Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Eşinize değer veriyor musunuz? (1 Kullanıcı)

makinaci06

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Eşinize değer veriyor musunuz?

ALLAH RAZI OLSUN ABLAM GENELDE ERKEKLER BU DEĞERİ VERMİYOLAR EŞLERİNE.ÖRNEKTENDE BELLİ OLDUĞU ÜZERE KADINLAR HEP ANAÇ HEP FEDAKAR HEPCEFAKAR.AH KEŞKE HERKES BİRAZCIK DEĞİL BASBAYAĞI ÖRNEK ALSA EFENDİMİZ(SAV) DİMİ.SELAMETLE

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim bu güzel paylaşım için sizden razı olsun. Ama ben eşiyle istişare edip te sorunlarına çözüm üretn çok az insan tanıyorum. Özellikle kitle iletişim araçları eşleri o kadar birbirinden ayırmış ki kimse bunun farkında değil. Bu arada evinin sorununu dert edinen kaç kadın tanıyorsunuz veya kaç erkek inanın belki de parmakla sayılacak kadar az. Çünkü günümüzde herkes yaşamdan beklentilerinin karşılanması oranında birbiri için var olmaktadır. Selam ve dua ile.

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

sevvalmina yazdı:
meftun61 yazdı:
RABBİM KİSENİN BAŞINA BÖYLE BİR EŞ NASİP ETMESİN.VARYAAAAAAA EŞİM ÖYLE BİŞEY DİYECEKTİİ :**** ONA ÖYLE GÜZEL CEVAP YAPIŞTIRIRDIMKİ AĞZINI AÇAMAZDI BİRDAHA.VE BENİDE İSTER İSTEMEZ DİNLEMEK ZORUNDA KALIRDI.ALLAHIM SEN KORU.

selamünaleyküm kardeşim bekarsın bildiğim kadarıyla büyük konuşmamak lazım başımıza ne geliceğini bilemeyiz rabbim bizlere hayırlı eşler ve hayırlı eş olabilmeyi iyi ahlaklı islama uygun evlatlar yetiştirebilmeyi nasip etsin.

ya tamam haklısınız büyük konuşmamak lazım ama insan eşine böyle dermi.

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

Ravza_Nur yazdı:
meftun61 yazdı:
RABBİM KİSENİN BAŞINA BÖYLE BİR EŞ NASİP ETMESİN.VARYAAAAAAA EŞİM ÖYLE BİŞEY DİYECEKTİİ :**** ONA ÖYLE GÜZEL CEVAP YAPIŞTIRIRDIMKİ AĞZINI AÇAMAZDI BİRDAHA.VE BENİDE İSTER İSTEMEZ DİNLEMEK ZORUNDA KALIRDI.ALLAHIM SEN KORU.
Değerli kardeşim,böyle söyleme cevab yapıştırmak çözüm değildir.Burda önemli olan bir babanın bu duruma neden gedliğidir nasıl geldiğidir.Çözümü burda arayalım ben senin espiri babında yazdığını düşünüyorum.Bundan sonra bu yazıyı okuyupta yorum yazan kardeşlerimden şunuda istiyorum böyle bir baba ve anne hangi sebebten dolayı bukadar duyarsız olmuş olabilir.SELAM VE DUA İLE

hangi sebepten olabilirki bence tamamiyle islami bilgisizlikten.yada adam kadını sevmiyo..

blue_moon208

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
Ravza_Nur yazdı:
meftun61 yazdı:
Değerli kardeşim,böyle söyleme cevab yapıştırmak çözüm değildir.Burda önemli olan bir babanın bu duruma neden gedliğidir nasıl geldiğidir.Çözümü burda arayalım ben senin espiri babında yazdığını düşünüyorum.Bundan sonra bu yazıyı okuyupta yorum yazan kardeşlerimden şunuda istiyorum böyle bir baba ve anne hangi sebebten dolayı bukadar duyarsız olmuş olabilir.SELAM VE DUA İLE

hangi sebepten olabilirki bence tamamiyle islami bilgisizlikten.yada adam kadını sevmiyo..

ES.A
KARDEŞİM EMİNİM İÇİNDE ART BİR NİYETİN YOK AMA BİR ERKEK OLARAK DÜŞÜNCEM
BENİMDE TABİKİ YALNIŞLARIM OLUR BEN EVİMİ MAHREMİME ÇOK DÜŞKÜNÜMDÜR. EŞ OLARAK SEÇTİĞİM HANIM BANA EVİMİ MAHREMİMİ DAHA ÇOK SEVDİRECEKKİ BENİDE KENDİSİNİDE YANLIŞLARA SÜRMEYECEK. ERKEK EŞİNDEN ÇOÇUKLARINDAN SORUMLUDUR. YANİ ONLARIN DİNİ EĞİTİMLERİNİ BEN VERMEKLE MÜKELLEFİM. BU ARADA EKSİK KALDIĞIM KONULAR MUHAKKAK OLACAK VE EŞİMDE YARDIMCIM OLARAKHERAN HAZIR OLACAK. YANİ YARDIMCIM OLARAK BU DİNİ ETİK VE KÜLTÜR EDABINDA BÖYLE OLMASI GEREKTİRİR.
ÖZETLERSEM SEVGİ ÖNEMLİDİR AMA SAYGI OLMADIĞI ZAMAN HER KİŞİ ZULME UĞRAR VE BUDA DİNİMİZCE HARAMDIR.EVLENDİĞİNDE EŞİNE SAKIN AMA SAKIN CEVAP YAPIŞTIRMAK GAYESİNDE OLUR OLMAZ YERDE CEVAP VERMESSEN ADINA İYİ OLUR. VE SANA OLAN SAYGISI HİÇBİR ZAMAN BİTMEZ TABİ SEVGİSİDE
SELAMETLE KARDEŞİM B)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

blue_moon208 yazdı:
meftun61 yazdı:
Ravza_Nur yazdı:
meftun61 yazdı:

ES.A
KARDEŞİM EMİNİM İÇİNDE ART BİR NİYETİN YOK AMA BİR ERKEK OLARAK DÜŞÜNCEM
BENİMDE TABİKİ YALNIŞLARIM OLUR BEN EVİMİ MAHREMİME ÇOK DÜŞKÜNÜMDÜR. EŞ OLARAK SEÇTİĞİM HANIM BANA EVİMİ MAHREMİMİ DAHA ÇOK SEVDİRECEKKİ BENİDE KENDİSİNİDE YANLIŞLARA SÜRMEYECEK. ERKEK EŞİNDEN ÇOÇUKLARINDAN SORUMLUDUR. YANİ ONLARIN DİNİ EĞİTİMLERİNİ BEN VERMEKLE MÜKELLEFİM. BU ARADA EKSİK KALDIĞIM KONULAR MUHAKKAK OLACAK VE EŞİMDE YARDIMCIM OLARAKHERAN HAZIR OLACAK. YANİ YARDIMCIM OLARAK BU DİNİ ETİK VE KÜLTÜR EDABINDA BÖYLE OLMASI GEREKTİRİR.
ÖZETLERSEM SEVGİ ÖNEMLİDİR AMA SAYGI OLMADIĞI ZAMAN HER KİŞİ ZULME UĞRAR VE BUDA DİNİMİZCE HARAMDIR.EVLENDİĞİNDE EŞİNE SAKIN AMA SAKIN CEVAP YAPIŞTIRMAK GAYESİNDE OLUR OLMAZ YERDE CEVAP VERMESSEN ADINA İYİ OLUR. VE SANA OLAN SAYGISI HİÇBİR ZAMAN BİTMEZ TABİ SEVGİSİDE
SELAMETLE KARDEŞİM B)

:(:(:( TAMAM CEVAP VERMEM.AMA BEN CEVAP YAPIŞTIRIRDIM DERKEN KÖTÜ MANADA DEMEDİM AMAA:(:(:( VALLA BEN UYUMLU BİR İNSANIM.VE BEN SÖZLÜYÜM.ONUNLADA HİÇ BÖYLE BİR PROBLEM YAŞAMADIM.YANİ BENİ EŞ DÜŞMANI TANIMANIZI İSTEMEM.BEN EŞİME KARŞI GÖREVLERİMİ İYİ BİLEN BİRİYİM HAMDOLSUN.

blue_moon208

Kayıtlı Kullanıcı

:(:(:( TAMAM CEVAP VERMEM.AMA BEN CEVAP YAPIŞTIRIRDIM DERKEN KÖTÜ MANADA DEMEDİM AMAA:(:(:( VALLA BEN UYUMLU BİR İNSANIM.VE BEN SÖZLÜYÜM.ONUNLADA HİÇ BÖYLE BİR PROBLEM YAŞAMADIM.YANİ BENİ EŞ DÜŞMANI TANIMANIZI İSTEMEM.BEN EŞİME KARŞI GÖREVLERİMİ İYİ BİLEN BİRİYİM HAMDOLSUN.[/quote]

EST. BENSENİ EŞ DÜŞMANI DEĞİL BİR DİN KARDEŞİM OLDUĞUN İÇİN KENDİ DÜŞÜNCEMİ YAZDIM.EMİNİM SÖZLÜNE DE SAYGILISINDIR. OSEBEBLE SENİN ŞEYTANIN DAHA FAZLADIR OLAKİ BİR BOŞLUK ESNASINDA OLUPTA O KARDEŞİMİ ÜZMEYESİN VE HALİYLEDE ÜZÜLMEYESİN. VE AYRIYETTEN CENAB-I HAK TAMAMINI ERDİRSİN İŞALLAH
SELAMETLE

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

s.a
güzel bir konu hele yorumlar daha güzel rabbim herkesin hakkında ne hayırlısıysa onu nasip etsin.benim şimdilik böyle bir sorunum yok. aile ortamında tüm şartlar eşittir ne mevki nede makam kimseyi kimseden üstün yapmaz herşeyden önce eşlerin birbirine saygı ile yaklaşması gerekir sevgide bu saygı çerçevesinde gelişmeliki meyveleride bu anlayışta olsun.ilgisizlik bir bayan için kahredici bir durum helede eşinden .umarım bu davranışı yapmayız eğer huzurlu ve sıcak bir yuva istiyorsak huzur için saygı sevgi ve ilgi sıcaklık için doğalgaz aidatlarını düzenli yatırmanız yeterli.:D:D:Daeo;)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM ABLACIĞIM.ALLAH(CC) RAZI OLSUN ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞ YİNEB)B)B)

GÖNÜL İSTERDİ Kİ HER EŞ BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN İKİ YARI GİBİ OLSA..

GÖNÜL İSTERDİ Kİ HER EŞ,YERİ GELDİĞİNDE GÖZYAŞLARINI SİLECEK BİRBİRLERİNİN EN GÜZEL MENDİLİ OLSA..

GÖNÜL İSTERDİ Kİ HER TEBESSÜM ETMEDE YÜZLERDE GÜLLER AÇSA,HER ŞEY TATLI DİL İLE SONUCA BAĞLANSA..

VE GÖNÜL İSTERDİKİ HER ŞEY ALLAH(CC) RIZASI İÇİN OLSA;ÇÜNKÜ ALLAH SEVGİSİNİ KALBİNDE YAŞAYAN BİR İNSAN,ZATEN RABBİNİN RIZASI İÇİN O YUVAYI KURMUŞTUR,RABBİNİN RIZASI İÇİN O ÇOCUKLARI DÜNYAYA GETİRMİŞLERDİR,VE RABBİNİN RIZASI İÇİN O ÇOCUKLARA BABALIĞIN VE ANNELİĞİN EN GÜZEL FEDAKARLARINI VERECEKTİR.GÖNÜL BUNDAN YANADIR HEP...

LAKİN ÖYLE MENFAAT DÜNYASINDA YAŞIYORUZ Kİ ARTIK BİR TEBESSÜM BİLE MENFAAT İÇİN VERİLİYOR..ÇOK ÜZÜCÜ BİR DURUM..DİLERİM Kİ GÖNLÜN İSTEDİKLERİ KUL HAKKINDA HAYIRLI OLUR VE DİLERİM Kİ HER ŞEY CENAB-I HAK RIZASI İÇİN OLUR...

SELAM VE DUA İLE.ALLAH'A EMANET OL ABLACIĞIM...KENDİNE İYİ BAK..B)B)B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Ecrin Hicran yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM ABLACIĞIM.ALLAH(CC) RAZI OLSUN ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞ YİNEB)B)B)

GÖNÜL İSTERDİ Kİ HER EŞ BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN İKİ YARI GİBİ OLSA..

GÖNÜL İSTERDİ Kİ HER EŞ,YERİ GELDİĞİNDE GÖZYAŞLARINI SİLECEK BİRBİRLERİNİN EN GÜZEL MENDİLİ OLSA..

GÖNÜL İSTERDİ Kİ HER TEBESSÜM ETMEDE YÜZLERDE GÜLLER AÇSA,HER ŞEY TATLI DİL İLE SONUCA BAĞLANSA..

VE GÖNÜL İSTERDİKİ HER ŞEY ALLAH(CC) RIZASI İÇİN OLSA;ÇÜNKÜ ALLAH SEVGİSİNİ KALBİNDE YAŞAYAN BİR İNSAN,ZATEN RABBİNİN RIZASI İÇİN O YUVAYI KURMUŞTUR,RABBİNİN RIZASI İÇİN O ÇOCUKLARI DÜNYAYA GETİRMİŞLERDİR,VE RABBİNİN RIZASI İÇİN O ÇOCUKLARA BABALIĞIN VE ANNELİĞİN EN GÜZEL FEDAKARLARINI VERECEKTİR.GÖNÜL BUNDAN YANADIR HEP...

LAKİN ÖYLE MENFAAT DÜNYASINDA YAŞIYORUZ Kİ ARTIK BİR TEBESSÜM BİLE MENFAAT İÇİN VERİLİYOR..ÇOK ÜZÜCÜ BİR DURUM..DİLERİM Kİ GÖNLÜN İSTEDİKLERİ KUL HAKKINDA HAYIRLI OLUR VE DİLERİM Kİ HER ŞEY CENAB-I HAK RIZASI İÇİN OLUR...

SELAM VE DUA İLE.ALLAH'A EMANET OL ABLACIĞIM...KENDİNE İYİ BAK..B)B)B)
Aleyküm Selam değerli kardeşim,bütün bnunların olmamasının sebebi maddi değerlerimizin menavi değerlerimizin önüne geçmiş olmasıdır.Günümüzde evilik sorunlarına dönüp baktığımızda çoğu maddiyatla ilgili sebeblerdendir.Acizane ablanız olarak ümid ediyorumki sizler gibi bilinçli kardeşlerim çok mutlu olacaklar vede mutlu edecekler.Rabbime emanet ol canım kardeşim duanda eksik etme

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

blue_moon208 yazdı:
:(:(:( TAMAM CEVAP VERMEM.AMA BEN CEVAP YAPIŞTIRIRDIM DERKEN KÖTÜ MANADA DEMEDİM AMAA:(:(:( VALLA BEN UYUMLU BİR İNSANIM.VE BEN SÖZLÜYÜM.ONUNLADA HİÇ BÖYLE BİR PROBLEM YAŞAMADIM.YANİ BENİ EŞ DÜŞMANI TANIMANIZI İSTEMEM.BEN EŞİME KARŞI GÖREVLERİMİ İYİ BİLEN BİRİYİM HAMDOLSUN.

EST. BENSENİ EŞ DÜŞMANI DEĞİL BİR DİN KARDEŞİM OLDUĞUN İÇİN KENDİ DÜŞÜNCEMİ YAZDIM.EMİNİM SÖZLÜNE DE SAYGILISINDIR. OSEBEBLE SENİN ŞEYTANIN DAHA FAZLADIR OLAKİ BİR BOŞLUK ESNASINDA OLUPTA O KARDEŞİMİ ÜZMEYESİN VE HALİYLEDE ÜZÜLMEYESİN. VE AYRIYETTEN CENAB-I HAK TAMAMINI ERDİRSİN İŞALLAH
SELAMETLE[/quote

ALLAH RAZI OLSUN SİZİNDE DUALARINIZLA İNŞALLAH TAMIMINA ERER.

mehmetyz

Kayıtlı Kullanıcı

blue_moon208 yazdı:
ES.A
2 CİHAN SULTANI HZ.PEYGAMBER S.A.V YAPTIĞI SÖYLEDİĞİ HER SÖZ DOĞRUDUR. İSLAMİYET ÖNCESİDE O MUBAREĞE MUHAMMEDÜL EMİN DENMİYORMUYDU? SEVGİLİLER SEVGİLİSİ YAPTIKTAN SONRA BİZİM YAPMAMAMIZ NORMAL OLURMU? KONULAR ŞİKAYETLER DÖNÜP DOLAŞIP AYNI YERE GELİYOR İSLAMI YAŞAYAMIYORUZ MEVLAM OKADAR GÜZEL BİR ÇİZGİ VERMİŞ Kİ BİZLERE NE MUTLUKİ O ÇİZGİDE YÜRÜYEN BİZ GÜNAHKÂRLARA..... KONU GÜZELDİ EMEĞİNE SAĞLIK
SELAMETLE KARDEŞİM B)

nurrumeysa

Kayıtlı Kullanıcı

bir ailede yani karı koca arasında sevgi olmaya bilir saygı çok önemlidir saygının olmadığı yerde sevgiyi hiç bulamassın. Başta insan kendisine deyer verip sevmeliki başkalarınada faydalı olsun . ailede karı koca nakadar güzel anlaşırlarsa okadar da güzel evlat yetiştirirler .B)GÜZELBİR BİR PAYLAŞIM ALLAH RAZI OLSUNB)

bahar56

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun çok güzel bir konu.Fakat islamın güzelliklerinden nasiplenmeyen,peygamber efendimizin aile hayatından habersiz yaşayan pekçok insanın hergün medyada pek çok örneğini görmekteyiz.İslamı yaşamıyoruz.İslamı tam anlamıyla yaşamış olsak,peygamber efendimizi aile hayatımıza örnek alsak.İnanıyorum ki aile içerisindeki sorunlarımızı daha rahat çözebileceğiz.Ben burdan eşime sevgilerimi göndermek istiyorum.Her hususta bana destek olup,sorunlarımı benimle paylaştığı için teşekkür ediyorum.B)B)B)

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN... COK GUZELDIB)B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

nurrumeysa yazdı:
bir ailede yani karı koca arasında sevgi olmaya bilir saygı çok önemlidir saygının olmadığı yerde sevgiyi hiç bulamassın. Başta insan kendisine deyer verip sevmeliki başkalarınada faydalı olsun . ailede karı koca nakadar güzel anlaşırlarsa okadar da güzel evlat yetiştirirler .B)GÜZELBİR BİR PAYLAŞIM ALLAH RAZI OLSUNB)
Yorumunuzdan dolayı Rabbim sizden razı olsun kardeşim.SELAM VE DUA İLE

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

ilk once tesekkurler kardesim bu mevzu icin,cok suan onde olan sorunlardan biri.Benim dusunceme gelince ben saniyorum insanlarin boyle olmalari ailelerine bagli.yani bu tur insanlar psikolojik sarsintidan dolayi boyledirler saniyorum.Mesela zamaninda kucukken o baba evinde kendi anne-babasindan yeterli ilgiyi gormemis ve bunu kendi ailesine de yansimis...yani cok derinlere gidiyor bu sorunlarin cevabi..Dogru ahlakli biri ,Allahini ,Peygamberini taniyan biri sanmiyorum ki,bu tur hatalar yapsin..Ailede her sey oluyor,ufak problemler,anlasilmazliklar oluyor,ama bu kadar buyumesine olayin izin vermek olmaz..Ben mesela evliyim ve ilk gunden esime soyledim ki,bende insanim,benimde sesim var,yorumlarimi da dinleyeceksin..boyle anlastik iste;) simdi ara-sira oluyor tartismalar ama atliyoruz...;)
selametle kalin...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Kadın her sabah olduğu gibi o günde beyaz değneği ve el yordamı ile otobüse binmişti.
şoför :
-Soldan üçüncü sıra boş hanımefendi, dedi. Kadın 32 yaşında güzel bir bayandı ve eşi oldukça yakışıklı bir deniz subayı idi. Bundan bir kaç ay önce yanlış bir teşhis sonucu gerçekleştirilen ameliyatla gözlerini kaybetmişti genç kadın ve asla göremeyecekti. Kocası ameliyattan sonra acı gerçeği öğrenince yıkılmış ve kendi kendine bir söz vermişti. Asla karısını yalnız bırakmayacak, ona sonuna kadar destek olacak, kendi ayakları üzerinde durana kadar cesaret verecekti. Günler geçiyordu. Kadın her geçen gün kendini daha kötü hissediyor, çok sevdiği kocasına yük olduğunu düşünüyordu. Eşinin bu içine kapanık, karamsar hali kocayı çok üzüyordu. Bir an önce bir şeyler yapması gerekiyordu, karısı günden güne kendi içine kapanık dünyasında kayboluyordu. Bütün gün düşündü koca, nasıl yardım edebilirim güzeller güzeli eşime diye. Birden aklına eşinin eski işi geldi. Geri dönmesini isteyecekti. Ama bunu ona nasıl söyleyecekti, çünkü artık çok kırılgan ve neşesizdi. Bütün cesaretini toplayarak akşam karısına konuyu açtı. Karısı dehşetle gözlerini açtı:
- Ben bunu nasıl yaparım ben körüm, diye bağırdı. Kocası ona destek olacağını, her sabah kendisinin işe bırakacağını ve akşamları da iş çıkışında alacağını ve ona çok güvendiğini söyledi. çünkü eşini tanıyordu ve bunu başarabileceğini biliyordu. Kadın büyük bir umutsuzlukla kabul etti çünkü eşini çok seviyordu ve onu kırmak istemiyordu. Her sabah eşini işine bırakıyor ve akşamları da alıyordu fedakar koca. Günler böyle ilerledi, karısı eskisinden biraz daha iyiydi. Fakat kocası daha fazlasını istiyordu, kendisine söz vermişti sonuna kadar gidecekti. Aksam karısına:
- Artık işe kendin gidip gelmelisin, dedi.
Kadın şaşırmıştı. Bunu asla yapamayacağını söyledi. Kocası ısrar edince onu yine kıramadı ve bütün cesaretini topladı. Bunu kendisi de istiyordu ama o kadar güveni yoktu. Sabahları kadın artık otobüs durağına kendisi gidiyor, otobüsüne biniyor ve otobüsten inerek işine gidebiliyordu. Günler günleri kovaladı, hiç bir problem yoktu. Yine bir gün otobüse binerken, şoför :
- Sizi kıskanıyorum, hanımefendi dedi. Kadın kendisine söylenip söylenmediğini anlayamadan, neden diye sordu.şoför:
- çünkü her sabah sizin arkanızdan bir deniz subayı genç adam otobüse biniyor ve bütün yol boyunca sevgi ile size bakıyor, otobüsten indikten sonra yeşil ışıkta yolun karşısına geçmenizi bekliyor siz binaya girdikten sonra arkanızdan öpücük yollayıp size her gün sevgiyle el sallıyor , dedi

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt