Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

EĞER BU SABAH (3 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
RE: EĞER BU SABAH

enise karadeniz yazdı:
hafize annem alah razı olsun.gerçektende elimizdekiler için ne kadar şükretsek yine az.bizim az gördüğümüz şeylerle bir hayat sürecek o kadar çok insan varki.allahım sonsuz şükürlr olsun sana.s.a

Aleykümselam enisecim insanın gözü deryadan alınmış doymak bilmiyoruz halimize bir kere değil bin kere şükretmemiz lazım selametle B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Sefine-i Hayat yazdı:
S.A. HAFİZE ANNEM HATIRLATTIĞIN İÇİN ALLAH RAZI OLSUN..RABBİME BİNLERCE ŞÜKÜRLER OLSUN.ŞANSLIYIZ,ÇÜNKÜ ŞUAN YAŞIYORUZ,ŞÜKREDEBİLİYORUZ.SELAMETLE KALIN İNŞAALLAH...B)

Aleykümselam sefine

Şükür, Kuran’da üzerinde en çok durulan konulardan biridir. Yetmişe yakın ayette şükretmenin öneminden bahsedilir, müminlere şükretmeleri hatırlatılır, şükredenlerin ve şükretmeyenlerin örnekleri verilir, dünyadaki ve ahiretteki durumları bildirilir. Şükür, imanın ve tevhid inancının en büyük göstergelerinden biridir. Bir ayette şükretmek, “yalnızca Allah’a kulluk etme”nin şartı olarak belirtilir:

"Ey iman edenler size rızık olarak verdiklerimizin temiz olanlarından yiyin ve yalnızca O’na kulluk ediyorsanız, (yine yalnızca) Allah’a şükredin." (Bakara Suresi, 172) B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

M DENIZ yazdı:
ŞÜKÜRLER OLSUN RABBİME. ALLAH RAZI OLSUN EMEĞİNE SAĞLIK

Şeytan kibir, haset ve kıskançlığı yüzünden kıyamete kadar tüm yaşamını, insanları saptırmaya adamıştır. Şeytanın en önemli özelliklerinden biri, insanları şükürden uzaklaştırmaya çalışmasıdır. Şeytanın ana hedeflerinden birinin insanları şükürden alıkoymak olduğu dikkate alındığında, şükretmeyen bir kimsenin nasıl büyük bir gaflet içinde olduğu daha iyi anlaşılabilir. B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

beynelmilel yazdı:
B)Şükürler olsun..Paylaşımınız için Allah razı olsun ...!!!B)

Bazı kimseler şükretmek için kendilerine çok büyük, çok özel bir nimetin gelmesini, ya da çok büyük bir sorunlarının çözülmesini beklerler. Oysa biraz dikkat edildiğinde, insanın her anının nimet içinde geçtiği görülür. Hayatı, sağlığı, aklı, şuuru, beş duyusu, nefes aldığı hava ve bunlara benzer sayısız nimet kendisine her an kesintisiz bir şekilde sunulmaktadır. Bu nimetlerin ise her biri ayrı ayrı şükretmeyi gerektirir. Allah’ı anmada ve derin düşünmede, eksik olan kimseler çoğunlukla gaflet içinde oldukları için, bu nimetlerin değerini onlara sahipken bilmez, bunların şükrünü yapmaz; ancak bu nimetler ellerinden alındığı zaman değerlerini anlar, yaptıklarının sonucuyla o zaman karşılaşırlar. Kuran'da Yüce Allah şöyle buyurmaktadır:

"Şüphesiz Biz insanı, karmaşık olan bir damla sudan yarattık. Onu deniyoruz. Bundan dolayı onu işiten ve gören yaptık. Biz ona yolu gösterdik; (artık o,) ya şükredici olur ya da nankör." (İnsan Suresi, 2-3)

ATA_11

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
eğer bu sabah sağ olarak uyanmış iseniz

eğer bu sabah sağ olarak uyanmış iseniz, dün ölen
''330 milyon'' insandan daha şanslısınız

eğer bu sabah hastalıklı değilde, sağlıklı uyanmış iseniz şu anda hasta olan ''1 milyar'' insandan daha şanslısınız.

- bir harp tehlikesi ile,işkence görmek ihtimali ile,sağ kalmak korkusu ile,
karşı karşıya değilseniz ''500 milyon'' insandan daha şaslısınız

-buzdolabınızda yiyeceğiniz,üzerinizde elbiseniz, başınızı sokup uyuyabileceğiniz bir eviniz varsa dünyadaki ''3 milyar'' insandan daha zenginsiniz**

- cebinizde veya bankanızda paranız varsa,dünyanın en imtiyazlı olan ''1 milyar'' insanından birisiniz...

- bu yazıyı okuyabiliyorsanız demekki okuma yazma bilmeyen ''2 milyar'' insandan biri değilsiniz...

- anneniz babanız sağ ise,eşiniz ve çocuklarınızla mesut bir aile iseniz, siz bu dünyadaki nadir insanlardan birisiniz..

o halde ne duruyorsunuz, halinize şükredin :)
[/quot

SA ANNEM..ŞÜKÜR ŞÜKÜR ŞÜKÜR NE KADAR ETSEK AZ.AMA RABBİMİZE SONSUZ HAMDOLSUN.ZATEN MEVLAM BİZİM ŞÜKRETMEMİZİ ONA VERDİKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR ETMEMİZİ SEVİYOR.SELAMETLE...

osmsel

Kayıtlı Kullanıcı

binlerce kez hamdüsenalar olsun

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

deren75 yazdı:
S.A. HAYIRLI SABAHLAR ELHAMDÜLİLLAH ŞÜKÜR HALİMİZE YARABBİ ! SELAM VE DUA İLE.

Aleykümselam deren hayırlı sabahlar böyle güne başlamak selamlaşmak hayırlı günler dilemek bize ne kadar moral veriyor demi Rabbim bu günümüzü aratmasın şükürler olsun nefes alabiliyoruz dün hastaneye annemi ziyarete gittim sedye ile başka bir hastayı o kadar acil götürdüler ki Allahım bu benim annemde olabilirdi olmadığına binlerce şükrettim Allah bütün hastalara ve anneciğimede acil şifalar versin amin B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

umeyye yazdı:
hafize yazdı:

eğer bu sabah hastalıklı değilde, sağlıklı uyanmış iseniz şu anda hasta olan ''1 milyar'' insandan daha şanslısınız.

-buzdolabınızda yiyeceğiniz,üzerinizde elbiseniz, başınızı sokup uyuyabileceğiniz bir eviniz varsa dünyadaki ''3 milyar'' insandan daha zenginsiniz**

- cebinizde veya bankanızda paranız varsa,dünyanın en imtiyazlı olan ''1 milyar'' insanından birisiniz...

- bu yazıyı okuyabiliyorsanız demekki okuma yazma bilmeyen ''2 milyar'' insandan biri değilsiniz...

- anneniz babanız sağ ise,eşiniz ve çocuklarınızla mesut bir aile iseniz, siz bu dünyadaki nadir insanlardan birisiniz..

s.a Ablacım ALLAH razı olsun emeğine sağlık

YÜCE YARATANA SONSUZ HAMD SENA VE ŞÜKÜRLER OLSUN MEVLAM BU GÜNLERİMİZ ARATMASIN AMİN B)B)B)

Şükür hem Rabbimizin emri olan büyük bir ibadettir, hem de insanı “azgınlaşmaktan” koruyan bir kalkan gibidir. Çünkü insanın nefsinde, zenginlik ya da güç bulduğunda zalimleşmeye, zorbalaşmaya, vicdansızlaşmaya karşı bir eğilim vardır. Bazı insanlar zenginleşir, güzel imkanlara kavuşurlarsa, acizliklerini unutmaya ve kibirlenmeye başlayabilirler. Şükür, işte bu “azgınlaşmayı” engeller B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

ATA_11 yazdı:
hafize yazdı:

[/quot

SA ANNEM..ŞÜKÜR ŞÜKÜR ŞÜKÜR NE KADAR ETSEK AZ.AMA RABBİMİZE SONSUZ HAMDOLSUN.ZATEN MEVLAM BİZİM ŞÜKRETMEMİZİ ONA VERDİKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR ETMEMİZİ SEVİYOR.SELAMETLE...

Aleykümselam ATA Şükür, yalnızca Allah’a söz ile hamd etmekle değil, Rabbimiz'in verdiği tüm nimetleri Kuran ahlakını yaşamak için kullanmakla olur. Mümin, kendisine verilen her şeyi, Allah'ın rızası için kullanmakla yükümlü olduğunu bilir ve tüm yaşamı boyunca buna uygun hareket etmek için çalışır.selametle B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Böyle işte.

Yani hayatımın şu döneminde böyle güzellikleri yaşıyorken, bunlara sahipken, ben nasıl şükretmem? Ben nasıl, bu güzellikleri bana bahşeden Allah-u Teala’ya tapmam? Bu kısacık liste dışında, hayatım boyunca henüz hiç yaşamadığım, olabilecek en berbat, en kötü şeyleri yaşamadığım için ben nasıl mutlu olmam? Kör değilim, sakat değilim, ölüm döşeğinde değilim, aç değilim, açıkta değilim, yetim değilim, aşksız değilim, beş kuruşsuz değilim, cahil değilim, hapiste değilim, katil değilim, hırsız değilim, kanser değilim, aids değilim, faranjit değilim, hipertansiyonum yok, şizofren değilim, nevrotik bir vaka değilim, aklım başımda, duygusuz değilim, cani değilim, savaşta değilim, esir değilim, yaralı değilim, astım değilim, sağır değilim, gastritim yok, alerjim yok, , vücudumda anormal bir bölüm yok, ağrım yok, sızım yok, burnum tıkalı değil, gözlerim kızarmıyor, burnum kaşınmıyor, hapşırıp durmuyorum, öksürmüyorum, kalp hastası değilim, çok fazla terlemiyorum, bunalmıyorum, kızarmıyorum, üşümüyorum, donmuyorum, kan kaybetmiyorum, baygın değilim, halsiz değilim, ishal değilim, başım dönmüyor, bir yakınım ölmedi yakın zamanda, bir yakınım cezaevinde değil, bir yakınımın ölümcül bir hastalığı yok, bir yakınımın hayatî bir problemi yok, kanlı bıçaklı olduğum bir yakınım yok, kan davamız yok, beni öldürmek isteyen kimse yok, peşimde polisler yok, hakkımda açılmış bir dava yok, hiç dayak yemedim, ağzım burnum kırılmadı, hiç kimseyi dövmedim, yanlışlıkla da olsa sakat bırakmadım, ömür boyu pişmanlık duymama sebep olacak bir şey olmadı, kimse beni kaçırmadı, kimse yakınımı kaçırıp fidye istemedi, evime hırsız girmedi, kimse beni herhangi bir şeyle tehdit etmedi, kimse ibadet etmemi engellemiyor, kimse ibadet ettiğim için beni sorgulamıyor, kimse müslüman olduğum için bana fiziksel şiddet uygulamıyor, kimse bana işkence etmiyor, ‘keşke söylemeseydim’ dediğim hiçbir yalan yok, hayatımda yalan yok, hayatımda her şey gerçek!

Bunlar ve daha aklıma gelmeyen milyarlarca kötü durum şu an başımda olmadığı için ben Allah’ıma, Yaradanıma, Sahibime, Herşeyime, Rabbime nasıl ŞÜKRETMEYEYİM???

ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAH’IM!
ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAH’IM!
ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAH’IM!

ELHAMDÜLİLLAH!
ELHAMDÜLİLLAH!
ELHAMDÜLİLLAH! :D:D:D

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

hayırlı akşamlar :D

hurrem34

Kayıtlı Kullanıcı

Elhamdülillah.Alemlerin rabbine binlerce kere şükürler olsun.

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

Sefine-i Hayat yazdı:
S.A. HAFİZE ANNEM HATIRLATTIĞIN İÇİN ALLAH RAZI OLSUN..RABBİME BİNLERCE ŞÜKÜRLER OLSUN.ŞANSLIYIZ,ÇÜNKÜ ŞUAN YAŞIYORUZ,ŞÜKREDEBİLİYORUZ.SELAMETLE KALIN İNŞAALLAH...B)

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:

ALLAHA SONSUZ SÜKÜRLER OLSUN
ABLACIM EMEGINE SAGLIK ALLAH RAZI OLSUNB)B)B)

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
Böyle işte.

Yani hayatımın şu döneminde böyle güzellikleri yaşıyorken, bunlara sahipken, ben nasıl şükretmem? Ben nasıl, bu güzellikleri bana bahşeden Allah-u Teala’ya tapmam? Bu kısacık liste dışında, hayatım boyunca henüz hiç yaşamadığım, olabilecek en berbat, en kötü şeyleri yaşamadığım için ben nasıl mutlu olmam? Kör değilim, sakat değilim, ölüm döşeğinde değilim, aç değilim, açıkta değilim, yetim değilim, aşksız değilim, beş kuruşsuz değilim, cahil değilim, hapiste değilim, katil değilim, hırsız değilim, kanser değilim, aids değilim, faranjit değilim, hipertansiyonum yok, şizofren değilim, nevrotik bir vaka değilim, aklım başımda, duygusuz değilim, cani değilim, savaşta değilim, esir değilim, yaralı değilim, astım değilim, sağır değilim, gastritim yok, alerjim yok, , vücudumda anormal bir bölüm yok, ağrım yok, sızım yok, burnum tıkalı değil, gözlerim kızarmıyor, burnum kaşınmıyor, hapşırıp durmuyorum, öksürmüyorum, kalp hastası değilim, çok fazla terlemiyorum, bunalmıyorum, kızarmıyorum, üşümüyorum, donmuyorum, kan kaybetmiyorum, baygın değilim, halsiz değilim, ishal değilim, başım dönmüyor, bir yakınım ölmedi yakın zamanda, bir yakınım cezaevinde değil, bir yakınımın ölümcül bir hastalığı yok, bir yakınımın hayatî bir problemi yok, kanlı bıçaklı olduğum bir yakınım yok, kan davamız yok, beni öldürmek isteyen kimse yok, peşimde polisler yok, hakkımda açılmış bir dava yok, hiç dayak yemedim, ağzım burnum kırılmadı, hiç kimseyi dövmedim, yanlışlıkla da olsa sakat bırakmadım, ömür boyu pişmanlık duymama sebep olacak bir şey olmadı, kimse beni kaçırmadı, kimse yakınımı kaçırıp fidye istemedi, evime hırsız girmedi, kimse beni herhangi bir şeyle tehdit etmedi, kimse ibadet etmemi engellemiyor, kimse ibadet ettiğim için beni sorgulamıyor, kimse müslüman olduğum için bana fiziksel şiddet uygulamıyor, kimse bana işkence etmiyor, ‘keşke söylemeseydim’ dediğim hiçbir yalan yok, hayatımda yalan yok, hayatımda her şey gerçek!

Bunlar ve daha aklıma gelmeyen milyarlarca kötü durum şu an başımda olmadığı için ben Allah’ıma, Yaradanıma, Sahibime, Herşeyime, Rabbime nasıl ŞÜKRETMEYEYİM???

ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAH’IM!
ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAH’IM!
ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAH’IM!

ELHAMDÜLİLLAH!
ELHAMDÜLİLLAH!

ALLAH RAZI OLSUN ABLAM
HALIMIZE COK SÜKÜR ELHAMDÜLILLAH B)B)B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

seher vakit yazdı:
hafize yazdı:
Böyle işte.

ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAH’IM!
ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAH’IM!
ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAH’IM!

ELHAMDÜLİLLAH!
ELHAMDÜLİLLAH!

ALLAH RAZI OLSUN ABLAM
HALIMIZE COK SÜKÜR ELHAMDÜLILLAH B)B)B)

AMİN SEHERCİM CÜMLEMİZDEN İNŞ

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

buzdolabınızda yiyeceğiniz,üzerinizde elbiseniz, başınızı sokup uyuyabileceğiniz bir eviniz varsa dünyadaki ''3 milyar'' insandan daha zenginsiniz

:(:(:(:(:(:(:(:(:(ALLAH RAZI OLSUN HAFIZE ANNE:(:(:(:(:(:(:(:(:(
$ÜKÜRLER OLSUN RABBIME COCUGUM SORDUGUNDA TAMAM OGLUM SOFRA BIRAZDAN HAZIR DIYEBILIYORUM.YA OLMASA NE DERIM.PEKI OLMAYAN ANNELER NE DIYOR?:(:(:(

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
buzdolabınızda yiyeceğiniz,üzerinizde elbiseniz, başınızı sokup uyuyabileceğiniz bir eviniz varsa dünyadaki ''3 milyar'' insandan daha zenginsiniz

:(:(:(:(:(:(:(:(:(ALLAH RAZI OLSUN HAFIZE ANNE:(:(:(:(:(:(:(:(:(
$ÜKÜRLER OLSUN RABBIME COCUGUM SORDUGUNDA TAMAM OGLUM SOFRA BIRAZDAN HAZIR DIYEBILIYORUM.YA OLMASA NE DERIM.PEKI OLMAYAN ANNELER NE DIYOR?:(:(:(

H.Z Ömer zamanında çocuklar açlıktan ağlıyormuş annede tencerede olmayan yemeği hem pişiriyor hem de ömerden davacıyım bizi görmüyor diyormuş H.Z Ömer hemen yiyecek bulup getirmiş getirenin ömer olduğunu görünce söylediğinden utanmış Rabbimize şükürler olsun ki var ama ömer gibi olmalıyız herkeze yetişemessekte etrafımızda olanlara yetiştirelim inş selametle :|

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt