Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Filistinden özür diliyoruz...siz de buyrun...‏ (2 Kullanıcı)

vaktileyl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.vaktileyl.com
Benden yardım bekleyen kardeşim, affet beni yanına varamadım
Benim yolumu gözleyen kardeşim, affet beni omzuna yaslanamadım
Sana atılan bombalara, seninle birlikte taş atamadım
Sen yaranı sarmaya merhem ararken, yarana merhem çalamadım
Kucağında yavrunu kaybederken, seninle birlikte o acıyı yaşamadım
Bilmem şimdi affedermisin beni, sen affetsende ben affedebilirmiyim kendimi

infak

vaktileyl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.vaktileyl.com
İsrail'in Filistin'e olan zulmüne halen suskun mu kalacaksınız !

"Size ne oldu da Allah yolunda ve 'Rabbimiz! Bizi, halkı zalim olan bu şehirden çıkar, bize tarafından bir sahip gönder, bize katından bir yardımcı yolla!' diyen zavallı erkekler, kadınlar ve çocuklar uğruna savaşmıyorsunuz! (Nisâ: 75)

İman edenler Allah yolunda savaşırlar, inanmayanlar ise tâğut (bâtıl davalar ve şeytan) yolunda savaşırlar O halde şeytanın dostlarına karşı savaşın; şüphe yok ki şeytanın kurduğu düzen zayıftır (Nisâ: 76)

Ya burdaki sizin evladınız olsaydı? Olmaması neyi farkettirir Hepimiz aynı candan müslüman kardeşler değil miyiz?!

AY-YA

Kayıtlı Kullanıcı
özürdilerim dua etmekten başka çarem yok :(

Kaan Erdem

Yönetici
Selamünaleyküm değerli kardeşimiz vaktileyl;

Konunuza sizin vesileniz ile yorum getirmek isterim,yapacağım açıklamaları aminenur kardeşimiz gibi bir müslümana yakışan tavırla,hanım gibi,edepli ve hayalı karşılayacağınızı bildiğimden (tahmin ederek) gönül rahatlığı ile yazmaktan çekinmiyorum.

Bu gibi paylaşımları gerçekten yersiz ve gereksiz bulduğumu anlatmak isterim.Eminim ki biraz bu konu yada konular hakkında detaylıca düşünen yada araştırma yapan kardeşlerimiz ne demek istediğimi çok iyi anlayacaktır.

Yapmamız gereken daha başka metodlar varken neden bu gibi faydası ve getirisi olmayan konularla meşgul oluyoruz,eminim ki fazlası ile canla,başla çalışan mücadele eden vardır,ama siteyi şöyle bir gözden geçirince uzaktan gerçekten hayırlı bir iş gibi durmuyor.

Yüzlerce konu açılmış bir bir açılanların diğerlerinden farkı,eksiği ne olabilir ki her geçen zaman yenisi önümüze sunuluyor.Yapılması gereken bu mu?Vicdan rahatlatmasımı yoksa?

Bu vahşet ve topluluk her daim vardı.Bizler unutmuşmuyduk,şimdi gözler önüne serilincemi hatırladık,bizler ne kadar gündemimizde,hayat proğramımızda tuttuk ve her farzı edamızda yada vazifelerimiz arasında anımsadık dua ettik,ne yaptık.

Aslında daha fazla kırıcı olmamak için bu konu ve konular hakkında son yorumumdur.

Mevla cümlemizi islah etsin,aklımızı ve fikrimizi hayırlı işlerde kullanmamızı nasip,kısmet eylesin.

Selametle kalınız değerli kardeşimiz.

mir_erhan

Moderator
özür dilemiyorum..o canavarlaşmış haçlı ordularına karşı bir avuç mücahidi yalnız bıraktığım için kendimden UTANYORUM..yarın HABİBALLAHA cevap vereceğim ,o yüzüm olacak mı..
arkadaşlar ben uyuyamıyorum vicdanım bırakmıyor..
ve ben gerçekten utanıyorum..

hayriye3008

Kayıtlı Kullanıcı
özür diliyoruz

özür diliyoruz

bunca yıldır kanayan yaradır filistin her kabuk bağladığında unuttuğumuz için özür diliyoruz tepenize bomba yağdığında çocuklar sokaklarda oyunlarını oynarkenvurulduğunda bebekler kundakda beşşiklerinde öldüğünde ortalık kan yerine döndüğünde yaramız tekrar kanadığında yeniden hatırladığımız içinözür diliyorumm

MehmetSanli

Kayıtlı Kullanıcı
Bakın bir Filistinli çocuk bizlere nasıl sesleniyor:
"Sizin yuvanız gibi sımsıcak, benim de yuvam vardı. Siz ne kadar şanslısınız. Rüyalarınız bile şen şakrak; ben ise, rüyamdan bile ağlayarak, gece uykumun arasında uyanıyorum, korkarak! Sımsıcak yuvalarınızda, anneniz, babanız, kardeşiniz, neşeyle yaşıyorsunuz siz. Ya ben nasılım? Zindanlarda sürünen, hayalini bile unuttuğum babam! Kim bilir, nerede? Yaşıyor mu acaba? Nerede buzullar arasında sıkışıp kalan balinaları kurtarmaya çalışanlar? Nerede petrole bulaşan kuşlara üzülüp, ağıtlar yakanlar? Nerede sokak köpeklerine acıyıp, onlara yardıma koşanlar? Bir balina, bir kuş, bir köpek kadar benim de değerim var. Bir kuş, bir balina, bir köpek kadar bana yardıma koşmayanlar! Ben inlerken zulüm altında, ben ezilirken tanklarla, kollarım kırılırken taşlarla, herkes seyirci kalıyorsa buna; utansın bütün insanlık, utansın bütün dünya..."

vaktileyl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.vaktileyl.com
haklısınız...bu ve bu konu hakkında açtığım tüm konuların kapatılması istirhamımdır....selam ile mevla cümlemizin yardımcısı olsun....

Selamünaleyküm değerli kardeşimiz vaktileyl;

Konunuza sizin vesileniz ile yorum getirmek isterim,yapacağım açıklamaları aminenur kardeşimiz gibi bir müslümana yakışan tavırla,hanım gibi,edepli ve hayalı karşılayacağınızı bildiğimden (tahmin ederek) gönül rahatlığı ile yazmaktan çekinmiyorum.

Bu gibi paylaşımları gerçekten yersiz ve gereksiz bulduğumu anlatmak isterim.Eminim ki biraz bu konu yada konular hakkında detaylıca düşünen yada araştırma yapan kardeşlerimiz ne demek istediğimi çok iyi anlayacaktır.

Yapmamız gereken daha başka metodlar varken neden bu gibi faydası ve getirisi olmayan konularla meşgul oluyoruz,eminim ki fazlası ile canla,başla çalışan mücadele eden vardır,ama siteyi şöyle bir gözden geçirince uzaktan gerçekten hayırlı bir iş gibi durmuyor.

Yüzlerce konu açılmış bir bir açılanların diğerlerinden farkı,eksiği ne olabilir ki her geçen zaman yenisi önümüze sunuluyor.Yapılması gereken bu mu?Vicdan rahatlatmasımı yoksa?

Bu vahşet ve topluluk her daim vardı.Bizler unutmuşmuyduk,şimdi gözler önüne serilincemi hatırladık,bizler ne kadar gündemimizde,hayat proğramımızda tuttuk ve her farzı edamızda yada vazifelerimiz arasında anımsadık dua ettik,ne yaptık.

Aslında daha fazla kırıcı olmamak için bu konu ve konular hakkında son yorumumdur.

Mevla cümlemizi islah etsin,aklımızı ve fikrimizi hayırlı işlerde kullanmamızı nasip,kısmet eylesin.

Selametle kalınız değerli kardeşimiz.

Kaan Erdem

Yönetici
Değerli kardeşimiz;

Sizin yanlış anladığınızı düşünerek,sizin vesile ve konunuz ile bir şeyler yazmak istedim.Sizin böylesine hayırlı bir tepkiye hayırlı bir etki yapacağınızı tahmin ederek bu sitemi sizin konunuzda zorda kalmadan,seviye düşmeden ve karşılıklı atışmalara girmeden yazabileceğimi ümid ettim.

Konu hakkında anlaşıldığımı düşünüyorum inşaALLAH.Selametle kalınız kardeşimiz.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt