Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gazzeli Yetimden Selam Var.... (1 Kullanıcı)

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
ANNESİ VE BABASI DAHİL BÜTÜN AİLESİ TERÖRİST İSRAİL TARAFINDAN KALTLEDİLEN GAZZELİ MİNİK DALAL EL SAMUNİ"NİN TÜRKİYE"YE GÖNDERDİĞİ MEKTUP YÜREKLERİ DAĞLIYOR. 12 YIŞINDA OLAN VE KENDİSİDE BİR BACAĞINIDA BOMBARDUMANDA KAYBEDEN KÜÇÜK KIZ , GAZZENİN YETİMLERİNE SAHİP ÇIKAN TÜRKİYE"YE TEŞEKKÜR ETTİ.
1988 yılında İsrail bombaları Gazzeye düşerken doğan minik Gazzeli yetimden Türkiye"ye teşekkür mektubu..
Mine Dalel el samuni isimli yetim kız, cansuyu dernegine yazdığı duygusal mektupta ailesinin ve kendisinin başından geçenleri anlatırken Gazzenin yetimlerine sahip çıkan hayır severlerede seslendi. İşte El Samuninin yetim okulundaki hocalarınında yardımı ile Cansuyu derneği Dış işleri başkanı Şerafettin Mollaoğluna hitaben yazdığı o duygusal mektup :
"Bu mektubumu size yetim Gazzeden yazıyorum. 1998 yılında bir gece yarısı İsrailin bomba sesleri eşliğinde doğurmuş annem beni. Babam bir atölyede işci olarak çalışıyyordu ve 7 kardeşim vardı, babamın aldığı maaş bize yetmiyordu, ama annem vardı, babam vardı,kardeşlerim vardı, mutlu bir aile yaşantımız vardı. İsrailin ani baskıları olsada bir nebze alışmıştık bu hayata, hayat herşeye ragmen devam ediyordu. 2009 yılına kadar bütün olumsuzluklara rağmen yaşıyorduk. Ne kadar fakir olsakda sıkıntılı bir hayat yaşasakda bu hayata alşmıştık. 2009 yılında İsrail askerleri evimize girdiler, evi boşaltmamızı istediler. Evde dedemler ve amcamlarda vardı. Evimizi terk ettik, mahallemizdeki bir okula yerleştik. Komuşularımızda vardı. Okulda 95 kişiydik, bir gece İsrail askerleri okulu bombalamaya başladılar. Karanlıktı, elektrik yoktu, biz 25 kişi aynı aileden okulun bir sınıfında okuyorduk okul boımbalanmaya başladığında uyukudaydık. Bomba sesleri ile uyandık. Babam , annem,, dedem amcalarım, bizi korumaya çalışıyorlardı. Uyandığımda hastanede idim. Bir ayağımı kesmişler, vucudumda sarılı idi annem, babam, dedem, amcalarım ve 6 kadeşim, kuzenlerim, yengelerim hepsi şehit olmuş. Onların şehit olduğunu saldırıdan 1 ay sonra öğrendim.Ne annemin ne babamın nede kardeşlerimin cenazesini gördüm, ben hastaneden iyileşip taburcu oldığumda saldırı olalı 3 ay geçmişti, şimdi 12 yaşımdayım ve hayata tek başıma tutunmaya çalışışorum 1 ayagım yok bastonla yürüyorum Gazzede bir yetimhanede kalıyorum,,, nasip olursa bu yıl okulu bitiriyorum.
MANEVİ BABABIZ TÜRKİYE Sevgili amcacığım Şerafettin sizi geçen yıl tanıdım, Allah sizden razı olsun, burada bize sahip çıkan ağabeylerimiz, ablalarımız var, sizi ve Cansuyu Derneğini geçen yıl tanıdım, Her ay yardımlarınızı alıyorum. bu yardımlarla okul ihtiyaçlarımı karşılıyorum. Geçen Kurban bayramında beni aradığınızda çok sevindim. Sizi tanımıyorum, sadece sizin ve derneğinizin adını biliyorum, Her namazdan sonra anneme, babama, kadeşlerime şehit olan diğer akrabalarıma ve size dua ediyorum,Siz bana sahip çıkana kadar kendimi kendimi yalnız hissediyordum, Babam şehit olsada bana sahip çıkan , beni unutmayan, beni arayan soran manevi bir babam olduğunuz için çok mutluyum Allah sizi korusun, cennette Peygamberimize sizi komşu kılsın. Türkiye"yi çok seviyorum.Bazen Türkiye"yi Televizyondan izliyorum.

Yetim Mine Dalal ELSAMUNİ 10-12-2010 GAZZE

YENİ AKİT GAZETESİNDEN ALINMIŞTIR....

SELAM VE DUA İLE

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
1998 yılında bir gece yarısı İsrailin bomba sesleri eşliğinde doğurmuş annem beni.

Okulda 95 kişiydik, bir gece İsrail askerleri okulu bombalamaya başladılar.

Uyandığımda hastanede idim. Bir ayağımı kesmişler, vucudumda sarılı idi annem, babam, dedem, amcalarım ve 6 kadeşim, kuzenlerim, yengelerim hepsi şehit olmuş. Onların şehit olduğunu saldırıdan 1 ay sonra öğrendim.

israile beddua edelim

Kahrol israil.

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
1998 yılında bir gece yarısı İsrailin bomba sesleri eşliğinde doğurmuş annem beni.

Okulda 95 kişiydik, bir gece İsrail askerleri okulu bombalamaya başladılar.

Uyandığımda hastanede idim. Bir ayağımı kesmişler, vucudumda sarılı idi annem, babam, dedem, amcalarım ve 6 kadeşim, kuzenlerim, yengelerim hepsi şehit olmuş. Onların şehit olduğunu saldırıdan 1 ay sonra öğrendim.

israile beddua edelim

Kahrol israil.

Amin..... Amin.....Amin. kardeşim Rabbim oradaki kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun.
Selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt