Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

fikirlerinizi rica ediyorum (1 Kullanıcı)

ggnggnggn

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm dostlar;
yeni üyeyim sitede o yüzden nereye konu açacağımı bilemedim.
ben evliyim çalışıyorum,2 yaşında çocuğum var
ben çalıştığım için çocuğuma ablam bakıyor
maddi imkanlarımız oldukça iyi,benim çalışmama çok ihtiyaç yok aslında
son günlerde içimden geçenler şöyle;
işten ayrılsam hem gün boyu çocuğumla birlikte olurum,hem evimin işlerini rahat yaparım,ve en önemlisi çalıştığım için işyerinde namaz kılamıyorum kaza yapıyorum akşamları,evde olsam namazımı kılar dini konulara daha çok zaman ayırabilirim..buna benzer şeyler.
ama gel gör ki; biz ablam çocuğa bakıyor diye ona bakım parası veriyoruz hakkıdır.
ve ablamın maddi durumu hiç iyi değil,bizim verdiğimiz para ev kirasının büyük bir bölümünü karşılıyor,eğer ben çalışmazsam bakıcılık yapamayacak ve çok zor duruma düşecek eminim,onunda çocuğu var bir sürü okulmasrafları felan..
bu durumu düşününce çok kötü oluyorum..
iki arada kaldım.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
aleykum selam ,
bir şey sormak istiyorum
mesela böyle devam ettiniz ve çocugunuz büyüdü okula başladı ve ablanıza gerek kalmadı ..
o zaman haliyle bakım parası alamayacak ... sonra.............

_YUSUF_

Yönetici
Gerçekten ablanızın ihtiyaçlı olması sizi dertlendiriyorsa durumunuzunda iyi olduğuna göre işten ayrılın ve ablanıza yardı etmeye devam edin.Hatta ablanız durumundaki komşu akrabayada yardım edin.

ggnggnggn

Kayıtlı Kullanıcı
çocuk 2 yaşında büyüse bile sonuçta bakıma muhtaç olacak okula da başlasa,hiç yoktan lise dönemine kadar birine ihtiyacı olacaktır..o zamana kadar inşallah ev alabilirler diye dualar ediyorum allahıma

yardım ediyorum elimden geldiği kadar ama ablam para kabul etmiyor karşılıksız..ihtiyacı olduğu şeyleri gördüğümde onu kırmadan mesela kendi çocuğuma birşey aldığımda onun çocuğunada alıyorum hediye ediyorum felan öyle kabul ediyor ama direk para yardımı yapınca kabul etmiyor gururuna dokunabilir..
birde ben işten ayrılırsam eşim bana ancak ev harçlığı verecek,onun dışında para nasıl isteyecemki ablama yardım edeyim diye.belki gönülden vermezse helal etmezse alamamki..
çok karışık kafam

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
ben sizin yerinizde olsam ihtiyaçta yoksa çalışmazdım.mesela bugün sabah 6,30 dan bu yana okuldayım.6,30 dan sonra evde olacağım 2 çocuğum var namazlarımın hiçbirini cuma günleri kılamıyorum..............

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt