Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Erkek Kadin Elbisesi Yada Kadin Erkek Elbisesi... (1 Kullanıcı)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Oyun için, şaka için de olsa, zaruretsiz erkek kadın elbisesi, kadın da erkek elbisesi giymemelidir! Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Kadın elbisesi giyen erkeğe, erkek elbisesi giyen kadına lanet olsun!) [Hakim]

(Kadın gibi davranan erkeğe, erkek gibi davranan kadına lanet olsun!) [Buhari]

(Erkeğe benzemeye çalışan kadın, kadına benzemeye çalışan erkek bizden değildir.)
[İ.Ahmed]

(Kendini erkeğe benzeten kadın, içki içmeye devam eden ve deyyus Cennete girmez.) [Taberani]

Peygamber efendimiz, erkek kılığına girip mızrak kuşanmış bir kadını görünce (Erkeğe benzemeye çalışan kadına, kadına benzemeye çalışan erkeğe lanet olsun) buyurdu. El ve ayaklarını kınalayıp kadınlara benzemeye çalışan birini sürgüne gönderdi.
(Taberani, Ebu Davud)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
(Erkeğe benzemeye çalışan kadın, kadına benzemeye çalışan erkek bizden değildir.) [İ.Ahmed]

nurışığı

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim.Sıkmazsam sizi birşey sormak istiyorum:
Şalvar giyinen kadına Efendimiz [s.a.s.] dua etmiş. Yalnız bizler şimdi şalvar giymeye kalksak dikkat çekecektir muhakkak.Bu durumda giymemizde bir sakınca olurmu acaba.
Lütfen diğer katılan arkadaşlarda yardımcı olurlarsa sevinirim.

aysesukran

Kayıtlı Kullanıcı
bence kıyafette esas olan dikkat çekmemektir.
Capcanlı renkte giyilen vücut hatlarını olduğu gibi belli eden kıyafetler , yine göz alıcı renkteki türbanlar ve de yapılan yapılan makyajlar daha çok dikkat çekmiyormu?
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
Gerçek inanç bu değil, olamaz. Türban olayı saptırılmıştır. Allah rızası için dikkat çekmeden örtünenler haricinde yukarıda bahsettiğim türbanlılar malesef sadece kendilerini kandırmaktadır.

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim.Sıkmazsam sizi birşey sormak istiyorum:
Şalvar giyinen kadına Efendimiz [s.a.s.] dua etmiş. Yalnız bizler şimdi şalvar giymeye kalksak dikkat çekecektir muhakkak.Bu durumda giymemizde bir sakınca olurmu acaba.
Lütfen diğer katılan arkadaşlarda yardımcı olurlarsa sevinirim.

Selamün Aleyküm kardeşim,

sorunuza haddim olmadan cevap vermek istiyorum müsadenizle...
Öncelikle şalvarı kim tuhaflaştırdı nasıl tuhaflaştırdı? Cevap:Biz tuhaflaştırdık,nasıl peki dinden kültürümüzden uzaklaşıp,özenti yoluyla ...Ve şimdi de giymemiz tuhaf mı diye soruyoruz.Tuhaf olarak gördüğümüz şeyi,tuhaf görmeleri normal değil mi?
Önce biz onu hak olarak görür isek eminim ki şalvarın hak olduğunu düşünen beşer çoğalacaktır.
Yakında kapalı olmak da inanın çok dikkat çekecektir,çünkü gerçek kapalılar azalmakta dikkat çekenler çoğalmaktadır.Taviz tavizi doğurur.

Uzun lafın kısası,herkes bizdir,biz de herkes olabiliriz.Bakış güzel olursa görüş de güzel olacaktır...

Selametle...

des_perado

Kayıtlı Kullanıcı
pantolon giymek

pantolon giymek

selamün aleyküm kadının pantolon giymesi tunik altında olsa dahi hükmü hakkında net bilginiz varsaa aydınlatın lütfen

#fani_dünya#

Kayıtlı Kullanıcı
Pantolon giymeyen kadın kalmamış gibi ben artık etek giyene rastlayınca şükrediyorum.

peygamberimiz lanet getiriyor kadınlara ama kadınlar neyi dikkate almışlarki peygamberimizi dikkate alsınlar..

onlar anca feminizmi dikkate alırlar kadın-erkek eşitliğini dikkate alırlar.!

SEYHAH

Kayıtlı Kullanıcı
Pantolon giymeyen kadın kalmamış gibi ben artık etek giyene rastlayınca şükrediyorum.

peygamberimiz lanet getiriyor kadınlara ama kadınlar neyi dikkate almışlarki peygamberimizi dikkate alsınlar..

kadeşim bayanlara neden yükleniyorsunuzki kadın kadınlıgı erkek erkekligini bilmesi gerekiyor siz peygamberimizin kadınlar hakkında ki düşüncelerini bilmiyorsunuz.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
peygamberimiz lanet getiriyor kadınlara ama kadınlar neyi dikkate almışlarki peygamberimizi dikkate alsınlar..kin kusuyon kin........

#fani_dünya#

Kayıtlı Kullanıcı
peygamberimiz lanet getiriyor kadınlara ama kadınlar neyi dikkate almışlarki peygamberimizi dikkate alsınlar..kin kusuyon kin........

Kin değil bilakis gerçekler..

sizde benden iyi biliyorsunuz bunları ama dost acı söyler misali anlamamazlıktan geliyorsunuz!

benim söylediklerim ne kin ne başka bişey sadece eleştiri islamda kadın bu değil demeye çalışıyorum bu bizim müslümanım diye geçinen kadınlarımız ne yazıkki kadın olmanın saliha kadın olmaya çalışmanın bilincine varamamışlar en muhafazakar görünen ailenin kadınlarında bile haya kalmamış!

bizler neler neler duyuyoruz her duydugumuzu sizler duymuş olsanız utancınızdan yerin dibine girmek isterdiniz..

....neyse...

Allah affetsin feminizm furyasına kapılmış kadınları yoksa kurtuluşları yok..!

vesselam...

heartbroken

Kayıtlı Kullanıcı

bir çok müslüman hanımın günahını alıyorsunuz.

siz kimsiniz ki bu kadar ağır laflar edebiliyorsunuz?

En doğrusunu kalplerdekini Allah bilir!

Günahkar insanlar olabilir,
neden bu kadar çok bu konularla ilgileniyorsunuz!
herkes kendi işine baksın!
siz dört dörtlük mükemmel misiniz!

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Rahman ve Rahiym Allah'ın adıyla,
Bence "kadınlar" gibi bir genelleme yapmak çok doğru olmayacaktır. Hem biz erkekler ne kadarımız Efendimiz A.S. ın dediği gibi giyiniyoruz ki? Bence olay burada "kendini gizlemek" kavramı üzerine kurulmalıdır. Sonuçta başörtüsü takıpta giyinmesiyle ve makyajıyla erkeklerin başı açık bayanlardan daha çok dikkatini çekenelerde malesef bulunuyor. O yüzden "peygamberimiz lanet getiriyor kadınlara ama kadınlar neyi dikkate almışlarki peygamberimizi dikkate alsınlar.." çok sert ve kırıcı bir söz kanımca.

Selam ve dua ile...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

bakın biçok bayan var bu sitede ve peygamberimizi sallahü aleyhi ve sellemi dikkate alan. hayatını islami yaşam emirlerine göre şekillendirmeye çalışan.

çok ağır bi laf bu bence daha fazla kişiyi kırmadan hakkına girmeden silin hemen okuyan kişileri kırıyorsunuz.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
[ı]selamun aleykum allah razı olsun.işyerinde sunay bey var o kadınlara benzemeye çalışıyor bir kıvırıyor burda bizi güldürmek için:)birde hava abla var oda erkeklere benziyor giyimi kuşamı.herikiside iyi insanlar lakin tabiiki yaptıkları doğru bişey değil.özellikle sunay bey evli 1çocuk babası nur cemaatinin daha doğrusu gülen cemaatinin sohbetlerine gidiyor ama...ne diyelim allah hidayet versin.kadınlar pantolon giyip üstüne uzun tunik giyersede yine erkeklere mi benzemiş oluyor?ben olmuyor diye biliyorum.allaha emanet olunuz.[/ı]

ecriteala

Kayıtlı Kullanıcı
fani dünya çok ağır konuşmuşsun peygamber efendimize hakaret eder gibi.ALLAH ıslah etsin affetsin cümlemizi...

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Forumunuzu okudum tuğba kardeş ...
ellerinize sağlık...yorum yok...

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
Kin değil bilakis gerçekler..

sizde benden iyi biliyorsunuz bunları ama dost acı söyler misali anlamamazlıktan geliyorsunuz!

benim söylediklerim ne kin ne başka bişey sadece eleştiri islamda kadın bu değil demeye çalışıyorum bu bizim müslümanım diye geçinen kadınlarımız ne yazıkki kadın olmanın saliha kadın olmaya çalışmanın bilincine varamamışlar en muhafazakar görünen ailenin kadınlarında bile haya kalmamış!

bizler neler neler duyuyoruz her duydugumuzu sizler duymuş olsanız utancınızdan yerin dibine girmek isterdiniz..

....neyse...

Allah affetsin feminizm furyasına kapılmış kadınları yoksa kurtuluşları yok..!

vesselam...

:a20::a20::a20:

des_perado

Kayıtlı Kullanıcı
.............

.............

selam ve dua ile .....arkadaşlar ben size bi konuda soru sordum cevap verecek kadar bilgisi olan varsa yazsın diye ama siz bi laf attınız ortaya ve onu tartışmaya başladınız ....söylermisiniz bu tartışmanın ne faydasını görecez ...allaha emanewt olun....

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
topuklara kadar inen bir pardesünün altından neden pantolan giyilmesin.
görünmüyor bile pantolon... otobüse binerken merdiven çıkarken... daha kullanışlı...

peygamber efendimiz de şalvar giyiyordu .. beylerin şimdi tamamı şalvarmı giyiyor... sünnetlere tam uyuyorlarmı...bunlara karşı çıkanlar mesela ...

kadınların hayatını neden bu kadar zorlaştırıyorsunuz... tesettüre uyduktan sonra...

hem pantolan . merdiven çıkarken otobüse binerken vs vs .. pardesünün altından etekten daha kullanışlı

bir hanım olmadığınız için anlayamıyorsunuz...

selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt