada gelir:)
sahsım adına hatamı gören kardeşlerimizin uyarmasını ama bunu uygun bi dille kalp kırmadan yapmasını isterim.erkan abimiz emeginize saglık bu siteyle iyiki ve hamdolsun tanışmızım co faydalı bilgiler ögrendım cok kıymetli insanlar tanıdım sukurler olsun inşaALLAH daha nice hayrlı senelerde yıne buraya bu tememıleri yazarım.selam ve baki dualarla kalın.

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı

aleyna ve aleyküm selam
bu kadar kişiyle uğraşmak zor elbette Allah adaletle davrananlardan etsin cümlemizide
bu yazıdan hissemizi hepimizin çıkarması duası ile....Allaha emanet olun

suya vardar

Kayıtlı Kullanıcı
selam ben aranıza yeni katıldım.kuran kursuna gidiyorum ve bu sitenin bana çok yardımı oldu.allah razı olsun.allah'a emanet olun

bir_sahabi_adayi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun

Allah razi olsun

Allah razi olsun... hizmetlerinizin devamini... Ilminizin ve zekanizin zirve yapmasini cenabi allah tan dileriz..

rmuti

Kayıtlı Kullanıcı
bende aranıa yeni katıldım Allah'ın izniyle bilgilerinizden faydalanacağım inşaallah .Allah şimdidin sizlerden razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt