Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

EşîNîzLe Mî EvLendiniz yoksa AiLesi iLe Mi ?... (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm

HAFİZE ablacığım....

kayınvalide olduğunuza göre size böyle hitap etmek istedim...SİZCE BİR SAKINCASI YOKTUR UMARIM

6 yıllık evliyim.Herşey çok yolunda iken..kayınvalide...görümceler...
gerçekten ana kız -kardeş gibiyken...
ben oğlumu dünyaya getirdikten sonra herşey değişti....onu mu kıskandı..beni mi..annem geldiği için onu mu kıskandı bilmiyorum...doğumdan 2 hafta önce sezinledim herşeyi...hayat bazen acımasız davranıyor.RABBİM BENİMİ DENEDİ bilmiyorum..
6 ay bizde kaldı..ama 6 yıl gibi geldi...
ben ona kırgın olduğum için o süre zarfında surat astım..tek haksız yönüm buydu......Doğumuma karışmasın tut...herşeye laf attı..arkamdan konuştu...arkamdan konuştuklarını bahsetti....evime benim tarafımdan gelenlere surat astı....en kötüsü de bana olmayacak iftiralar attı....6 ay dilek ola..yazarken bile tüyleirm diken diken oluyor...Çok ağlattı beni...kahvaltısız ..yemeksiz..emzirdiğim günler oldu bebeğimi.
sonunda zaten üzüntüden sütüm kesildi....bebeğime sütümü bile veremedim...
onu bile gidip komşuya söyledi..yemek yemiyorki sütü kesildi diye...şokları yaşadım 6 ay boyunca...
çok ağlattı...allahıma yalvardım....yardımcı ol bana diye..
işe gitmeye zamanım varken daha..iznim bitmeden işe gittim...oda memenun oldu..yalnız kaldı diye...o kadar iftiraa attıki..anlatamam
yazmak hatırlamak dahi istemiyorum...kocamla 6 ay konnuşamadım bile..
haklıydım ama o annesiydi..sırf surat astığım için bile benim için köt düşünüldü..
o zamanlarda hep allaha yalvardım..2-3 aylık bebekle ne yapabilirdim...
o kadar çok şey varki yazsam sayfalar yetmez...neyse
Onlar köyde yaşıyorlar....hiç gitmeyecektim...hersene gidiyorduk..da.
nefret etmiştim...
annesiydi..babasıydı onlar...evet hakkım vardı onlarda...kul hakkım...ALLAH BİLİR en doğrusu tabii. ama dayanamadım gittim..bu sene de gittim...konuşuyoum..
gülüyorum.anlatıyorum.....sanki birşey olmamış gibi davranıyoruz birbirimize..
ama hiçbir zaman yaptıklarını unutamıyorum
NASIL UNUTURUM..
ABLACIĞIM..sende bir kayınvalide ve anne olarak bir akıl verebilir misin?

beraatçım yazıyını biraz geç okudun ama inş bunları okursun senin yaşadıklarını az çok herkez yaşıyor ben de yaşadım ben on beş yaşında gelin oldum onaltı yaşında anne oldum kayınvalidemle ölene kadar beraber yaşadık senin çektiklerini ben kat kat fazla çektim her gece Allahıma yalvarıyordum Rabbim bana kendi sabrından ver diye bazı büyükler o kadar anlayışsız oluyor ki ben bunları kendime iyi örnek olarak aldım hiç bir zaman gelinime çektirmiycem diye kendime söz verdim eşimle her zaman bir münakaşamız oluyordu şimdi rahmetli olduktan sonra bazen eşim diyorki biz hiç kavga etmiyoruz bende neden acaba diyorum :a11: benim sana tavsiyem sabret allaha sığın çok güzel şeyler yaşarsın A.E.O

ahde

Kayıtlı Kullanıcı
Rabb'in sadece kendisine kulluk etmenizi anne ve babanıza'da iyi davranmayı kesin bir

Rabb'in sadece kendisine kulluk etmenizi anne ve babanıza'da iyi davranmayı kesin bir

RABBİN SADECE KENDİSİNE KULLUK ETMENİZİ
ANNE VE BABANIZA'DA İYİ DAVRANMANIZI KESİN BİR ŞEKİLDE
EMRETTİ. ONLARDAN BİRİ VEYA HER İKİSİ SENİN YANINDA YAŞLANIRSA
KENDİLERİNE "OF" BİLE DEME,ONLARI AZARLAMA.
İKİSİNE'DE GÜZEL SÖZ SÖYLE [İSRA SURSİ AYET 23]

Berat kardeşim yaşadıklarını çok iii anlıyorum ben'de 5 yıl kadar birlikte oturdum gerçekten uyum sağlamak zor fakat kendi ailemizle bile
zaman zaman anlaşamadığımız meseleler oluyor
sorunları eşimize yansıtmadan çözmeye çalışmalıyız
bu sıkıntıların bizim için imtihan olduğunu düşünüp
rabbimize tevekkül etmeliyiz.:a36:

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
hakikaten beni bu sebepten dolayi evlenmek cok korkutuyor.. insanlarla aram cok ta iyi degil, cok kolay uyum sagliyamiyorum herkesle.. Allah hayirli yazilar yazsin hepimize insallah.. evlenmeden once sabri ve hosgoruyu ogrenmek gerekiyor anladigim kadariyla..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt