Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Eyvah! Çocuğum İnternette!!! (1 Kullanıcı)

nurela

Kayıtlı Kullanıcı
RE: internet

RE: internet

günümüz teknolojisinin getirisinden çok götürüsü var.insanları manevi olarak çökertiyor.ruhsuz,amaçsız insanlar haline getiriyor.Allah hepimizi teknolojinin zararlı etkilerinden korusun.

asil20

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Eyvah! Çocuğum İnternette!!!

S.A.KARDEŞİM PAYLAŞIMINDAN DOLAYI ALLAH(C.C) RAZI OLSUN.İNTERNET BENCE BÜYÜK BİR BİLGİ DEPOSU NE ARARSAN VAR BU KİŞİNİN AMACINA,NİYETİNE,İHTİYACINA VE İSTEĞİNE KALMIŞ İSTEYEN İÇİN GERÇEKTEN FAYDALI OLMAKTA MESALA ŞU ANDA BİZLERİN FAYDALANDIĞI GİBİ İNTERNET SAYESİNDE BU SİTEYE GİREBİLİYORUZ VE YİNE İNTERNET SAYESİNDE BU SİTE VAR AMA MADALYONUN BİR DE DİĞER YÜZÜ VAR VE MALESEF DİĞER YÜZÜNÜ KULLANANLARIN SAYILARI ÇOK DAHA FAZLA.HANİ BİR SÖZ VARDIR KONTROLSUZ GÜÇ GÜÇ DEĞİLDİR İNTERNET ÇOK GÜÇLÜ BİR YAYIN VE BİLGİ ORGANI AMA KONTROL ALTINDA BULUNDURULMASI GEREKİR VELİLER TARAFINDAN AMA BENİM GÖRDÜĞÜM KADARI İLE ÇOĞU VELİLER BUNA PEK ALDIRIŞ ETMEDİKLERİ GİBİ KENDİLERİ MADALYONUN DİĞER YÜZÜNÜ KULLANIYORLAR NE DEMEK İSTEDİĞİM SANIRIM ANLAŞILMIŞTIR.YANİ ÖZETLE SU HAYATTIR YAŞAM KAYNAĞIDIR CANLILAR İÇİN VAZGEÇİLMEZDİR AMA BAZI İNSANLAR İÇİN DE SU ÖLÜM NEDENİ OLABİLİYOR BİLGİ DE İNSANLAR İÇİN GEREKLİDİR AMA BOŞ ŞEYLER DEĞİL KULLANMASINI BİLMEK GEREK,KONTROLLU BİR BİÇİMDE ....YARADAN AKIL VERMİŞ,GÖZ VERMİŞ,OKU DEMİŞ RABBİM CÜMLEMİZE FAYDALI ŞEYLER OKUMAYI NASİP ETSİN İNŞALLAH...SELAM VE DUA İLE...A.E.O...

AZeRi_86

Kayıtlı Kullanıcı

arkadaslar biliyorsunuz artik bazi programlar sayesinde cocuklarimizi internetin hic olmazsa bazi kotuluklerinden koruya biliyoruz,benim de yigenim var ve internete takildigi icin "gardiyan" diye bi program indirdim sizlere de tavsiye ederim.bu programi hangi siteden indire bileceyinizi de biliyorum ama sitenin ismini vermem dogrumu olur yalnismi bilmiyorum.isteyen varsa eger foruma yazarsiniz ben de sitenin adini veririm.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

selamün aleyküm kardeşim.
gerçekten de internet kullanımının yaşça çok aşağılara düşmesi, olumlu yanından çok olumsuz yönüyle göze çarpıyor..bunda da, anne babanın, çocuğu serbest bırakması, kontrolsüz ve sınırsız bir şekilde internet kullanımlarına izin vermeleri, olumsuz olarak bakılmasına birkaç sebeptir.. burada çocuklardan çok anne babalara iş düşmekte.. inşallah rabbim tesirini göstersin bu paylaşımın. emeğinize sağlık kardeşim. selam ve dua ile.

MeHMeT KoÇ

Kayıtlı Kullanıcı
KoNYa BüYüKKoYuNCU LiSeLeRi FeTHuLLaH GüLeN
EVE İLK BİLGİSAYARI BABAM DERS ÇALIŞSIN ÇOCUGUM DİYE ALDI BEN İSE 1 KEZ BİLE DERS ÇALIŞMADIM SADECE ÖDEV ZAMANINDA İNTERNETTEN İNDİRİRDİM OKADAR DİĞER ZAMAN HEP OYUN.
BURADAN ANNE VE BABALARA BİR GENÇ OLARAK TAVSİYEM ÇOCUĞUNUZA BİLGİSAYARA ALMAYIN DEMİYORUM İMKANINIZ VARSA ALIN AMA ONUN BİLGİSAYAR BAĞIMLISI OLMASINI DA ENGELLEYECEK KURALLAR KOYUN.

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
Selamın aleyküm çok haklısınız anne ve babalar çok dikkatli olmalıdır bu hususta. Zaman kötü kimin başına neyin geleceği bilinmez. Bu yüzden çocuklarımıza böyle işler yaparlarsa nasıl zarar göreceklerini ve de ne gibi sonuçlar doğuracağını çok titiz bir şekilde anlatmamız lazım benim çocuğum yok ama ben de çevremdeki çocukları uyarıyorum. Allah'a emanet olun.

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
SEKAMIN ALEYKÜM.. Çocuğunu başı boş bırakırsan internet evde yada dışarda ne fark ederki.Hepimizin çocuğu var elhamdülillah.hepimizin bu hayatta ki hayat kavgası da var tabiki..Benim önerim yeni yetişme çağında olan bu çocuklarımıza çalışma ahlakını öğretmek..O nunla birlikte internette oturmak..; yararını bildiğiniz sayfalara beraberce dolaşmak..;ve onun yetişebileceği internet ortamları hazırlamak..hepsi bu ..Çokmu zor yani...ALLAH hepimize sabır göstererek çocuklarımızı bu şekilde eğitmeyi nasip eylesin..AMİN..........

zeliha

Kayıtlı Kullanıcı
benimde 4yaşında oğlum var şimdiden
bilgisayarın başından kaldıramıyorum
denildiği gibi çok agrasifleşti
nasıl davranacağımı bilemez hale geldim diye
bilirim babadan çok fırsat alıyo beni dinlemiyo bile
allah yardımcım olsun

bugi

Kayıtlı Kullanıcı
verdiğiniz bilgiler cok güzel saolun
Allahcc razı oslun sizden[/quote]
cümlemizden inşALlah kardeşim.sağolasın.bu bilgilerden herkesin faydalanmasını istiyorum inşALlah..evindar ablamın dediği gibi çocuklarımızı biz birer canavar haline getiriyoruz...yani her şey bizim elimizde geç olmadan lütfen önlemini alalım inşALlah..yanzın devamı okundukça gelecektir inşAllah..dua ile

Asİ_GeNç

Kayıtlı Kullanıcı
S.a Ben Bu Sitenin Yeni üyesiyim Bu Siteyi Yapandan,tasarlayandan Ve Bilgi Paylaşanlardan Allah Razi Olsun... Ben şuanda 16 Yaşinda Bir Gencim Açikçasi Ben Bir Internet Kurduyum Bu Yaşima Kadar Geldim Hep Internette Dolaştim Ama Bu Aralarda Artik Midem Bulanmaya Başladi Bir çok Site Gördüm Bir çok Ahlaka Aykiri şeyler Gördüm.. Ben Buradan Sevgili Anne Babalara Sesleniyorum çocuğunuz Daha 16 Yaşina Gelene Kadar Az Da Olsa Bilgisayara,internete Ve Oyuna Yaklaştirmayin Lütfen Ben çevremde Bazilarini Uyariyorum Diyorum Ki " Bilgisayari Ne Yapacan Bana Verdiği Cevap Direk ödev Araştiracam Tamam Araştiracan Sonra Ne Yapcan Oyun Hadi Bu Da Tamam Internette Başka Ne Yapacan Bilmem şu şu Sitelere Takilacam. çocuğu Yanliz Başina Biraktiğiniz Zaman Ne Yapacaği Belli Olmaz çünkü Ben Kendimden Biliyorum. Tekarar Lütfen Lütfen Anne Babalar Eğer çocuğunuz 16 Veya Belli Bir Yaşita Gelmemiş Ise Bilgisayara Yaklaştirmayin Işi Var Ise Yaninda Bulun... Saygilarimla..

ahilas

Kayıtlı Kullanıcı
ilk defa böyle bi siteye kayıt oldum. çokta memnun oldum
çocuklarımıza nekadar sahip çıksakta arkadaş ortamı değiştiriyor çocuklarımızı
evinde bilgisayarı olan çocuk artık onunla yetinmeyip internet kafelerde beraber oyun oynamayı tercih ediyor Allah çocuklarımıza doğru yolu göstersin bilgileriniz için allah razı olsun

cihanyangin

Kayıtlı Kullanıcı
burda suç çocukların değil ailerede çok büyük bir görev düşüyor takip etmeli aileler tamam çocuklar oyun oynamasın demiyorum oynasınlar ama yararlı bilgileri aileleri de göstermeli. konu için teşekürler

Ħαпifә

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel bir paylaşım olmuş Eline sağlık arkadaşım:)
Gerçekten internet kullanmasını bilenler için güzel , iyi yanı oldugu kadar birçok kötülüğüde var

yahova

Kayıtlı Kullanıcı
Benimde iki kız çocuğum var. Müstehcen sitelere girmemeleri için aile koruma şifresini kurduk. Oyun için sınırlama getirmeye çalışıyoruz, bunda da eşimle birlikte biraz başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Allah (c.c.) hepimizin yar ve yardımcısı olsun aminnn

siyah peçe

Kayıtlı Kullanıcı
rabbimiz dünyadaki tüm nimetlerin bir helal birde haram kısmını yaratmış.bizler helal olan kısmını kullanalım inş.

relvin

Kayıtlı Kullanıcı
s.a boyle bir konuyu actiginiz icinAllah(c.c) razi olsun kardes.benim 16 yasim var ve taaaa sabaha kadar internetteyim inanirmisiniz sabah namazini kildikdan sonra uyuyorum. ama elimden geldiyince internette oldugum zamani kisitlamaya calisacam bu kardeasinize bunun icun dua ederseniz minnettar olurum.Allah(c.c) tum emegi gecenlerden razi olsun

relvin

Kayıtlı Kullanıcı
azeri kardes su sitenin adinive programin tam adini verirsen cok sevinirim

belkısuzun

Kayıtlı Kullanıcı
biraz güvenmek gerekiyor çocuklarımıza.benim 3 oğlum var bir turizm beldesinde yaşıyoruz.18 yaşından küçüklerin giremeyeceği sitelerde olan ile burada yaşananların bir farkı yok.avrupalılar için herşey normal.ÇAĞDAŞLAR.internete aile koruma şifresi aldık.zararlı olan çoğu şeylerden koruyor ama soruna çözüm değil.çocuğumuzun doğruyu görmesi için ona yardım etmeliyiz .ona uygun bir dille gördüklerini açıklamalıyız tehlikelerin sonu yok ahlaksızlık diz boyu .diziler sayesinde herkese artık normal geliyor ahlaksızlıklar.

seher_84

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm arkadaşlar
burada en büyük iş ailelere anne babalara düşüyor. Topluma yararli insanlar yetiştirmek için önce anne babalar eğitilmeli çocuklarini düzgün bir şekilde yetiştirmeleri için allah hepimizin yardimcisi olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt