Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Flort hakkinda (1 Kullanıcı)

MehmetSanli

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdisinda yasayan bir ogrenci olarak hala bekar bulunmaktayim. Turkiyeden temiz, imanli akli basinda bir insanla evlenmek istiyorum. Bu konuda tavsiyeleri olan var mi? Dogru insani nasil bulabilirim. Turkiyeden ayrilali sekiz sene oldu. Bence bu sure icinde Turkiyede cok seyler degismis olabilir diye dusunuyorum. Fikirlerinizi paylastiginiz icin Allah Hepinizden razi olsun.

ESLEM HLL

Kayıtlı Kullanıcı
sa kardeşim bu konuda bol bol dua etmeni tavsiye edebilirim ancak. ben bi evlilik yaşadım ve bitti. çok zor bi karar bu yüzden yazın ilgimi çekti cvp yazmak istedim.her konuda uyum mutlaka gerekli ve herşeyden önce gerçekten Mevlanın rızasına uygun bir evlilik yapma niyeti olmalı. bi de şu gerçek varki insanlar göründüğü gibi olmuyo bazen. dürüst karakteri sağlam kişilerle karşılaşmak çok zor bu devirde. Rabbim iyilerle karşılaştırsın ve sana da bekar olan tüm kardeşlerimize de içinde bize de dünyada ve ahirette mutluluk huzur yaşatacak salih eş nasip etsin. bu konuda konuşulacak şey çok şey var elbet ama burada bu kadar. Allah yar ve yardımcımız olsun

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdisinda yasayan bir ogrenci olarak hala bekar bulunmaktayim. Turkiyeden temiz, imanli akli basinda bir insanla evlenmek istiyorum. Bu konuda tavsiyeleri olan var mi? Dogru insani nasil bulabilirim. Turkiyeden ayrilali sekiz sene oldu. Bence bu sure icinde Turkiyede cok seyler degismis olabilir diye dusunuyorum. Fikirlerinizi paylastiginiz icin Allah Hepinizden razi olsun.
paylasım yanlıs bolume yapılmıs.
kardesım ben de yurtdısında okumaktayım.bılırım,ınsanın kendı ınancını devam ettırmesı cok kolay bırsey degıl,bu gıbı ortamlarda.heran ayagımız kayabılır,rabbımız kaydırmasın.rabbımız de ınsallah mukafatını bu dunyada bızı salıh kısılerle karsılastırarak verır.
ıslamı evlılık sıtelerı duymustum,var da.ınternette hersey mevcut artık.ama aramayla olcak bırsey degıl.nasıp kısmet.tabıkı bu benım kendı gorusum.hayırlısı ıcın bol bol dua edılmelı.
rabbımız bekar kardeslerımızı,salıh ınsanlarla karsılastırsın,gonlumuze gore versın ınsalllah.

ş-e-v-v-a-l

Kayıtlı Kullanıcı
Atalarımız da demişler ki:
Aşık ile delinin farkı, biri gülmez, biri ağlamaz.
Aşk başta karar etse, akıl firar eder.
Aşk bir deryadır, dalmayan bilmez.
Bir yiğit ne kadar kahraman olsa, sevdiğine yenilir.
Sevda geçer yalan olur, sonu sokar yılan olur.

Flört sonucu evlenen gençlerin çoğu sonunda pişman olur. Bu bakımdan salih ana babanın tavsiyelerine mutlaka uymalıdır! Ana baba, oğlunun veya kızının evleneceği kişiye, evlatlarının gözü ile bakmaz. Acı tecrübelerin verdiği firasetle bakar. Atalarımız, (Ulu sözü dinlemeyen uluya kalır) demişlerdir.

Gönül iyiyi de kötüyü de sevebilir. Bu bakımdan sevdiğimiz kimse ile değil, iyi kimse ile evlenmek önemlidir. Sevdiğimiz kimse kötü de çıkabilir. (Seven yanılmaz) demek çok yanlıştır. Hislerden meydana gelen sevgi bir ölçü değildir. Buna sevgi denmez heves denir. Gençler akıllı olmalı, sevgi ile hevesi karıştırmamalıdır.

Allah razı olsun kardeşim,
Emeğinize sağlık
Selam ve baki dua ile kalın.

nevin_70

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum guzel kardesim,bende yurtdisindayim. Allah yardimciniz olsun.Siz neredesiniz? Ben Londra dayim. Internet sitelerinden evliligi kimseye tavsiye etmem.Ben bu ulkeye evlenerek geldim ama yurdumdan birisiyle evlenseydim sanirim bu kadar cile cekmemis olurdum.Rabbim hayirlisini nasip eylesin size insallah gonlunzdeki gibi biriyle tanisirsiniz.

mahseri

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeşim arkadaşlarımızn yorumalrını okudumda evt en güzeli herdaim dua.kimisi sevgiyle evlenmek der kimisi mantıkla:)bende ikiside mutlaka olamalı derm ikisi bir bütündr.rabbim hayrlısını versin dua hangi kapıyı açmaz ki.Rabbe dua edin o size kapıları açacaktır.dua ile kardeşimm..:)

MehmetSanli

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum guzel kardesim,bende yurtdisindayim. Allah yardimciniz olsun.Siz neredesiniz? Ben Londra dayim. Internet sitelerinden evliligi kimseye tavsiye etmem.Ben bu ulkeye evlenerek geldim ama yurdumdan birisiyle evlenseydim sanirim bu kadar cile cekmemis olurdum.Rabbim hayirlisini nasip eylesin size insallah gonlunzdeki gibi biriyle tanisirsiniz.

Ben su anda Amerikadayim. Dualariniz icin Allah razi olsun.

MehmetSanli

Kayıtlı Kullanıcı
Allah hepinizden razi olsun. Dua edenlerin duasini kabul etsin. Ve bol bol sevaplar yazsin INSALLAH...

ya mucib

Kayıtlı Kullanıcı
Atalarımız da demişler ki:
Aşık ile delinin farkı, biri gülmez, biri ağlamaz.
Aşk başta karar etse, akıl firar eder.
Aşk bir deryadır, dalmayan bilmez.
Bir yiğit ne kadar kahraman olsa, sevdiğine yenilir.
Sevda geçer yalan olur, sonu sokar yılan olur.

Flört sonucu evlenen gençlerin çoğu sonunda pişman olur. Bu bakımdan salih ana babanın tavsiyelerine mutlaka uymalıdır! Ana baba, oğlunun veya kızının evleneceği kişiye, evlatlarının gözü ile bakmaz. Acı tecrübelerin verdiği firasetle bakar. Atalarımız, (Ulu sözü dinlemeyen uluya kalır) demişlerdir.

Gönül iyiyi de kötüyü de sevebilir. Bu bakımdan sevdiğimiz kimse ile değil, iyi kimse ile evlenmek önemlidir. Sevdiğimiz kimse kötü de çıkabilir. (Seven yanılmaz) demek çok yanlıştır. Hislerden meydana gelen sevgi bir ölçü değildir. Buna sevgi denmez heves denir. Gençler akıllı olmalı, sevgi ile hevesi karıştırmamalıdır.

Allah razı olsun kardeşim,
Emeğinize sağlık
Selam ve baki dua ile kalın.

çok doğru söylemişsin kardeşim kesinlikle katılıyorum

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt