Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

(En Şiddetli Belalar Peygamberlere Gelmiştir) (1 Kullanıcı)

sonsuzlukicinde

Kayıtlı Kullanıcı
RE: (En Şiddetli Belalar Peygamberlere Gelmiştir)

Selam Aleykum...Allah kaldıramıcamız guclukleri yuklemez insAllah, mumin e bir bela musibet geldiginde
Allaha sukur etmeli, Allahın onu imtihan ettigini dolayısıyla bu vesileyle biraz mutlu olmalı..ve sabır etmelidir..

sonsuzlukicinde

Kayıtlı Kullanıcı

Selam Aleykum...Allah kaldıramıcamız guclukleri yuklemez insAllah, mumin e bir bela musibet geldiginde
Allaha sukur etmeli, Allahın onu imtihan ettigini dolayısıyla bu vesileyle biraz mutlu olmalı..ve sabır etmelidir..

mehmetakif69

Kayıtlı Kullanıcı

efendimizinde dediği gibi peygamberlerin dünyada ki cefası çok fazladır :( ama ahirette mukafatı kat kat fazladır .

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
selamün aleyküm, rabbim tüm muttaki kullarının imtihanını kolay eylesin inşallah. emeğinize sağlık. Allah razı olsun. selametle
ALEYKÜM SELAM
AMİN KARDEŞİM
EMEĞİNİZE SAĞLIK ALLAH RAZI PŞSUN İNŞALLAH..
SELAMÜN ALEYKÜM

cemile rumeysa

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.rabbim sevdiği kullarını yaptığı imtihanlarla deniyor peygamberimiz(s.a.v)de de olduğu gibi...

bizler de ALLAH'IN sevdiği kullarının sabrını görerek sabretmeyi öğreniyoruz inş:)
ALLAH RAZI OLSUN

esved

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞ.ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI. B)B)B)B)B)

esved

Kayıtlı Kullanıcı

KARDEŞ ALLAH RAZI OLSUN BİLGİLENDİRDİĞİN İÇİN.ALLAHA EMANET OL. B)B)B)

civan_21

Kayıtlı Kullanıcı
bir musibet bin nasihatten daha hayırlıdır. insanların bela ve kazalardan ibret alması gerektiğini düşünüyorum ALLAH razı olsun

mehmet ercan

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşımın için teşekkür ederim kardeşim...

İnşaALLAH mevlam bizlerede belalar karşısında sabır etmek gücü versin...AMİN....

SELAM VE DUA İLE.......

.:MvllT:.

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razı olsun
saol bilgilendirdiğin için :)

onay58

Kayıtlı Kullanıcı
insanlaraı bilgi sahibi yapmak bir zekat ve vitredir eline emegine saglık t.ş.k

akvamarin

Kayıtlı Kullanıcı
Paylasimin icin Allah razi olsun bu güzel bilgileri bize sundugun icin tesekkür ediyorum.selam ve dua ile.

hakaNet

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun...bu konudada aydınlanmış oldum...önceleri başıma bir iş gelince acaba bir günahmı işledim Yüce Rabbim beni cezalandırıyor diye düşünürdüm..hemde namaz kıldığım zamanlarda olduğu için acaba namaz kılarken büyük bir hata mı yapıyorum diye düşünrdüm..ama çok şükür gerçeği öğrendim..selametle

Bi_iznillah

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bi paylaşım Allah razı olsun...

muhammed_aşkına

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber efendimizin (S.A.V) yüzüğünde, (Muhammedün Resûlullah) yazılı idi. Muhammed aleyhisselam ALLAHü teâlânın peygamberi demektir.

Hz. Süleymanın yüzüğünde, (La ilahe illAllah, Muhammedün resulullah) yazılı idi. Allahtan başka ilah yoktur, Muhammed aleyhisselam onun resulü demektir.

Hz. Ebû Bekr'inkinde, (Ni'mel kâdir ALLAH) yazılı idi. Her şeye gücü yeten ALLAH ne güzel, ne büyük kudret sahibi demektir.

Hz. Ömer'inkinde, (Kefâ bil-mevt vaizan) yazılı idi. Vaiz olarak, nasihatçı olarak ölüm kâfi demektir. Ölümü günde yirmi kere hatırlayanın şehit olarak öleceği hadis-i şerifle bildirilmiştir.

Hz. Osman'ınkinde, (Le-nasbirenne) yazılı idi. Elbette sabredeceğiz demektir. Sözünde durdu ve sabrederek şehit oldu.

Hz. Ali'ninkinde, (El-mülkü lillah) yazılı idi. Mülk ALLAHın demektir.

Hz. Hasan'ınkinde, (El-izzetü lillah) yazılı idi. İzzet, şan ve şeref ALLAHü teâlâya mahsus demektir.

İbni Ömer'inkinde, (AbedAllah lillah) yazılı idi. ALLAH rızası için, Allaha ibadet eden demektir.

İmam-ı Ali Rıza'nınkinde, (HasbiyAllah) yazılı idi. ALLAHü teâlâ bana kâfi gelir demektir.

Kadı İbni Ebî Leylâ'nınkinde, (Ed-dünya garûrün) yazılı idi. Dünya aldatıcıdır, güvenilmez demektir.

İmâm-ı a'zam Ebû Hanîfe'ninkinde, (Kul-il-hayr ve illâ fesküt) yazılı idi. Hayır konuş, hayır konuşmayacaksan sus demektir.

İmam-ı Ebû Yusuf'unkinde, (Men amile bi-re'yihî nedime) yazılı idi. Danışmadan, kendi görüşü ile hareket eden pişman olur demektir. İstişareye, ehline sormaya önem verilmesini bildirmektedir.

İmam-ı Muhammed'ininkinde, (Men sabere zafire) yazılı idi. Sabreden zafere kavuşur, sabreden muradına erer, arzusuna kavuşur demektir. ALLAHü teala, Kur'anı kerimde, sabredenlerle beraber olduğunu, sabredenlere mükâfatlarını hesapsız vereceğini bildirmektedir.

İmam-ı Şâfi'îninkinde, (El-Bereketü fil kanâ'ati) yazılı idi. Bereket kanaattadır, kanaat eden, kurtuluşa erer, zenginleşir demektir. Kanaat edene ALLAH kâfidir. Kanaat yenilmez ordu, bükülmez kılıçtır. Kanaat eden şükretmiş olur.

garip07

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaştığın bilgiler için teşekkürler, Allah(c.c.) razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt