Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evliliğin ilk yıllarının zor geçmemesi için ne yapmalı? (1 Kullanıcı)

fidan

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Evliliğin ilk yıllarının zor geçmemesi için ne yapmalı?

maddiyat üzerine kurulan bir evlilik ne kadar uzun sürerki "kocacım senin arabana aşık olmuştum arabanı sattın, evine aşık olmuştum evide kaybettin, iyi kazandığın bi işin vardı ona aşıktım e iflas ettin artık oda yok öyleyse benim seninle durmam için hiçbir sebet yok yani aşık olduğum sen değildin .........beydi analdınmı hoşcakal" bu yaşanmış olay ve kadın kocasına aynen bunları söylemiş

ha bide heşeyi olup mutlu olamayanlar varki onların durumu daha vahim onların bahaneside yok ayrılmak için.

rabbim herkesin gönlüne göre versin hayırlısıyla inaşallah

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

Fidan hanım formül aslında biziz.

Dinini sünnetini bilen resulullahın, sahabenin mübarek insanların nasıl yaşadığını bilen formülü bulmuştur zaten. Hz. Ömer gibi ailesini koruyan kıskanan, eşinin azarlamasından rahatsızlık duymayan (sınırkar dahilinde) biri oabilsek.

Aklıma 3 şey geldi izin verirseniz anlatayım.

1) Bunu sahurda dinledim. Hz. Ebubekir Aişe validemizin bi konu üzerinde Resulullah a.s. tartıştığını görür ve Aişe annemize sen nasıl saygsızlık Allahın Resulune yaparsın diye sesini yükseltirsin diye tokat atar. Resullalah a.s. da ya Ebubekir ben seni buraya eşime tokat atsın diye çağırmadım hakem olasın diye çağırdım der ve eşini korur. BU BİR.

Bu ailesinin gazına gelip eşine el kaldıran haksızlık yapanlara örnek olsun.

2) Hz. Ömerin kıskançlığı. Resulullah a.s.Hz. Ömerin cennetteki yerini anlatırken ''hurilerini gördüm ve senin kıskanç olduğun aklıma geldi ve bakmadım ya Ömer'' diyen Resulullaha cevabı sendendemi Ya Resulallah.

Bilirsiniz bide şu hikaye var. Birisi Hz. Ömere eşini şikayet etmeye geliyo. Bide ne görsün eşi Hz. Ömere veriyo veriştiriyo. Hz. Ölümü bile korkutan Hz. Ömer ses çıkarmıyo. Sahabe bu manzarayı görünce geri dönerken Hz. Ömer Onu görüyor ve ne için geldiğini soruyor. Sorununu anlatan Sahabeye Hz. Ömerin cevabına bakın, Eşim evimin malımın koruyucusu, namusum, çamaşırımı yıkar, yemeğimi hazırlar, nefsimi sakinleştirir. vs. vs.

Buda bayan olsun erkek olsun eşini kıskanmayan, nasıl giyinirse giyinsin kendi tercihidir, özgürdür diye safsata yapanlara örnek olsun.

3) Bide bi veli vardı adı aklıma gelmedi. Eşiyle araları çok iyi. Soruyorlar ya siz ne güzel geçiniyorsunuz bunun formülü nedir diyorlar. Mübarekte biz ''VELİ İLE DELİ yi OYNUYORUZ'' dşye cevap veriri. Nasılmı hanımı kızınca, bağırınca yani DELİ olunca ben VELİ oluyorum karşılık vermiyorum. Ben deli olunca o veli oluyor.
Ne güzel bi çizgi eşlerden biri kızınca diğeri sussa ne çıkar. Yok ama bizim bayan arkadaşlarda da hata var kusura bakmayın altta kalmayı hiç hazmedemezler. Bide ağızları açıldımı kapatmaya ne güç yeter. Erkekler zaten onlar malum hep haklıyızdır. :)

Diyeceğim o ki biz dinimizi bilsek tam anlamıyla, formüle gerek kalmaz.

esedturkey07

Kayıtlı Kullanıcı

paylaşım için teşekkürler....çok güzel bir konuyu ele almışsınız...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

tşk ederim kardeşim dua ile

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

abla kayinvalidelerle yaşam problem olur mu?

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

olmaz canım neden olsun bir gelin kayınvalidesini anne gibi görüp hürmet ederse olmaz biz elimziden geleni yapalım evlat olmaya gayret edelim haksızlık eden biz olmayalım karşı taraf insafına göre davranır inş hepinizin hakkında hayırlar olur dua ediyorum

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt