Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

'' Gençlik Rehberi '' (1 Kullanıcı)

Elif Karaçivi

Kayıtlı Kullanıcı
'' Gençlik Rehberi'nde izah edildiği gibi: Gençlik hiç şüphe yok ki gidecek. Yaz güze ve kışa yer vermesi gibi ve gündüz akşama ve geceye değişmesi kat'iyetinde gençlik dahi ihtiyarlığa ve ölüme değişecek. Eğer o fani ve geçici gençliği iffetle hayrata - istikamet dairesinde - safretse; onunla ebedi baki bir gençliği kazanacağını bütün semavi fermanlar müjde veriyorlar. Eğer sefahete sarfetse, nasıl ki bir dakika hiddet yüzünden bir katl, milyonlar dakika hapis cezası çektirir.. Öyle de, gayr-i meşru dairedeki gençlik cezasını keyifleri ve lezzetleri, ahiret mes'uliyetinden ve kabir azabından ve zevalinden gelen teessüflerden, günahlardan ve dünyevi mücazatlarından başka, aynı lezzet içinde, o lezzetten ziyade elemler olduğunu aklı başında her genç tecrübe ile tasdik eder.... ''
Said Nursi (r.a)

Elif Karaçivi

Kayıtlı Kullanıcı
GENÇLİK EBEDİ DEĞİLDİR. ÖLÜM BİLE EBEDİ DEĞİLDİR. İMAN EBEDİDİR. BU DÜNYADA, AHİRET HAYATIMIZ İÇİN YAPATIĞIMIZ İBADETLER VE AMELLER EBEDİDİR.. KUL OLARAK YARATILMIŞIZ, ELHAMDÜLİLLAH.. BEYLERİMİZ PEYGAMBER EFENDİMİZİN (s.a.v) CİNSİNDEN , HANIMLARIMIZ PEYGAMBER EFENDİMİZİ (s.a.v) DOĞURAN ANAMIZIN CİNSİNDEN YARATILMIŞLARDIR..
HEPİNİZ ADINA EDİYORUM DULARIMI..
BİNLERCE HAMD-Ü SENALAR..

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim Allah(c.c.)razı olsun sağoalsınız,elinize,emeğinize sağlık gerçekten çok mühim bir meseleyi paylaşmışsınız bizlerle..şüphesiz gençlik insanın hayatındaki en önemli ve de en tehlikeli bir dönemdir..çünkü insan bu çağda nasıl yaşarsa ilerleyen zamanlardaki ruh halide bu dönemden izler taşıyor..bu yüzden gençliği his ve heveslere tabi olarak geçirmemeliyiz..gençliğini istikamet dairesinde geçirenlerden olabilme ümidi ve duası ile Allaha(c.c.)emanet olunuz,selamun aleyküm

Elif Karaçivi

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim Allah(c.c.)razı olsun sağoalsınız,elinize,emeğinize sağlık gerçekten çok mühim bir meseleyi paylaşmışsınız bizlerle..şüphesiz gençlik insanın hayatındaki en önemli ve de en tehlikeli bir dönemdir..çünkü insan bu çağda nasıl yaşarsa ilerleyen zamanlardaki ruh halide bu dönemden izler taşıyor..bu yüzden gençliği his ve heveslere tabi olarak geçirmemeliyiz..gençliğini istikamet dairesinde geçirenlerden olabilme ümidi ve duası ile Allaha(c.c.)emanet olunuz,selamun aleyküm

veAleyküm selam veRahmetullahi veberekatuh RECEB-I KAMER.
Bilinç, en önemli silah nefsimize karşı.. Bilicimizi açık tutalım. Bol okuyalım, çok dinleyelim, cemiyetlerde bulunalım. Genç kalabilseydi dünya, kıyamet'i yaratmazdı Allah.. Bol bol DUA edebilmeliyiz, etmeliyiz.. Her BEŞ VAKİT Allah'ın huzurunda Dua ya davetlisiniz; Allah tarafından.....
vesselam..

Elif Karaçivi

Kayıtlı Kullanıcı

'' BİR TEK GAYEM VARDIR. O DA; MEZARA YAKLAŞTIĞIM BU ZAMANDA, İSLAM MEMLEKETİ OLAN BU VATANDA, BOLŞEVİK BAYKUŞLARININ SESLERİNİ İŞİTİYORUZ. BU SES, ALEM-İ İSLAMIN İMAN ESASLARINI ZEDELİYOR. HALKI, BİLHASSA GENÇLERİ İMANSIZ YAPARAK KENDİSİNE BAĞLIYOR. BEN, BÜTÜN MEVCUDİYETİMLE BUNLARLA MÜCEDELE EDEREK GENÇLERİ VE MÜSLÜMANLARI İMANA DAVET EDİYORUM. BU İMANSIZ KİTLEYE KARŞI MÜCADELE EDİYORUM. BU MÜCAHEDEM İLE İNŞAALLAH ALLAH HUZURUNA GİRMEK İSTİYORUM. BÜTÜN FAALİYETİM BUDUR. BENİ, BU GAYEMDEN ALIKOYANLAR DA KORKARIM Kİ BOLŞEVİKLER OLSUN... ''
Bediüzzaman Said-i Nurs-i

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı

'' BİR TEK GAYEM VARDIR. O DA; MEZARA YAKLAŞTIĞIM BU ZAMANDA, İSLAM MEMLEKETİ OLAN BU VATANDA, BOLŞEVİK BAYKUŞLARININ SESLERİNİ İŞİTİYORUZ. BU SES, ALEM-İ İSLAMIN İMAN ESASLARINI ZEDELİYOR. HALKI, BİLHASSA GENÇLERİ İMANSIZ YAPARAK KENDİSİNE BAĞLIYOR. BEN, BÜTÜN MEVCUDİYETİMLE BUNLARLA MÜCEDELE EDEREK GENÇLERİ VE MÜSLÜMANLARI İMANA DAVET EDİYORUM. BU İMANSIZ KİTLEYE KARŞI MÜCADELE EDİYORUM. BU MÜCAHEDEM İLE İNŞAALLAH ALLAH HUZURUNA GİRMEK İSTİYORUM. BÜTÜN FAALİYETİM BUDUR. BENİ, BU GAYEMDEN ALIKOYANLAR DA KORKARIM Kİ BOLŞEVİKLER OLSUN... ''
Bediüzzaman Said-i Nurs-i

S.A MEVLA RAZI OLSUN KARDEŞ BİZLERDE BU YOLA BAŞ KOYALIM İNŞAALLAH S.A

leyla-1

Altın Üye
Allah razı olsun Rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun Rabbim herkesi hidayete erdirsin doğru yoldan ayrılanları doğru yola iletsin. AMİN

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.allah Razi Olsun Elif Kardeşim. Dua Ile Yaradan'a Emanet Ol..

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
'' Gençlik Rehberi'nde izah edildiği gibi: Gençlik hiç şüphe yok ki gidecek. Yaz güze ve kışa yer vermesi gibi ve gündüz akşama ve geceye değişmesi kat'iyetinde gençlik dahi ihtiyarlığa ve ölüme değişecek. Eğer o fani ve geçici gençliği iffetle hayrata - istikamet dairesinde - safretse; onunla ebedi baki bir gençliği kazanacağını bütün semavi fermanlar müjde veriyorlar. Eğer sefahete sarfetse, nasıl ki bir dakika hiddet yüzünden bir katl, milyonlar dakika hapis cezası çektirir.. Öyle de, gayr-i meşru dairedeki gençlik cezasını keyifleri ve lezzetleri, ahiret mes'uliyetinden ve kabir azabından ve zevalinden gelen teessüflerden, günahlardan ve dünyevi mücazatlarından başka, aynı lezzet içinde, o lezzetten ziyade elemler olduğunu aklı başında her genç tecrübe ile tasdik eder.... ''
Said Nursi (r.a.)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt