Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Flört hakkında. (3 Kullanıcı)

iLLeGaLTM

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun haklısınız.
Mail grubunuza üye oldum yazılarınızı merakla bekliyorum

Allaha emanet olunuz

aşkavuslat

Kayıtlı Kullanıcı
çok isabetli olmuş,güzel özetlemiş...

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun haklısınız.
Mail grubunuza üye oldum yazılarınızı merakla bekliyorum

Allaha emanet olunuz

Estağfirullah abicim. Cenabı hak cümlemizden razı olsun. Üye olmakla iyi yapmışsınız, ama mail grubu benim değil. Bende okuyarak istifade ediyorum. Salih müslimanlar tarafından hazırlanıyor. Kıymetli bilgiler geldiği için din kardeşleriminde istifade etmesini istedim.

Dua eder, dua beklerim.

koylu

Kayıtlı Kullanıcı
Yazınızı okudum. Ama atlaya atlaya ve utana utana. Bazı meseleleri çok açık seçik yazmışsınız. İnsanlarda bunlar olağan şeylermiş gibi yorumlar yapmışlar. Yahu bunlar çok ayıp meseleler. Keşke daha üstü kapalı yazsaydınız. Mümin müminin ayıbını örter ama bir kız günah işlediğini söylüyor sizde alıntı yapıyorsunuz, üye ismini veriyorsunuz.
Bu okuduklarımın sonunda aklıma bir hadis geldi ben ayrıntısına girmeyecem: Peygamber efendimizin huzuruna bir kadın geldi ve ona olmadık sorular sordu peygamber efendimiz onun söylediklerinden utanarak Sübhanallah deyip mübarek ellerini yüzüne götürdü. Sayenizde bende bu hadisi şerifi idrak etmiş olarak bir sünneti seniyye daha işlemiş oldum. Allah sizlerden razı olsun. Konuşmamı İmam-ı Buhari Hazretlerinden bir hadis naklederek bitirmek isityorum:
2034-) Ebu Hureyre (r.a.): “Rasulullah (s.a.v.)’işöyle buyururken işittim demiştir: Günahlarını açığa vuranlar dışında ümetimin hepsi bağışlanabilir. Günahı açığa vurmanın birisi de şudur: Bir kimse gece bir günah işler sonra sabaha çıkar, Allah onu gizlediği halde: “Ey falan ben dün gece şöyle şöyle işler yaptım.” der. Halbuki o Rabb’i günahını örtmüş olarak gecelemişti, ama o Allah’ın örttüğünü açığa vurarak sabaha çıkar. ” Sahih-i Buhârî Çeviri: Abdullah Feyzi Kocaer Hüner yayınları 4. baskı s. 741
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatühü

aşkavuslat

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm öyle bir dönmedeyizki insanlar günah olan zinayı flört ettiğin biriyle yapınca mübah sayıyorlar,haram olduğunu hatırlatıncada yadırgıyorlar...

çalıkuşu06

Kayıtlı Kullanıcı
peki bi arkadaşlık bittikten sonra o kişi hakkında kendini iyi hissetmek için sarfedilen kötü sözler günah mıdır? mağdur olan kişi söylerse yani günah mıdır

aşkavuslat

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim sen nefsini tatmin etmek için bir insanın hakkına giriyosun tabiki doğru değil!

bilmek

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bi konu ve açıklama olmuş.köylü kardeşime şunu demek istiyorum eğer üstü kapalı yazılsaydı ben anlayamazdım bi çok şeyi ve anlayamayanlar da olurdu.en azından yanlış anlaşılırdı.bunların bu tarz sitelerde açıkca konuşulması bizim anlamamız açısından çok gereklidir.bende bu hataya düştüm 2 kez 2sinde de pişmanlıkla çıktım
ALLAH bi daha o hataya düşürmesin beni ve kimseyi
duayla

zeyneb_86

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşım katılıyorum sana kötü bir zamandayız ve çiftlerin birbirini tanımadan evlenmesi kötü sonuçlar doğurabiliyor.Tabi sınırı bilmek lazım,Rabbim hepimizin yardımcısı olsun iyilerle imanı vicdanı kuvvetli insanlarla karşılaştırsın.AMİN

bilmek

Kayıtlı Kullanıcı
,Rabbim hepimizin yardımcısı olsun iyilerle imanı vicdanı kuvvetli insanlarla karşılaştırsın.AMİN

bütün bekarlar için AMİN AMİN AMİN AMİN

buharam

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel ve çok önemli bir konu Allah razı olsun kardeşim.bende bu konuda çok hassas ve titizim.böyle olduğum içinde arkadaşlarım tarafından çok dışlandım.ama rabbimin razı olmadığına bizler nasıl ''ne var canım bunda birşey yokki!''diyebiliriz!Allah muhafaza iman elden gider...

çay gülü

Kayıtlı Kullanıcı
bende bekar bi kızım ama fılort illa yakınlaşmak diyil onu tanımak amaçla konuşup huyunu suyun öğrenmen lazım bi ömör paylaşican tanımadan olmaz ama bi insan yanlız kalmak istiyosa yanlız biyere götürmek istiyosa ondan korkun onun niyeti tanışmak diyil niyeti başka öyle insanlardan rabbim herkesi uzak tutsun allahım herkese hayırlısını nasıp etsin kız mayım ama şindiki kızlar yarını düşünmeden çok kolay kanıyo çok deli dolular çevremde görüyorum yazık diyorum safıller berbat allah herkesi doğru yoldan ayırmasın

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
meşru daire keyfe kafidir. ciddi bir birliktelik öncesi insanların belirli sınırlar içersinde birbirlerini görmelerinde bir sakınca varmı?

Son düzenleme:

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
hayy allah razı olsun bunu 17 yaşındaki kız kardeşime okutucam inşaallah....
bir kadının hası iffetindendir iffetiyle yükselendir gözleri dahi erkek gözlerine değmemeli benim şahsi görüşüm herkesin alnına yazılan bi eş vardır yada kaderindekini yaşar allah dünyanın bir ucundada olsa onları buluşturur yuvasını kurar önemli olan helal dairesinde olmalıdır herşeyin bir adabı var HARAM HELAL GÜNAH SEVAB NEDEN VAR İDRAK EDEREK DOGRUYA ULAŞMALI
BENİM GÖZÜMDE FLÖRT AVRUPALILARDAN GENÇLERİMİZE YAMANMIŞ ÖZENTİLİKTİR
EY NEFİS EY GENÇLİK EY HAYAT YALANSIN YALANNNN

Cenabı hak cümlemizden razı olsun . Ne güzel yazmışsınız. Allahü teala tevekkülünüzü arttırsın. Her kardeşede sizin gibi düşünen abla ihsan eylesin. Elimde olsa yazıyı bastırıp sokaklarda dağıtıcam. Rabbim kardeşinizide sizide ahir zaman fitnelerinden muhafaza buyursun.

Kıymetli dualarınızı istirham ederim.

Vesselam.

gamze0387

Kayıtlı Kullanıcı
Cenabı hak cümlemizden razı olsun . Ne güzel yazmışsınız. Allahü teala tevekkülünüzü arttırsın. Her kardeşede sizin gibi düşünen abla ihsan eylesin. Elimde olsa yazıyı bastırıp sokaklarda dağıtıcam. Rabbim kardeşinizide sizide ahir zaman fitnelerinden muhafaza buyursun.

Kıymetli dualarınızı istirham ederim.

Vesselam.

selamün aleyküm.bende de Yegan kardeşim gibi bir durum var.kardeşimin telefonunu karıştırıyordum bazen ama onun iyiligi için inşaAllah günaha girmiyorumdur.ama sonradan söylüyorum baktıgımı.nefisle,namahremle ilgili yazılar okuttum,konuştum,Kur'an dan ayet gösterdim ama faydası olmadı.bende şuan bıraktım karışmıyorum.başka ne yapabilirim acaba.

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.bende de Yegan kardeşim gibi bir durum var.kardeşimin telefonunu karıştırıyordum bazen ama onun iyiligi için inşaAllah günaha girmiyorumdur.ama sonradan söylüyorum baktıgımı.nefisle,namahremle ilgili yazılar okuttum,konuştum,Kur'an dan ayet gösterdim ama faydası olmadı.bende şuan bıraktım karışmıyorum.başka ne yapabilirim acaba.

Dua edin. Ya Rabbi dinini bilen, seven ve kayıran arkadaşlar nasib et diye...

Bu üç sıfat çok önemli. Kişinin dini arkadaşının dini gibi olur. Bıkmadan usanmadan ilgilenmek lazım. Birde kendinizi sevdirmeye çalışın. Çünkü kişi sevdiğine itaat eder. Elinde değildir.

Allahü teala kardeşinizi muhafaza eylesin :( :( İnsan üzülüyor.

Dualarınızı istirham ederim.

Sweet-S

Kayıtlı Kullanıcı
Hersey dogru ama bazilari bunu okusada anliyamazlar bir insanin basina gelmedi ise anlamak gücdür görücü usülü ile evlenine cikiyor ondada daha büyük bir ihtimal olmazmi aldanmanin ben nasil anlarimki o kisi dogru insan benim icin oldugunu insan koruna bilir kötü seylerden ama bence kismet kaderdir ..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt