Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Genç Kızın Ibretlik Sonu!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2 Kullanıcı)

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim çok güzel bir paylaşımdı emeğinize sağlık okurken biraz nasıl anlatsam anlatamam ki şu anki duygularımı.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet olun..

Sağol kardeşim senden de Allah razı olsun inşallah. Sanırım bu yazıyı okuyan herkes hayretle okumuştur. Acı ama bir o kadar da gerçek... İmansız kalpler yok olmaya mahkumdur. Rabbim kalbimizden imanımızı eksik etmesin. AMİN. AMİN. AMİN.
SELAM VE DUA İLE...

Kardelen..

Kayıtlı Kullanıcı
s.a önceden okumuştum bu yazıyı rabbim islah eylesin böyle olan kişiler için rabbim akıl fikir firaset versin inşAllah
paylaşımın için sağol Allah razı olsun

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
Şehir içi dolmuşların birinde 20 yaşlarında ince elbiseler giyinmiş genç bir kız utanma duygusunu parçalar bir şekilde açılıp saçılmış fitne sergiliyordu. Arkasında saçı sakalı ağarmış ihtiyar genç kızın halinden dolayı arkasında utançla oturuyordu. Kızın kulağına eğilerek edeple şöyle fısıldadı: Ey kızım sana yakışan örtünmektir. Tesettür, insan kurtlarının iştahını kabartan bu şeffaf elbiseden daha faziletlidir. Hem bu hayâyı parçalar fitneye sürükler.

Genç kız şöyle dedi: sana ne kabrime benimle beraber mi gireceksin, cennete ve cehenneme koymak senin elinde mi? Kız ahmaklaşmış adamın üzerine gitmeye başlamıştı. Sonra cüreti ve utanmaz tavırlarını artırdı adamla alay ediyor şöyle diyordu: Al işte cep telefonum Allahı arada bana cehennemde hangi odayı ayıracağını söyle. Kız çirkin bir kahkaha attı. Adam çekindi Allaha sığındı Allah bana yeter o ne güzel vekildir dedi ve sustu.

Bu cahil kıza nasihat edeceğine pişman oldu. Sessiz geçen 10 dakikadan sonra şoför durağa gelmiş herkes inmeye başlamıştı herkes genç kızında inmesini bekledi. O arabanın kapısının yakınında oturuyordu ve uyuyup kalmıştı. Adama onu uyandırmasını söylediler. Adam çekinerek onu hafifçe sarstı ve oda yere seriliverdi. Ruhunu yaradanına teslim etmişti. Yolcular gördükleri duruma hayret ederek titrediler ve biz Allahtan geldik ona dönücüleriz dediler.

Genç kız yaratıcısıyla alay etmişti. İşte cep telefonum demişti, Allahı ara bana cehennemde hangi odayı ayırıcağını söyle diyordu. Rabbine doğru yola çıkmıytı. İşte hayatı rabbiyle dalga geçtiği sırada sonlanmıştı

DİPNOT : ALINTIDIR.

RABBİM HEPİMİZE HAYIRLI ÖÜMLER NASİP ETSİN İNŞAALAH

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
s.a önceden okumuştum bu yazıyı rabbim islah eylesin böyle olan kişiler için rabbim akıl fikir firaset versin inşAllah
paylaşımın için sağol Allah razı olsun

Ve aleyküm selam kardeşim. Allah cümlemizden razı olsun . İNŞALLAH Rabbim kalplerimizden imanımızı eksik etmesin. AMİN.
SELAM VE DUA İLE...
:A

nesrin_77

Kayıtlı Kullanıcı
Selam aleyküm.
Allah ( cc ) razı olsun paylaşımınız için .
Cenabı hak cümlemizi ibret alanlardan eylesin inşallah.
Üzülmemek mümkün değil.
Ya rabbim bizi bir an bile olsun nefsimizle başbaşa bırakma.
Cenabı hak cümlemizin yar ve yardımcısı olsun.
Allah' a ( cc ) ısmarladık.

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
Selam aleyküm.
Allah ( cc ) razı olsun paylaşımınız için .
Cenabı hak cümlemizi ibret alanlardan eylesin inşallah.
Üzülmemek mümkün değil.
Ya rabbim bizi bir an bile olsun nefsimizle başbaşa bırakma.
Cenabı hak cümlemizin yar ve yardımcısı olsun.
Allah' a ( cc ) ısmarladık.

Ve aleyküm selam ablacığım Allah hepimizden razı olsun. İnşallah ibret alanlardan oluruz. AMİN.AMİN. AMİN.
Allah'a emanet ol ablam. Selametle kal inşallah.

zulkuf

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim hepimizi böyle insanlarn şerrinden korusun sana da bu güzel hikayeyi yazdığın için sonsuz teşekkürlerimi sunarım allah ın selamı ve rahmeti senin ve tüm müslüman aleminin üzerine olsun

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim hepimizi böyle insanlarn şerrinden korusun sana da bu güzel hikayeyi yazdığın için sonsuz teşekkürlerimi sunarım allah ın selamı ve rahmeti senin ve tüm müslüman aleminin üzerine olsun

Selamun aleyküm. Amin kardeşim Rabbim böyle insanların ve şeytanın şerrinden korusun bizleri. Rabbim ıslah eylesin hidayete erdirsin. Amin. Rica ederim .

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ;

emeğinize sağlık

bana kızmayın ama..! ben hadisenin farklı bir yerine takıldım;

yaşlı adam nasıl ağzının payını almış değilmi..

islamda davet'in metodları vardır, usülleri vardır..öyle balıklama dalınmaz...haram ile bir fiil iştigal edene davet olmaz...örneğin içki içen bir adam'a içki içmediği zaman vaaz edilir nasihat verilir ...haram olduğu, rabbimizin razı olmadığı tatlı bir dille anlatılır ..fakat içki içtiği esnada ona nasihat edilmez ...çünkü içki içmesi onu günahkar eder fakat siz ona nasihat edeceğiniz zaman, "haramdır, günahtır" diye... adam- "bi şey olmaz", "sanane haramsa haram" gibi bir laf eder ...günahtan öte kafir olur ve buna sebep olmak pek akıl karı değildir...

acizane hatırlatayım herkes bilsin ki; davet usullerinde bu yoktur...günah işleyen birine günah işlediği esnada emri bil ma'ruf veya nehyi an'il münker yapımaz (yani davet olmaz)

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ;

emeğinize sağlık

bana kızmayın ama..! ben hadisenin farklı bir yerine takıldım;

yaşlı adam nasıl ağzının payını almış değilmi..

islamda davet'in metodları vardır, usülleri vardır..öyle balıklama dalınmaz...haram ile bir fiil iştigal edene davet olmaz...örneğin içki içen bir adam'a içki içmediği zaman vaaz edilir nasihat verilir ...haram olduğu, rabbimizin razı olmadığı tatlı bir dille anlatılır ..fakat içki içtiği esnada ona nasihat edilmez ...çünkü içki içmesi onu günahkar eder fakat siz ona nasihat edeceğiniz zaman, "haramdır, günahtır" diye... adam- "bi şey olmaz", "sanane haramsa haram" gibi bir laf eder ...günahtan öte kafir olur ve buna sebep olmak pek akıl karı değildir...

acizane hatırlatayım herkes bilsin ki; davet usullerinde bu yoktur...günah işleyen birine günah işlediği esnada emri bil ma'ruf veya nehyi an'il münker yapımaz (yani davet olmaz)

Ve aleyküm selam. Estağfirullah hocam benim bilgilerim sizin bilgileriniz yanında solda sıfır kalır. Farklı bir konuya değinmişsiniz yazdıklarınızı okuduğumda inanın size çok hak verdim. Sizinde söylediğiniz gibi herşeyin bir usulü vardır öyle birden bire söylemek bazı insanlarda ters tepki eder bu sefer daha da sınırı aşar Allah muhafaza. Bilgileriniz için Allah razı olsun.
Selam ve dua ile...

ikraa

Kayıtlı Kullanıcı
es-selamu aleykümm..
cok guzel bır konuya deüinmişsiniz allah arzıı olsunn..
unutmamak lağzım " inne lillehi ve inne ileyhü raciun"
allah kalplerine iman guzellığı versın..
selametle kalın..

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
es-selamu aleykümm..
cok guzel bır konuya deüinmişsiniz allah arzıı olsunn..
unutmamak lağzım " inne lillehi ve inne ileyhü raciun"
allah kalplerine iman guzellığı versın..
selametle kalın..

Ve aleyküm selam kardeşim. Allah sizlerden de razı olsun... AMİN . Rabbim bizleri yolundan ayırmasın, nefsimize yenik düşmekten uzak eylesin. AMİN.
SELAM VE DUA İLE...

ALLAH 'A EMANET OL.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt