Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gençlerinizin fıska düştüğü, kadınlarınızın azdığı zaman haliniz ne olur? (1 Kullanıcı)

delinin biri

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Tem 2009
Mesajlar
135
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
36
Web Sitesi
delininbiriyimiste.tr.gg
--hz.ali radıyallahu anhum anlatıyor: ‘’resulullah aleyhisselatu vesselam (bir gün): ‘’gençlerinizin fıska düştüğü(haktan saptığı), kadınlarınızın azdığı zaman haliniz ne olur?? Diye sormuştu.. (kutub-ü sitte, heysemi, mecma’u’z-zevaid)

gençlerin haktan sapması.. Gençlerin nereye gittiğini; gençlerin kendileri bile bilmiyor ki büyükler nasıl bilsin.. Sadece heveslerini tatmin etmeye çalışıyorlar.. Günü birlik yaşıyorlar.. önlerine ne gelirse, akıllarına ne eserse onu yapmak istiyorlar.. Akıllarına eseni yapıyorlar..

Kadınlar almış başını gidiyor; herkes kendi isteklerine göre hareket ediyor.. Herkesin kendine göre doğruları var değil mi? Herkes kendi doğrusuyla, kendi bildiği doğruyla yaşamaya çalışıyor.. Gerçek doğrular ise göz ardı ediliyor; ve gericilik olarak adlandırılıyor.. Herkes arayışını bulmaya çalışıyor ama neyi aradığını ve nerde araması gerektiğini bilmiyor.. Herkes özgür değil mi? Bu zamanda özgürlük var.. Herkes istediğini yapmakta serbest.. Ama kimse ne istediğini ne yapmak istediğini tam olarak bilmiyor.. Bir şeye takılıp gidiyor, onu yaptıktan sonra başka şeylere yönlendiriyor kendini.. çünkü yarım kalan yanı bir türlü tamamlanmıyor.. Neyi aradığını bilmediği için, gerçekte aradığını bulamıyor çünkü..

Ben varya benler.. Bu benler.. Herkes ben diyor değil mi? Herkes kendine göre yalnız.. Herkes kendi doğrularını bulmaya, ve kendi nefsinin istediği şekilde kurallar koyarak, kendi aklınca, kendi hevesince yaşamak istiyor, yaşamaya çalışıyor hayatını..
Ben özgürüm… sadece özgürüm..
Hür olduğunu, özgür olduğunu; her istediğini yapmaya güçlü olduğunu iddiaya yeltenirsen sana ilk vurulacak damga:
-‘’sen kafirsin.. Hakk’ı, (allah’ı) inkar ediyorsun..’’ (abdülkadir geylani futuhul- gayb)​
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt