Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

En İyi Cep Telefonu Firması Hangisi ? (1 Kullanıcı)

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
31 Eki 2008
Mesajlar
6,066
Tepki puanı
24
Puanları
38
Konum
Ankara
Dünyanın en büyük araştırma şirketlerinden biri olan Gartner, geçtiğimiz hafta içersinde bu yılın ikinci çeyreğine ait cep telefonu piyasası raporunu açıkladı.

eirsd01j7.jpg

Araştırmaya göre, dünyada bu yılın 2. çeyreğinde 2.8611 milyon cep telefonu satıldı. Piyasa genelindeki düşüş ise geçtiğimiz yıla göre 6.1 oldu. Akıllı telefonlar ise 40 milyon ünite satıldı. Bu rakamın yıldan yıla yüzde 27 artmış olduğu gözleniyor.

w5ecubhqgn.jpg

Gartner analistçilerine göre piyasada çok fazla rekabet olmasına rağmen, bazı mobil telefon modelleri müşterilerin rağbetini sürdürüyor. Daha önce orta sınıf mobil telefon müşteri grubu olan insanlar ekonomik veya giriş seviyesine düştü. Üst grup ise hala dokunmatik ve QWERTY klavyeli modellere yönelmeye devam ediyor.

Nokia Zirvede

Nokia markası zirvede kalmayı sürdürüyor. Bu sezonda toplam 105 milyon cep telefonu satan firmanı piyasada ki paylaşımı ise yüzde 39.5. Bu sezonun Nokia lider modeli Haziran ayının sonunda piyasaya çıkan N97. Toplam satışı 500,000 ünite olan telefon ilk hafta satışları 1 milyon olan iPhone 3GS'la karşılaştırıldığında başarı değil.

fb2vtsq336.jpg

Nokia'dan sonra iki Güney kore firması Samsung ve LG geliyor. Bu firmaların satışları ise 55 milyon ve 30.5 milyon ünite. Samsung dokunmatik ekranı, full klavye ile piyasada iyi bir artış sağlamayı amaçlıyor. LG ise düşük teknolojili modelleri ile hedefini gelişmekte olan ülkelere çevirmiş durumda. Motorola ve Sony Ericsson gibi iki eski üretici ise zor durumda.

iPhone 3GS

Gartner özellikle küresel akıllı telefon piyasasının verilerini oranlamış durumda. Bu firmaların arasında en göze batan ise Aplle. iPhone sadece ikinci çeyrekte 5.43 milyon ünite satıldı. Ürünün Pazar payı ise yıldan yıla yüzde 13.3 artmış durumda. Yeni iPhone 3GS Haziran ayında piyasaya sürüldü. Bu ürün ise rakiplerinden oldukça fazla rağbet görüyor.

fo60e085dk.jpg
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt