Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Filistine Mektup (2 Kullanıcı)

TEVHİD_GÜLÜ

Kayıtlı Kullanıcı
esselamun aleykum ve rahmetullah...
kahhar olan ALLAH onların cezalarını vercek inşALLAH .

Bywinston

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
namazvebiz.tr.gg
Hangimizin Gelecegi Kesin?

Kim Bilir Yarın Bizim O Durumda Olmayacagimizi?

Hangimiz Bilirizki Yarın Bizim de Evimizin Annemizin Babamizin Cocuklarımızın O Durumda Olmayacagini?

Kim Garanti Verir Seninde Kapının Dibine Katil Makinaların Yaslanmayacagini?

Ne Zaman Biter Bu Acilar Kim Bilir.

Tek Bildigimiz Şu ki

Eyyyy İsrail................!

Seninde Yanına Kalmaz O Bebeklerin O Yeni Yurumeyi Ogrenen Subyanların O Yetim Kalan Cocukların Ahi Donup Dolaşip Seninde Basına Gelir.

Ahirete Kalmaz Yaptıkların Merak etme

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm kardeşlerim.
Konuyu açan ve katkıda bulunan kardeşlerimden Rahman c.c razı olsun inşallah ebeden.. İçim parçalanarak okudum ve resimler öylesine üzdü ki... Rahman c.c, mazlum ve mustazaf din kardeşlerimizin ahını yerde bırakmasın..O gün bir gelecek... Bekliyoruz..Hem dünyada, hem de ahirette azapların en şiddetlisine ve alçaltıcısına düçar olacaklar.. Rabbimiz c.c bizlere dünyada onların mağlubiyetini ve zilletini görmeyi nasip eylesin..

Rabbimizin ismini ve dinini yüceltme gayretinde olup, yolunda gece gündüz cihad eden (Fisebilillah) kardeşlerimizin mükafatlarını en güzeliyle versin ve çalışmalarını zayi etmesin El- Adl c.c inşallah.. Amin..Amin..Değerli dinci kardeşim. Fatiha okuduk inşallah..Rabbimiz c.c, bu ümmeti uyandırsın tez vakitte inşallah..

Rabbimize emanet olunuz..Selam ve dua ile inşallah.

Bywinston

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
namazvebiz.tr.gg
Selamün Aleyküm kardeşlerim.
Konuyu açan ve katkıda bulunan kardeşlerimden Rahman c.c razı olsun inşallah ebeden.. İçim parçalanarak okudum ve resimler öylesine üzdü ki... Rahman c.c, mazlum ve mustazaf din kardeşlerimizin ahını yerde bırakmasın..O gün bir gelecek... Bekliyoruz..Hem dünyada, hem de ahirette azapların en şiddetlisine ve alçaltıcısına düçar olacaklar.. Rabbimiz c.c bizlere dünyada onların mağlubiyetini ve zilletini görmeyi nasip eylesin..

Rabbimizin ismini ve dinini yüceltme gayretinde olup, yolunda gece gündüz cihad eden (Fisebilillah) kardeşlerimizin mükafatlarını en güzeliyle versin ve çalışmalarını zayi etmesin El- Adl c.c inşallah.. Amin..Amin..Değerli dinci kardeşim. Fatiha okuduk inşallah..Rabbimiz c.c, bu ümmeti uyandırsın tez vakitte inşallah..

Rabbimize emanet olunuz..Selam ve dua ile inşallah.

Amin Allah Sendende Razı Olsun

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
Filistin Kanayan Yaramız
FİLİSTİN'Lİ ÇOCUĞUN MEKTUBU

Bağışlayın beni!
Kenarlarında renkli çiçekler olan mektup kağıtlarına yazmak isterdim.
Kelebek kanatları boyamayı,
Kuşların ötüşünü dinlemeyi,
Hatta uçurtma uçurmayı da öğrenebilirdim.

Bağışlayın beni.
Top ateşleri, bomba gürültüleri arasında doğdum ben.
Yaşım 13.

Ninniler yerine, makinelilerin takırtılarıyla büyüdüm.
Renklerden ilk önce, kan kırmızısını tanıdım.
Çiçeklerden önce, ölülerin arasında dolandım.
Hiç saklambaç oynayamadım kelebeklerle.
Üç yaşımdayken, en büyük abimi,
sekizimdeyken, ortancayı kaybettim.

Babamı ellerini bağlayarak götürdüklerinde dokuzundaydım.
Gömdüğümüzde onumda.
Ablam 15'inde terk etti evi.
15'inde kızlar okula gider.
17'sinde dantel örer.
Çeyiz sandığı düzer.
Bizim burada 15'inde kızlar savaşa gider.

Seçme hakkı tanımaz zorbalar bir genç kız olsan bile sana.
Ya evinde oturup ölümü bekleyeceksin.
Ha bugün, ha yarın diye diye yaşarken öleceksin. Ya da?
Ölümlerin ateşinden sesleniyorum size duyuyor musunuz?
Filistin'im ben anlıyor musunuz?

Ama yine de yaşıyorum işte.
Çünkü kanlı topraklarda büyürken yaşamayı
Çiçek boyamayı değilse de, mezar taşlarında çiçek büyütmeyi
Kelebek kovalamayı değil ama, tüfek tutmayı öğrendik.
Sokak aralarında mermi kovanlarından oyuncak yaptık.
Patlamamış el bombaları topladık.
Mayınların üstünde sek sek oynadık.

Bu kadar nefret, bu kadar acı arasında yaşamayı
Karanlıklar arasından güneşe bakmayı becerdik.
Onun için kocaman ve karadır gözlerimiz.
Onun için hâlâ sımsıcaktır, düşmana taş atarken nasırlaşan minik ellerimiz.

Evimizi yıktılar dün.
Bir baştan bir başa mahallemizi yaktılar.
Mermi kovanlarıyla misket oynarken biz, üzerimize bombalar attılar.
Üç arkadaşım can verdi.
Üç küçük çocuk.
Bağışlayın beni, kurtaramadım!

Sarkmıştı omzumdan aşağı kanlı kolum, uzatamadım.
Elim düştü yere, kolum çaresiz!
Kanlarımız karıştı birbirine, arkadaşlarım sessiz.
İşte orada kankardeş olduk biz.
Gözlerim karardı önce.
Başım döndü.
Ama uyumak istemiyorum.
Uyursam arkadaşlarım bu dünyadan göçer diye korkuyorum.

Bağışlayın beni!
Tutamadım kendimi.
Yapıştırmadım alnıma, açık dursunlar diye gözbebeklerimi.
Kaybettim kan kardeşlerimi.
Yaşım 13.

Burada çocuklar çocuk olmaz.
Bebeler bile yaşamak için beşikten siper yapar.
Çünkü İsrail denilen zorbanın Amerikan bombaları,
beşiklere bile mezar kazar.
Ölümlerin içinden büyüyorum.
Minicik yüreğimle, ateşlerin arasından, öfkeyle geliyorum.
Dudaklarımdan dökülen özgürlük türkülerini duyuyor musunuz?
Filistin'im ben anlıyor musunuz?

Y. Sarpdere

mehmet zehra

Kayıtlı Kullanıcı
Yerden göğe kadar haklısınız..Rabbim şu üzerimizdeki ölü topraktan silkinip uyanmayı nasip etsin inşaallah..Bunların hepsi kul hakkı...ahirette sorulacak bizden...ALLAH sayınızı artırsın...zulmedenin ahiretteki azabını hiç merak etmiyorum.cennet kolay değil...cehennemde boşa değil...

Bywinston

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
namazvebiz.tr.gg
Yerden göğe kadar haklısınız..Rabbim şu üzerimizdeki ölü topraktan silkinip uyanmayı nasip etsin inşaallah..Bunların hepsi kul hakkı...ahirette sorulacak bizden...ALLAH sayınızı artırsın...zulmedenin ahiretteki azabını hiç merak etmiyorum.cennet kolay değil...cehennemde boşa değil...

Azina Saglık Kardeşim

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
“Zalimin zulmü varsa mazlumun da Allah’ı var
Bugün halka cevretmek kolay, yarın Hakk’ın divanı var.”

Zulm ile âbâd olanın âhiri berbâd olur.

selamun aleyküm kardeşim.Allaha emanet olun.

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
03mart2008ig4.jpg

Sen Filistin, hokkaları doldur kanla,
Şairler eğer ahın varken
Uzanırlarsa tomurcuklara güllere
Herbiri kanlı bir ateş gibi korku
Bir azar, bir şamar olsun.

Filistin, sen işine bak, kar toprağını,
Yoğur gazabını Yaradanın..

Bu ateş bulutu hangi kavmin üzerinde?
Çam ormanlarının salınışında,
Kuşların cıvıldayışında,
Otların serin tenlerinde.
Eğer varsan bakıp görmeye
Şeffaf perdenin az ötesini,
Bir ateş bulutu var en bildik yerde,
En emin yerde.

Ve bak, asıl ölen yaylalar, villalar, tok karınlar
Hissiz dudaklar, gayretsiz kalpler,
Asla değil kavruk çölde yatan kadavralar.

Farzet körsün, olabilir,
Elele tut,
Taş al ve at,
Kafiri bulur.

Hani ceylanların,
Hani cihat marşın?

Bir yumruk harbinden nasıl kaçtın?
En arka safta bile kalmadın,
Cengi attın, dünyaya daldın,
Tezeğe konan sinekler gibi.

Dönüyor burgaç,
Dünya üstten, yanlardan daralıyor.
Ovalardan,
Dar geçitlere sürülen sığırlar gibi,
Bir gün ister istemez,
Karşısında olacaksın kaçtıklarının.

Dua et,
O gün henüz mahşer olmasın...:A

Bywinston

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
namazvebiz.tr.gg
Ve bak, asıl ölen yaylalar, villalar, tok karınlar
Hissiz dudaklar, gayretsiz kalpler,
Asla değil kavruk çölde yatan kadavralar.

Emegine Yüregine Saglık Kardesım

Bywinston

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
namazvebiz.tr.gg
Filistin; her gün gözyaşıyla uyanan mazlum ve mustazaf şehir. Filistin; güne, yağan füzelerle merhaba diyen şehir. Filistin gözyaşını hiç dinmediği şehir. Allah için,İslam için mücadele edilen şehir. Kutsal şehir,mübarek şehir için cihad edilen şehirdir Filistin.
Filistinde her gün milyonlarca insan öldürülüyor sadece ve sadece barışı istedikleri için.islamı ve kudüsu istedikleri için.
Bu filistinin mücadelesinde biz Müslümanlar ne kadar onların yanındayız acaba. Yanlarında olmak derken gidip onlarla birlikte cihad etmekten bahsetmiyorum. Bizim oraya gitmemiz onların zararına olur. Çünkü insan olarak onlar kendilerine yeter. Cephane olarak onlarda bir şey yok.
İşte bu konuda yardım edebiliriz. Nasılmı? Bi düşünelim İsrailin mermileri, silahları, füzeleri, tankları kimin parasıyla alınıyor. Evet bizler veriyoruz. Müslüman kardeşlerimizin öldürülmesi için kafirlere yardım ediyoruz. Kardeşlerimizin her gün ölmeleri için İsraile yardım ediyoruz. Acaba biz hangi taraftanız? İslam’dan yana mıyız yoksa kafirlerden yana mıyız ?
Eğer islamdan yanaysak neden İsrail’e yardım ediyoruz. Nasıl mı yardım ediyoruz? Onun ürettiği ürünleri alarak, ona cephanelik olarak dönecek malzemeleri alarak. Evet bunları alarak kardeşlerimizin öldürülmesine bizde sebebe oluyoruz. Her bir filistine sıkılan bir mermiden bizimde payımız var. Bunun hesabı ruzi mahşerde muhakkak sorulur.
“Eğer bir zulum görürseniz onu elinizle düzeltiniz, eğer buna gücünüz yetmezse dilinizle düzeltiniz eğer bunada gücünüz yetmezse kalbinizle buğz edin ki buda imanın zayıf kısmıdır.”() evet hadistede belirtildiği gibi el ile karşı gelmek buna gücümüz yetmiyor, dile karşı gelmek bunada gücümüz yetmiyor veya pek bir etkisi yoktur. Kalb ile buğz etmek, sadece kafilere karşı kin beslemek, onlara bedduada bulunmak değildir. Sadece haberleri izlediğimizde vurulan bir Filistili için ah vah çekmek değildir. Kalb ile buğzetmek yani kafire karşı nefretimizi, onun yanında olmadığımzı göstermektir. Onun ürettiği malzemeleri almadığımz zaman işte o zaman gerçek bir anlamda onları buğz etmiş oluruz. Yok eğer bunu da yapmıyorsak kendi Müslümanlığımızdan şüphe duymamız gerekiyor.
“Kim bir zulum görürde ona karşı gelmez ise o zulme ortak olur. O zulmun hesabı görüpte karşı gelmeyenden de sorulacaktır” evet zulmu herkes görmektedir. Ama kimse karşı gelme cesaretinde bulunamıyor. Onların ürettiği malları almaya devam ediyor. Ve kardeşinin katili oluyor. Bir müslümanın diğer bir müslümana kanı haramdır. Ama biz her gün bir filistini öldürüyoruz. Evet biz öldürüyoruz. Her içtiğimiz bir COCA COLA bir Filistinliyi öldürüyor.her gün sürdüğümüz L’OREAl bir Filistinliyi öldürüyor.
Bizde israile gibi bu zulmu işliyoruz. Biz kardeşlerimize yardım edeceğimize düşmanımıza yardım ediyoruz. Her gün kardeşlerimizin vurulmalarına vesile oluyoruz. Ve buna da her gün devam ediyoruz.
Her bir kardeşimizi vurmamak için, her gün israile yardım etmemek için her gün bir eve ateş düşürmemek için İsrail mallarından ve ona yardım olarak gidecek mallardan Allah rızası için uzak duralım. Ve İsraile değil Filistine kardeş ülkeye yardım edelim. İsraile yardım olarak dönen mallar aşağıda gösterilmiştir. Elimizden geldiğince bunları almamaya çalışalım. Unutmayalım, israile yardım olarak giden her kuruş Filistinli mücahidlere ve mücahidelere bir füze olarak geri dönüyor. Rabbim bizi her gün bir Müslüman kanı akıtmaktan muhafaza eylesin. Filistini muzaffer eylesin. Kudüsu geri almayı bizlere nasip etsin. AMİN

ladi_civciv

Kayıtlı Kullanıcı
yazıkkk o insanlaraa yazıkk çocukklaraaaaa.dayanamıyorumm artıkk onlarıı o halde o şekilde zulmedilirken görmeyeeeee.herkezz bu durumdan şikayetçi olduğunu söllüüüyooo.ama kimsenn bişeyy yaptığı yokkk haataaa nasıll bi insanlıksaa bu durumda bilee siyasetçilerr bu insanlarınn bu durumuna üzülmüşş gibi yapıp duygu sömürüsü yapıp birbirlerini suçluyolar yokk erdoğan istifa etsin yokk baykal sussun.falan filennn.ayıppppppppppp yaaaaaaa ayıppppp.o insanlar orda acı çekerkenn küçücük bebeklerin bulunduğu hastahaneler bombalanırkennn.hala barışı sağlamktan bahsediolarrrr.israili barışa ççağoırıolarr oh ne güsell vur kır öldürr.barış ilan ett.ne kolay dimi.tabi dileeeee kolayyyy.aslında barış çağrısı yapanlar çok iyi biliolarr bizz türkiyee olarak onlara yeterizzzz.onlarr zaten bizden korkuolarrrr .bizimmm allahımızzzz varrrrr.ona sığınırızzz.amaaa elden ne geliooo hiççççççççççççç .benimde tahammül edemediğim bu işte hepsine gücümüzün yeteceğini herkezin bildiği halde sadece seyirci kalmaları.bugün onlara saldıran yarın bizeeee

senokli

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.senawitch.tr.gg
Allah tez zamanda bütün israiloğullarını yok etsin.Bir DİŞLERİ bile ortalıkta kalmasın inşallah.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt