Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Esad Coşan Hoca Efendiden Veciz Sözler (1 Kullanıcı)

Kahramankentli

Kayıtlı Kullanıcı
befenertvbismilah64ygkv3.gif

29bft8.jpg

Akşam yatarken abdestinizi tazeleyin, 0ndan sonra dört rekat bir namaz kılıverirsiniz, sağ yanınıza yatarsınız, eûzu besmele çekersiniz, dualar edersiniz, ‘la ilahe illallah’ dersiniz, Peygamber Efendimiz’e salâtu selâm getirirsiniz, öyle uykuya dalarsınız, ‘Allah’ diye diye, zikr ede ede dalar gidersiniz uykuya.. Böyle yattı mı insan abdestli olarak, bütün gecesini melekler ibadete yazarlar. Çok büyük bir kazanç.
Prof. Dr. M. Es'ad COŞAN (Rh.A)

Kahramankentli

Kayıtlı Kullanıcı
befenertvbismilah64ygkv3.gif

29bft8.jpg

Ben herşeyden önce Allah'a kulluk borçluyum; çünkü beni yaratan, yaşatan O; Benim rızkımı, sağlığımı her türlü imkan ve nimetlerimi veren O; ben ahirette O'nun huzuruna çıkacak, O'na hesap vereceğim...

Kahramankentli

Kayıtlı Kullanıcı
allah53lafzigr8.gif

5z4mecilkispahg6.jpg

Allah-u Teâla Hazretleri "istemiyorum sizi konuşmayın benimle dese ne yapardık!", madem dua etmemizi istiyor, o halde çok dua etmeliyiz.

Kahramankentli

Kayıtlı Kullanıcı
bismillah3na6pa9xajz8.gif

5z4mecilkispahg6.jpg

Nefis tembeldir, yatmak uyumak ister; halbuki hayat ciddî bir mücadele, acımasız bir savaş, devamlı bir uğraştır; gevşememeyi, gaflete düşmemeyi, sıkı çalışmayı, cehd etmeyi gerektirir.

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
okudum okudum inan doyamadım kardeşim ALLAH senden razı olsun bizlerede bu güzel nasihatlerdende faydalandırdın.selam ve dua ile kal

Kahramankentli

Kayıtlı Kullanıcı

mec1rl2.jpg

Aralarında sevgi muhabbet olmayan insanlar İslâm’a hizmeti nasıl yapacaklar? Yapamazlar, yapamıyorlar.
Prof.Dr. M.Es'ad COŞAN (Rh.A)

Kahramankentli

Kayıtlı Kullanıcı

37blh5.jpg

Öz benliğimizi sadece Allah'tan korkan, mes'uliyetine müdrik dindarlar, hakiki mürşitler ve onlara bağlı boynu bükük gözü yaşlı, dili zikirli, kalbi pak dervişler koruyorlar.

sevket süreyya

Kayıtlı Kullanıcı
askerde kacak göcek radio dinlerdim öleden sonra akrafm de olması lazım hadis tesfiri programı yapılırdı Prof. Dr. M. Es'ad COŞAN ın eski sohbetlerinden alıntılar olması lazım cok etkileyici olurdu hususi o saati ip le cekerdim..

paylaşımlarınızın devamı dilegiyle..teşekkürler allah c.c razı olsun dinimize hizmet edenlerden...

Kahramankentli

Kayıtlı Kullanıcı

5z4mecilkispahg6.jpg

Yaptığımız ibadeti çok dikkatli yapmamız lazım. Namazı çok şuurlu kılmamız lazım. Günümüzü çok şuurlu geçirmemiz lazım. Çok dikkatli insan olmamız lazım, dikkatli müslüman olmamız lazım.

Kahramankentli

Kayıtlı Kullanıcı
askerde kacak göcek radio dinlerdim öleden sonra akrafm de olması lazım hadis tesfiri programı yapılırdı Prof. Dr. M. Es'ad COŞAN ın eski sohbetlerinden alıntılar olması lazım cok etkileyici olurdu hususi o saati ip le cekerdim..

paylaşımlarınızın devamı dilegiyle..teşekkürler allah c.c razı olsun dinimize hizmet edenlerden...

RAHMAN sizden de razı olsun kardeşim gözünüze gönlünüze sağlık.
sizler okudukça bizlerinde hizmet şevki artıyor.
Rabbimiz bu kardeşinize ömür verdikçe hep beraber Hoca efendinin (Rh.A) nasihatlerinden istifade edeceğizdir. İnşallah.

Selam ve Dua ile.

hamo

Kayıtlı Kullanıcı
allah razi olsun hocamizdan

Kahramankentli

Kayıtlı Kullanıcı
allah53lafzigr8.gif

47bme3.jpg

Bid’atten, hurâfeden, temelsiz bilgiden, bâtılı hak veya hakkı bâtıl sanmak tehlikesinden şiddetle sakınınız.

Kahramankentli

Kayıtlı Kullanıcı

5z4mecilkispahg6.jpg

Ashàb-ı kiramı öğrenmek lâzım! Ashab-ı kiramın hayatı ve davranışları, bizim için fevkalâde kolay anlaşılabilen tablolar; insan ölçüyü çok güzel anlıyor.

Kahramankentli

Kayıtlı Kullanıcı
allah53lafzigr8.gif

47bme3.jpg

Cömertlik güzel bir huydur, cömertlik kalpleri fetheder. Hediyeyle, iyilikle insanlar kazanılır. Cimrilikle dostluklar kaybolur.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt