Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gece namazi kilan genç (1 Kullanıcı)

Werda

Kayıtlı Kullanıcı
Müslümanin biri gece namazina cok dikkat edermis ve devamli gece yarisi kalkar gece namazini kilarmis. Genc yaslarinda bir oglu varmis ve ne olursun beni de kaldir diye ricada bulunmus babasina. Bir gece babasi kaldirmis ve beraberce namaz kildikdan sonra gencin gözleri camdan disariya bakar. Bakar ama hic bir komsularinin isigi yanmaz oldugunu görür ve babasina söyle der:
Baba, keske su komsularimzda uyumak yerine, bizim gibi gece namazina kalksalardi.

Baba:
Ey oglum! Keske sen uyuyakalsaydin da, komsularimizin arkasindan dedikodu etmeseydin.

Degerli kardeslerim! cok ibret verici bir sözdür bu. Kulun maksadi gece namazi kilsa dahi, kul arkasindan konusmak ve digerlerinin ibadet ve amellerini cekistirmek olmamali. Terazi sahibi Rabbimdir. O herseyi bilir ve isitir.

Hissemizi almak ümidiyle...
Selam, Dua ve Hep Dua ile...

TıLSıM:)

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık birçoğumuz aynı şeyleri yapıyoruz işin aslı niyete bağlı ama istişare niyetinde bir söz değil mi bu cevap bekliyorum ?

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
allah ibadetlerimize riya karıştırmayı nasıb etmesin insanları kınamaktan muhafaza eylesin.amin.
emegine saglık kardeşim allah razı olsun..selam ve dua ile kal..

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim,emeğine sağlık,inş. RABBİM cümlemizi,her türlü kötü alışkanlıklardan muhafaza eylesin.
Selam ve Dua ile
----------
tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

sahici

Kayıtlı Kullanıcı
çok etkilendim gerçekten dedikodu çok çirkin birşey müslümanlığa yakışmayan kötü bir söz ama maaalesef bunu az da olsa yapıyoruz. etrafımda birçok kişi namaz kılıyor allaha ibadet ediyor arkanı bi çeviyorsun arkandan olduk olmadık laf söylüyorlar namaz kılan bir müslüman konuşmalarına adımlarına çok dikkat etmeli...ve bu yazıyı tüm arkadaşalarıma yolladım inş kendilerine pay çıkartırlar. belki suan benim yaptığımda yanlış arkalarından konuşuyorum çünki allah hepimizin günahlarını affetsin...

pinar1988

Kayıtlı Kullanıcı
çok anlamlı bir paylaşım allah c.c. razı olsun

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim yerinde bir paylaşım olmuş
içinde bulunduğumuz şu mübarek ayda Rabbim dualarımızı kabul etsin, bizleri yanlış düşünüp yanlış konuşmaktan korusun (amin)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt