Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evde Muffin Kalıbı Yapımı (1 Kullanıcı)

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
7001938883_1baf679078_z.jpg

Şu geniş muffin kalıplarını çok seviyorum ama her yerde bulunmuyorlar. Madem bulamıyorum bende kendim yapayım deyip işe koyuldum. Daha evvel bir yerde gözüme takılmıştı.Kalıp olarak bardak kullanılmıştı. Ama pek içime sinen bir görüntü değildi. Ben biraz değiştirerek yaptım. Kase kullanıp ağız kısmını bastırmak çok iyi oldu. Ağız kısmı 2 kat olunca, muffinler pişerken kenara doğru yayılma riski olmadı.
Biliyorum şimdi Alüminyum folyo zararlı değil mi diyeceksiniz. Daha sağlıklı bir alternatifiniz varsa anlatın lütfen. Ben bulamadım. Ara sıra yapmaktan da bir şey olmaz inşaALLAH.

6855823412_8c4a7b8f54_c.jpg
Muffin kalıbı nasıl yapılır?
  1. Muffin kalıbı yapmak için bir aliminyum folyo, bir makas, ve istediğiniz boyutta bir kase.
  2. Kalıp olarak kullanacağınız kaseyi ters çevirin.
  3. Alüminyum folyoyu kasenin üzerine kapatıp sıkıca kaseye doğru bastırın.
  4. Kasenin kenarından folyoyu genişçe kesin.
  5. Kaseyi folyoyla beraber ters çevirin.
  6. Folyonun fazla kısımlarını 2 cm. pay bırakarak kesip düzeltin.
  7. Bıraktığınız payı, tam kase boyunda aşağı doğru katlayıp bastırın.
  8. Kalıbı çıkarmadan önce bir kez daha sıkışması için bastırın.
  9. Şimdi kaseyi yavaşça kalıbın içinden çıkarın.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt