Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Fatih Sultan Mehmet'in Hocasına Karşı Saygısı (1 Kullanıcı)

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı
Fatih Sultan Mehmet, hocası Akşemsettin'i çok severdi.Sık sık onu ziyaret eder, saygıda kusur etmezdi.
Fatih'in her gelişinde Akşemseddin ayağa kalkmaz, ona oturduğu yerden hoş geldin evlat derdi.Fakat, hocası kendisini ziyaret ettiği zaman Fatih onu ayağa kalkarak karşılardı.
Sadrazam Mahmut Paşa Fatih'ten bunun sebebini sordu.Büyük hükümdar ona şu cevabı verdi. Paşam bunun sebebini bende bilmiyorum.korkudan mı dır, yoksa aşırı sevgi ve saygıdan mıdır?... Onu gördüğüm zaman yerimde oturamıyorum, ayağa kalkıyorum, adeta elim ayağım titriyor, dilim dolaşıyor... dedi.
-İŞTE SANA SAYGI VE TERBİYE ÖRNEĞİ..

alıntı

_dolce_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Fatih Sultan Mehmet'in Hocasına Karşı Saygısı

Allah razı olsun paylaşımınız için sağolun..B) Saygıda büyüklerimize kusur etmemenin önemi büyük her kim olursak olalım...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt