Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evlilikte NAMAZ Şartı Aranmalı mı? (1 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Namaz tabi ki çok önemli ...
Özlü namaz en önemlisi...
Cakasız...Benliksiz...
Tam itaat namazı...

Hani buyuruldu ya bize... Ben sizin Rabbiniz değilmiyim? ...Evet Rabbimizsin... diye arz ettik ve ...

SECDE emrine derhal ALLAHU EKBER ile karşılık vererek kıyam ettik tekbirle...
İşte bize öncelikle bu tekbire iştirak eden ...
Sonra ikinci tekbiri devam ettirip Ruku larla secdeye giden ve selamla bitiren gerek...

Allah C.C. herkese gönlünce güzeli nasip etsin inşallah...

Diğer konular ibtila bilmek gerek sığın Allah C.C. na o zaman herşey kolay gelecek ...Amin ...İnşallah...

İnşallah kardeşim...
Namaz Dinin Direğidir...

Selam ve dUA ile...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Namaz olmazsa olmaz..Hani buyrulmuştu''Ben sizin Rabbiniz değilmiyim?''
'O'ndan güzeli yoktu, O'ndan başka yoktu...
(bir tefekkür neticesi, Yalnız Rabbim vardı, TEK Yaratan vardı... karşısında yaratılanlar... kimisi kendini var sanıyordu, kimisi ne oldugunu anlamıyordu, Aşk odu kalbime o an kondu ''Sana aşığım, senden başka yoktu'' ne oldu?? neden unuttum? oysa sözüm şuydu:
'Aşktı var olan, aşk içinde olan, gözüm aşkta, aşktı var olan, dünyaya gidersem hep aşkını haykırıcam, hep sana yanıcam...unuttum, sen unutturdun ama biliyordun, ben bilmiyordum unuttum...)
Bunları söylememelimi?? ama söyle diyen sen... bilinsin artık, sırlar dökülsün artık, ister ki gönül bilmeyen anlamayan olmasın artık..
İmtihana tutuldum, ben kendi kendime yeterim sandım, ee kolay değil, kendime inandım, seni unutmam sandım...
Yok zormuş dostlar, unutanlarla olmak zor imtihan, elimden tutan unutmayanlar olmasaydı?? Rabbimdi unutturmayan...
Ezelden adı konmuş, aşk o anda oluşmuş, var git yurduna, sevenler unuturmuymuş???
Özümden belli, sevgi aş, ekmek gibi elimden almasaydın peşinden gelirmiydim ki???
Yunus, çık yola erenlere selam yolla, eğer dara düşersen Şems ten haber yolla...
Mevlanaya rastlamadın mı hala???(hayır, derinlerde.. o ne mana??incileri toplar, Şems'e yollar...onlar dostlar, birbirini tamamlar, selam olsun
dostlara... hey aşık! kendini topla, Rabbim aşkını artırmanın zamanı gelmedi mi hala???)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sakın ola ki Allah C.C. 'a doğru dönük olan yüzünüzü başka yöne çevirmeyiniz...Hamd ve Şükür havuzunda yüzmeye devam ediniz...Hediye olan şu imtihan dünyasında Eşinize de ...Onu sevdiğinizi söylemekten kaçınmayınız...
Sabır anahtar ,sevgi kilittir...İstek ve arzuları arındırmak...Hak C.C. nun emri olana yönelmek ve bu yoldan çıkmamak gerek...
Her zorluğun başarı notuna bu dünyada da kavuşulur...Dua aciz kulların ilacı ...Mutluluklar, sizlerin ve o güzel yuvalarınızın olsun ... daima sürsün...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Namaz olmazsa olmaz..
Hani buyrulmuştu''Ben sizin Rabbiniz değilmiyim?''
'O'ndan güzeli yoktu, O'ndan başka yoktu...
(bir tefekkür neticesi, Yalnız Rabbim vardı, TEK Yaratan vardı... karşısında yaratılanlar... kimisi kendini var sanıyordu, kimisi ne oldugunu anlamıyordu, Aşk odu kalbime o an kondu ''Sana aşığım, senden başka yoktu'' ne oldu?? neden unuttum? oysa sözüm şuydu:
'Aşktı var olan, aşk içinde olan, gözüm aşkta, aşktı var olan, dünyaya gidersem hep aşkını haykırıcam, hep sana yanıcam...unuttum, sen unutturdun ama biliyordun, ben bilmiyordum unuttum...)
Bunları söylememelimi?? ama söyle diyen sen... bilinsin artık, sırlar dökülsün artık, ister ki gönül bilmeyen anlamayan olmasın artık..
İmtihana tutuldum, ben kendi kendime yeterim sandım, ee kolay değil, kendime inandım, seni unutmam sandım...
Yok zormuş dostlar, unutanlarla olmak zor imtihan, elimden tutan unutmayanlar olmasaydı?? Rabbimdi unutturmayan...
Ezelden adı konmuş, aşk o anda oluşmuş, var git yurduna, sevenler unuturmuymuş???
Özümden belli, sevgi aş, ekmek gibi elimden almasaydın peşinden gelirmiydim ki???
Yunus, çık yola erenlere selam yolla, eğer dara düşersen Şems ten haber yolla...
Mevlanaya rastlamadın mı hala???(hayır, derinlerde.. o ne mana??incileri toplar, Şems'e yollar...onlar dostlar, birbirini tamamlar, selam olsun
dostlara... hey aşık! kendini topla, Rabbim aşkını artırmanın zamanı gelmedi mi hala???)

Teşekkürler Kardeşim...
Edebiyat ve AŞK ve NAMAZ...
Yorumsuz teşekkürler...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Sakın ola ki Allah C.C. 'a doğru dönük olan yüzünüzü başka yöne çevirmeyiniz...Hamd ve Şükür havuzunda yüzmeye devam ediniz...Hediye olan şu imtihan dünyasında Eşinize de ...Onu sevdiğinizi söylemekten kaçınmayınız...
Sabır anahtar ,sevgi kilittir...İstek ve arzuları arındırmak...Hak C.C. nun emri olana yönelmek ve bu yoldan çıkmamak gerek...
Her zorluğun başarı notuna bu dünyada da kavuşulur...Dua aciz kulların ilacı ...Mutluluklar, sizlerin ve o güzel yuvalarınızın olsun ... daima sürsün...

O'ndan başka yani Allah'tan başka evrende kimse yok iken, kime dönerim ben???
Teşekkürler...
Ha Mevlana ?? o ulaşamadığım tarafım...işi gücü derinlerde...
Şems yanımda sorun yok!
(perdeleri yırtmam için Mevlana yanımı bulmam lazım)aferin sana,

Teşekkürler ,Mavci kardeş (evet , yorumsuz teşekkürünüze , istesemde açıklayamıyorum herşeyi yinede)
Gecen azıcık zikirlere ara verdim ateşim düştü mü ne??
İnananlarla böyle bilgileri tazelemesek nasıl oluruz bilemem de???
Rabbim saniye yolundan ayırma, ... tek derdim rızanı kazanmak (niye inandırmak zorunda kalıyorsun? bazılarını hala???
inananlara MERHABA..)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt