Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ETİLER'DEKİ BARLARDAN FATİH'DEKİ ALLAH YOLU SOHBETLERİNE (1 Kullanıcı)

medahms

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
21 Haz 2006
Mesajlar
1,989
Tepki puanı
3
Puanları
0
S.A--


---ETİLER'DEKİ BARLARDAN FATİH'DEKİ ALLAH YOLU SOHBETLERİNE

Etiler'deki barlardan,Fatih'teki Allah yolu sohbetlerine..

İnsan hayatında öyle dönüm noktaları oluyorki,bir sonraki dönemde yaşadığınız hayat tarzı bir öncekinin tam zıddı olabiliyor.Yaşam tarzımızı kendimiz belirliyor olsakda aslında bizim irademizi kullandığımızı zannettiğimiz kısımda da Allah'ın hikmeti var.Olacaklara zemin hazırlama adına..

Bir şahıs düşünün.Bu kişinin belli bir döneme kadar hayatı yaz-kış Bodrum-Uludağ tatilleri ile geçmiş.ınancı yok değil var ama kulluk bilinci yok.ınancından dolayı birtakım şeyleri yerine getiriyor.ışte orucu,zekatı vs..ama namazı aklına estikçe kılıyor.Bir işyerinde yoğun bir şekilde çalıştığı için tatilleri kendine hak görüyor.Tabii hakkıda ama bu arada esas Hak'kı az anıyor.Ve bir gece rüyasında kendisini bir avluda musalla taşında yıkanmaya hazırlanırken görüyor.Yani bu,artık yavaş yavaş öbür tarafa hazırlan manasında.Aslında yavaş değil olabildiğince hızlı bir şekilde birşeyler yap kulluk adına ne götürebilirsen.Ama anlayana ! Bu şahsa bu ikaz yetmiyor olacak ki aynen yaşantısına devam ediyor.Ve bir zaman sonra yine rüyasında tüm ölüler kefenleriyle ayağa kalkmış vaziyette ellerini semaya açmış 'Allah'ım bizi affet' diye canhıraş bir şekilde yalvarıp yakarıyorlar.Ortam sisli ve üzerlerinden gri renkli dumanlar çıkıyor.Yani buda,kulluk vazifesini yerine getirmeyenlerin gideceği malum yerdeki insanların durumu.Bu şahıs böylesine bir gerçeğide gözardı edince rabbim onu başka bir vesile ile kendi yoluna çekiyor.

Günlerden birgün içinde kuvvetli bir şekilde artık çalışma hayatını bitirme isteği beliriyor.Artık farklı bir şeyler olsun istiyor ama ne istediğinide bilmiyor.Ve ani bir kararla iş hayatını sonlandırıyor.
Ev hayatına çok çabuk adapte oluyor.Ve bir ramazan gecesinde tesadüfen dinlediği bir radyo programında anlatılanlar onu öyle bir etkiliyorki,bir gece daha bir gece daha dinleyeyim derken onda öyle bir alışkanlık yapıyorki,anlatılanlar ona Allah yolunu öyle güzel bir şekilde işliyorki bu şahıs kendini bir anda bu yolda buluyor.Bırakın eğlenme adına bara gitmeyi,bir hafta sonu arkadaşlarıyla bir cafeye bile gitmez oluyor.Artık bu tür şeyler ona zevk vermiyor.

O artık 5 vakit namazını kılan biri.Hatmecanlara,dini sohbetlere giden biri.Kulluk vazifelerini yerine getirmeye çalışan biri.Ve şu anda tek bir arzusu var.Hacca gitmek.Ama haccada gönlünde biri var onunla birlikte gitmek..Fakat malesef asla olamıyacak biri.Nefsi artık vuracak bir yer bulamadı onu ordan vuruyor !

Haa bu arada o kötü rüyalar döneminde hiç mi güzelleri yoktu.Vardı tabii.Cennet bahçesinde dolaşmasıydı.Mekan çok abartılı bir görüntüde değil ama cennetmiş,yeşillik,ağaçlık bir yer ve içinde duyduğu inanılmaz bir huzurla o bahçede yavaş yavaş dolaşıyor.
Ayrıca ;ki bu rüyayı gördükten sonra keşke şu dönemde yaşadığı hayat tarzını o günden bu yana devam etseydi !

Göğe yükseliyor.Gök 7 katmış ve 7.de Allah varmış.Fakat 6.kata kadar yükseliyor ve orada kalıyor,yani bir basamak daha çıkabilse rabbini görecek.Ama olmuyor.(bu arada rabbimin her yerde olduğunu söylememe gerek yok tabiki,O her yerde.7. kata takılmayın,bu rüyada temsili olarak.O dönemde rabbinin hoşuna gidecek ne yaptıysa yakınlığını ifade eden bir durum)
Rabbim inşallah bizlere öbür dünyada güzel yüzünü göstermek nasib etsin inşallah.Amin.
Ve.. meleklerin uyandırışı..Bir akşam vakti evde bulaşıklar birikmiş ve makine bozuk.Annesi bu şahsın ablasına elde yıkamasını söylüyor fakat abla yapmıyor.Annesiyle tartışıyor.Bu şahıs ortalığın sakinleşmesi,daha doğrusu annesi üzülmesin diye kendisi yıkıyor ve yatıyor.Uykuya daha henüz dalıyorki nasıl uyandırılıyor biliyormusunuz,tabi görüntü olarak değil tamamiyle hissetme ile..Melekler kanatlarıyla sevinçli bir şekilde yüzünü okşuyor.Hani bizler melekleri hep beyaz ve kanatlı olarak düşünürüz,bilinçaltınada bu şekilde yerleştiğinden rüyada görsek o şekilde görebiliriz.Ama bu rüyada değilki onlar tarafından uyandırılıp uyanıkken yaşanıyor.

Daha yazacaklarım var ama bunu burda bitireyim.Her şeyin bir zıddı vardır bilirsiniz.Meleğinki ne ?
Cevabınızı duyar gibi oluyorum..Ama yukardaki güzel olaydan sonra mailimi o şerle bitirmek istemedim.Hepimiz biliyoruzki insanoğlu nasıl gerçekse;melekler olsun,o şer olsun,3 harfliler olsun hepsi gerçek.Tıpkı benim bu rüyalarım gibi.Amacım bizler için ayrılmış sayfada rüyalarımı sizlerle paylaşmaktı.
 

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
10 Nis 2006
Mesajlar
1,019
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: ETİLER'DEKİ BARLARDAN FATİH'DEKİ ALLAH YOLU SOHBETLERİNE

Paylaşımınız için Allah razı olsun kardeşim.

Rabbim herkese hidayet nasip eylesin inşallah.

Selametle kalınız...
 

lana

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
10 Haz 2006
Mesajlar
939
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: ETİLER'DEKİ BARLARDAN FATİH'DEKİ ALLAH YOLU SOHBETLERİNE

B)SElamunaleyküm kardeşim, Allah razı olsun Rabbim bizleri doğru yoldan ayırmasın İNŞ. Selametle...
 

Goldstone

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
19 Ocak 2007
Mesajlar
49
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: ETİLER'DEKİ BARLARDAN FATİH'DEKİ ALLAH YOLU SOHBETLERİNE

Teşekkürler :)
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt