Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

evlenmek <3 (1 Kullanıcı)

esraisra

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaslar evlenmek için dua war mı ??? acilll

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum Esra kardesim..
Bir sorum var, evlenmek icin biraz erken degil mi? Sonradan pisman olma..

Bilmiyorum ama internetten bunu buldum. Bilmem isine yarar mi? Yoksa faydasi olur mu?

Dul veya bakire bir kadin cuma günü oruç tutup öglen saatlerinde gümüsbir yüzük üzerine
Allah Lafza-i Celali yazip(yazdirip) sag elininyüzük parmaginda tasirsa Allahin izniyle evlenir.

------------------

Ama benim sahsi fikrimi soruyorsan, bir gun saatini sabah namazindan yarim saat-bir saat oncesine kur. Uyandiginda guzel bir abdest, 4,6,8 senin secimine gore rekat namaz kil.. Sonunda da Rabbine dua et.. Herkesin uykuda, yildizlarin sessizce seni izledigi zamanda Rabbinden iste, yalnizca O'na ac sirrini ve isteklerini..

"Rabbim" de "Benim icimi disimi benden iyi biliyorsun.. Nasip eyle.."

Bence bu en guzeli.. Yardimci olabilmisimdir insallah fakat bence dedigim gibi erken :) Allaha emanet ol..

NOT: Nasipten ote yol gitmez :D

esraisra

Kayıtlı Kullanıcı
canım saol ama bnm durumun çok farklı gercktn bıktım allah yardım etsn çnkü sorunlarım war
ailmle küsüm kmse bnmle knsmuyoo ne yapcam blmiyomm yaa yardım edinnn ltfen...

iyiniyet

Kayıtlı Kullanıcı
Selam esraisra Kardesim

Sorunun neyse Allah sana sabir ve kolaylik versin.Senin imtihaninda bu demekki.

Sana abla nasihatim,evlilige bir kurtulus olarak görme.Bir gün gelecek simdiki yasantini özleyeceksin.
Hele birde yagmurdan kacayim derken doluya tutulmak var.Senin yaslarda bunu insan anlayamiyor.
Evlilik,simdiki hayatindan daha fazla sorumluluk gerekdiren birseydir.

Bence Allaha senin simdiki sikindidan refaha kavusdurmasina,bu yolda hayirli bir yöne nasip etmesine ve daima hayirlisina nasip etmesine dua et.Duadan hic vaz gecme,sabir et,islam ölcüsünün disina cikma,göreceksin Allah sana bir hayirli kapi acacakdir insallah.

Daha bulug cagindasin,kendi kimligine yeni kazaniyorsun.

Sunu unutma:bu yasadiklarin sana birseyler ögretmek istiyor.Arka hikmetine görmeye calis.

Allahin rahmeti üzerinde olsun.

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
Bencede yaşın çok erken canım evlilik hiç birşeyi çözmüyor hele bi yaşta insan evliliğide kaldıramaz daha çok sorun yaşarsın ele gidince inan bana anneni babanı çok ararsın rabbim hayırlısını versin bir an önce ailenle buzlarını eritirsin inşallah kardeşim arkadaşlarımızın dediği gibi dua et kuran oku namaz kıl allah elbet bi yol gösterecektir.

Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim

esraisra

Kayıtlı Kullanıcı
melekcim we ablacım çok ahklısınz fakat bn hergn kuran okurum namz kılarım allahtan hep dua dilenirim ama gercekten takatim kalmadıı....
hiç mutlu değilim yaa bilgisayarı ble elime alamıyorumm hep kavga hep kavgaaa

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
melekcim we ablacım çok ahklısınz fakat bn hergn kuran okurum namz kılarım allahtan hep dua dilenirim ama gercekten takatim kalmadıı....
hiç mutlu değilim yaa bilgisayarı ble elime alamıyorumm hep kavga hep kavgaaa

Sen yinede sabretmeye çalış canım hiç umudunu yitirme

sandiik

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim teheccüd namazına bilhassa devam ediniz inşaallah..

esraisra

Kayıtlı Kullanıcı
amin canım inşallah dua edin bana

esraisra

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun bu karsılıklı unutmayın canlarımm

_semra_

Kayıtlı Kullanıcı
suan ne durumda oldugunu bılemem canım ama evlılık aklına gelıcek son care olmalı emın ol bunu kurtulus olarak gorurusen evlılıgm hep bı sıgntı olucak senın ıcın sabret yasın cok kucuk daha cok sey yasıcaksın duamdasın

_YUSUF_

Yönetici
Evlenmek için eğer 17 yaş erken olsa idi Allah zülcelal insanlarda buluğu daha ileriki bir yaşta olacak şekilde yaratabilirdi.
Mevcut yaş insanın evlenmeye uygun olduğunu gösterir.

Malesef günümüzde insanların bu yaşlara kadar hatta daha ileriki bir yaşlara kadar çocuk muamelesi gördüğü için insanlar büyümekte sorun yaşıyor.Beden olgunlaşıyor ama malesef beyinler çocuk kalıyor.İnsanı hem aklen hel bedenen aynı düzlemde olgunlaşabilmesi için Nebevi bir eğitimin şart ve kaçınımaz olduğunu herkesin anlaması gerekiyor.

_semra_

Kayıtlı Kullanıcı
Evlenmek için eğer 17 yaş erken olsa idi Allah zülcelal insanlarda buluğu daha ileriki bir yaşta olacak şekilde yaratabilirdi.
Mevcut yaş insanın evlenmeye uygun olduğunu gösterir.

Malesef günümüzde insanların bu yaşlara kadar hatta daha ileriki bir yaşlara kadar çocuk muamelesi gördüğü için insanlar büyümekte sorun yaşıyor.Beden olgunlaşıyor ama malesef beyinler çocuk kalıyor.İnsanı hem aklen hel bedenen aynı düzlemde olgunlaşabilmesi için Nebevi bir eğitimin şart ve kaçınımaz olduğunu herkesin anlaması gerekiyor.
haklı olabılırsınz yası belkı ıslama gore kucuk degıl fakat soyledıgnz gıbı gunumuz..Yanı gunumzde ınsalar okadar sabırsızkı evlenıp ılk tartsmada bosananlar nısanlanp ayrılanlar cocuk bıle goz ardı edılıyo artık bunu belrtmek ıstedım tabıkı kısının kendı dusuncesıne saygım var ama evlılıgı kurtulus olarak goren bırı ıcın evlılık aıle degıl sıgınmak ıcın lıman dır tabı bunlar benım dusuncelrım

esraisra

Kayıtlı Kullanıcı
haklısınz fakat gercktn zzorr br durumm dua edn dnimizce yasım iyi bana grede öyle hayat sartları beni yetiştrdi

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Gordugum kadariyla olgunlasmak isteyen, biraz cocuksu bir kardesimizsin Esra :)
Evlilik.. Buyuk mevzu.. "Evlilik bir bohca gibidir kizim. Icinden cikan olan da senin ahiretini bile belirler. Kimisi dardir, bunaltir ve cehennem yasatir. Kimisi vardir, cennet yasatir ve ferahlik vardir"

Allah yardimcin olsun ve hayirli insanlarla karsilastirsin seni..
Nasip.. Ne demisler "Gelin ata binmis ya Nasip demis :D "

_semra_

Kayıtlı Kullanıcı
Gordugum kadariyla olgunlasmak isteyen, biraz cocuksu bir kardesimizsin Esra :)
Evlilik.. Buyuk mevzu.. "Evlilik bir bohca gibidir kizim. Icinden cikan olan da senin ahiretini bile belirler. Kimisi dardir, bunaltir ve cehennem yasatir. Kimisi vardir, cennet yasatir ve ferahlik vardir"

Allah yardimcin olsun ve hayirli insanlarla karsilastirsin seni..
Nasip.. Ne demisler "Gelin ata binmis ya Nasip demis :D "
cok sanslı bı esın olucak emınım canım benım cok samımı ve olgunsun masALLAH

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt