Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

EKMEK İSRAFINA SON.. (1 Kullanıcı)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm değerli kardeşlerim.size küçük ama sevabı bol bir öneri sunacağım ..inşAllah uygularsınız..
bildiğiniz gibi ekmek israfı günümüzde çok yapılıyor.nice kardeşlerimiz bir dilim ekmek bulamazken ,nice ekmekler bayatladığı için çöpe atılıyor..yazık günah.Sizlere bayat ekmeklerinizin ,nasıl taze ekmek olarak sofranıza geleceğini yazacağım inşAllah..
EKMEK NASIL BUHARLAŞTIRILIR?(TAZE EKMEK HALİNE GELİR)
öncelikle bir tabak alın(dayanıklı olsun),ve içine bayat ekmeklerinizi koyun.ve o tabağı içine alacak kadar büyüklükte bir tencere alın.tencerenin içine 1 su bardağı su koyun.ve daha sonra ekmekleri koyduğunuz tabağı, tencerenin içine koyun.ve kapağını kapatın..5-10 dakika orta ateşte bırakın..daha sonra işte buyurun size tap taze lezzetli ekmekler..afiyet olsun:)SELAM VE DUA İLE..

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı
RE: EKMEK İSRAFINA SON..

VALLA HAKLISIN KARDEŞİM.ALLAH RAZI OLSUN. PAYLAŞTIĞIN KONU VESİLE OLUR EKMEK ISRAFINA İNŞALLAH.ŞUANA KADAR HİÇ DENEMEDİM GERÇEKTEN TAZE KIVAMA GELIYORMU :)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:
VALLA HAKLISIN KARDEŞİM.ALLAH RAZI OLSUN. PAYLAŞTIĞIN KONU VESİLE OLUR EKMEK ISRAFINA İNŞALLAH.ŞUANA KADAR HİÇ DENEMEDİM GERÇEKTEN TAZE KIVAMA GELIYORMU :)
CÜMLEMİZDEN KARDEŞİM.EWET KARDEŞİM BUHARLAŞTIRILDIĞI İÇİN ÇOK TAZE EKMEK OLUYOR..BEN ÇOK YAPIYORUM.SİZLEREDE ÖNERİRİM.İNŞALLAH KARDEŞİM.SELAM VE DUA İLE.

sahra

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun çok önemli bir konu bunu süzgeç yardımıylada yapa bilirler ve eğer eve çok ekmek aldıysanız küflenmesini istemiyorsanız buzdolabına koyabilirsiniz

beadgirl

Kayıtlı Kullanıcı

ablacım çok doğru söylüyorsun günümüzde ekmek israfı artık önüne geçilmeyecek derecede çoğaldı:(:( verdiğin öneriyi uygulamayı düşünüyorum güzele benziyo allah razı olsun teşekkürlerrr:):):)

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

guler yazdı:
VEYS yazdı:
CÜMLEMİZDEN KARDEŞİM.EWET KARDEŞİM BUHARLAŞTIRILDIĞI İÇİN ÇOK TAZE EKMEK OLUYOR..BEN ÇOK YAPIYORUM.SİZLEREDE ÖNERİRİM.İNŞALLAH KARDEŞİM.SELAM VE DUA İLE.

KARDEŞİM İNŞALLAH UYGULAYACAM.çOK SAOL BİLGİN İÇİN.

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun ablacım bunu annem hep yapıyor birde annem şunu yapıyor eğer bayat ekmekler çoksa annemin ekmek aşı adını verdiği bir yemeği var ekmekleri bir tepsiye küçük kereler halinde parçalayarak koyuyor sonra biraz yağ ile soğanları kavuruyor sonra yumurta ekliyor ve biraz pişince su koyuyor içine birazdaha piştikten sonra bu sosu ekmeklerin üstüne döküyor çok güzel oluyor ben çok seviyorum inşallah tarifi doğru verdim :p allaha ement olunB)

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN .

birrcann

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeş verdiğin tarif için. bende bayat ekmekleri tepsiye dizip üstüne salça, sıvı yağ ve kırmızı biberden (isteyen başka baharatta katabilir) oluşan sosu döküp fırında kızartıyorum. kahvaltıda çok güzel gidiyor. tavsiye ederim. selametle...

egitimci_06

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun çok önemli bir konu tarif için teşekkürler

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

ECMAİN İNŞALLAH KARDEŞLERİM..PAYLAŞIM EKLEDİĞİNİZ İÇİN SAĞOLUN.SELAM VE DUA İLE..

polyana

Kayıtlı Kullanıcı

güler kardeşim alllah razı olsun senden önemli bir konu gerçekten, başka yerlerde bir lokma ekmek bulamayanlar varken biz bayat ekmekleri çöpe atıyoruz, allah affetsin inş.
fidan kardeşim sağol o yemeği annemde yapıyor gerçekten çok güzel oluyor tarifi doğru verdin evet

Mc Laren

Kayıtlı Kullanıcı

sağol kardeşim bunu eşime de anlatıcam oda öyle yapsın Allah senden razı olsun B)B)B)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

Allah cümlemizdne razı olsun kardeşlerim.ewet bakın kardeşleimde çok güzel tarifler eklemişler.sağolsunlar..
birde bayat ekmeğin üstüne yağ sürerek fırına atıp kızartabilrsiniz.çok güzel oluyor kıtır kıtır..afiyet olsun.selam ve dua ile..

lana

Kayıtlı Kullanıcı

selamunaleyküm güzel ablacım Allah razı olsun sizden ne güzel bir işe vesile olduunuz ekmek biz insanlar için büyük nimet ekmek kırıntısını yere düşürmek bile rızkı engellerken bizler çöpe atıyoruz hiç düşünmeden Allah razı olsun tekrar sizden saolasınız selametle kalın...B)B)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

lana yazdı:
selamunaleyküm güzel ablacım Allah razı olsun sizden ne güzel bir işe vesile olduunuz ekmek biz insanlar için büyük nimet ekmek kırıntısını yere düşürmek bile rızkı engellerken bizler çöpe atıyoruz hiç düşünmeden Allah razı olsun tekrar sizden saolasınız selametle kalın...B)B)
ECMAİN KARDEŞİM İNŞALLAH.SAĞOLASIN GÖNLÜ GÜZLE KARDEŞİM.HEM KARDEŞLEİRMDE ÇOK GÜZEL ŞEYLERDE EKLEDİLER.İNŞALLAH UYGULAYN ÇOK OLUR ..ÇOK HAKLIISN KARDEŞİM BİR EKMEK KIRINTISI RIZKI ENGELLERKEN BİZLER ÇÖBE ATIYORUZ..RABBİM AFFEYLESİN...SELAM VE DUA İLE..

god one

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim allahım razı olsun böyle bir meseleyi bizlerlerle paylaştığın için.selametle

ANELKA

Kayıtlı Kullanıcı

B)selamun aleyküm kardeşim çok iyi konuya deginmişsin.bizleri uyardıgın için senden allah razı olsun kardeşim.
rabbim seninle olsun.kendine iyi bak.allaha emanet ol kardeşim.

HAYIRLI AKŞAMLAR........B)B)B)B)

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

guler yazdı:
Selamun aleyküm değerli kardeşlerim.size küçük ama sevabı bol bir öneri sunacağım ..inşAllah uygularsınız..
bildiğiniz gibi ekmek israfı günümüzde çok yapılıyor.nice kardeşlerimiz bir dilim ekmek bulamazken ,nice ekmekler bayatladığı için çöpe atılıyor..yazık günah.Sizlere bayat ekmeklerinizin ,nasıl taze ekmek olarak sofranıza geleceğini yazacağım inşAllah..
EKMEK NASIL BUHARLAŞTIRILIR?(TAZE EKMEK HALİNE GELİR)
öncelikle bir tabak alın(dayanıklı olsun),ve içine bayat ekmeklerinizi koyun.ve o tabağı içine alacak kadar büyüklükte bir tencere alın.tencerenin içine 1 su bardağı su koyun.ve daha sonra ekmekleri koyduğunuz tabağı, tencerenin içine koyun.ve kapağını kapatın..5-10 dakika orta ateşte bırakın..daha sonra işte buyurun size tap taze lezzetli ekmekler..afiyet olsun:)SELAM VE DUA İLE..

Allah razı olsun.B)
Kardeşlerim bu yöntemi bende uyguluyorum. inanın o bayatlamış ekmekler yumuşacık oluyor.
Bazen çöpe atılan ekmekler görüyorum. çok kızıyorum. O nimete muhtaç olan insanları düşünürsek nasıl olurda çöpe atarız. Ne malun bir gün bizimde muhtaç olmayacağımız.
Ben kırıntıları bile atmamaya özen gösteriyorum çünkü vicdanım el vermiyor. Kuşların gelip yemesi için mutfağın camının önüne koyuyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt