Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Efendimizin lanetledikleri (1 Kullanıcı)

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
Bende lanetlendiğini bilmiyordum görnce şaşırdım ama mervenur bizim imama danışılmış bu konu gusül olmaz demiş
dövme deri altına yapılıyormuş gusl alırken veya abdest alırken zaten deri altına su girmiyo değilmi sadece mübah kılınmıştır.yapılması veya yapılmaması için bi günah yoktur

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
Blmiyorum bizm imam demiş
şöyle ebrarcım Peygamberimizin bu dövme konusunda kesin bi hadis i yok diye biliyorum bıraz araştırdım fakat bulamadım.bizim insanları biliyorsun bişey söyleniyorsa buna ekleyerek söylüyorlar yine de tam olarak bende bilmiyorum bu konuda daha bilgili abilerim ablalalrım varsa onların cevaplamalarını istiyorum yöneticilerden falan.

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
[sıze=4]şöyle ebrarcım peygamberimizin bu dövme konusunda kesin bi hadis i yok diye biliyorum bıraz araştırdım fakat bulamadım.bizim insanları biliyorsun bişey söyleniyorsa buna ekleyerek söylüyorlar yine de tam olarak bende bilmiyorum bu konuda daha bilgili abilerim ablalalrım varsa onların cevaplamalarını istiyorum yöneticilerden falan.[/sıze]

lanetlendiğini bende duymadım ama abdest konusu birisi biizi aydınlatabilirmi

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Sahih-i Müslim'de bildiriliyor ki:
İbni Mesud hazretleri, (Dövme yapan ve yaptıran, peruk takan ve taktıranlara lanet olsun) mealindeki hadis-i şerifi rivayet edince, Ümmü Yakub adında ihtiyar bir kadın itiraz edip, "Ben Kur'anın hepsini okudum, ama böyle bir lanet yok” dedi. İbni Mesud hazretleri, "Dikkatli okusaydın mutlaka görürdün” diyerek şu mealdeki âyet-i kerimeyi okudu:
(Resulullahın size verdiklerini alın, yasakladıklarından sakının!) [Haşr 7]

Dövme yaptırmak .:.: www.dinimizislam.com :.:.

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar dua köşesinde
--hadi toplanalım arkadaşlar --bölümüMÜzde seferberlik ilan edilmiştir yarım kalan hatimlerimizi tamamlıyoruz lütfen konumuzu ziyaret ediniz orada yoğunlaşılan hatimlerimizin başlıkları var oradan hangi hatimde olduğumuzu öğrenip hatimimize girerek katkıda bulunursanız seviniriz rabbim şimdiden razı olsun

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Ebû Hüreyre (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) şöyle buyurdular: "Allah, bir yumurta çalıp da eli kesilen, bir ip çalıp da eli kesilen hırsıza lânet etsin."
A'meş der ki: "Buradaki yumurtadan maksadın demir topağı olduğu, bazı iplerin de üç ve daha fazla dirhem ettiği kanaatinde idiler." (Buhârî, Hudud 13, 7; Müslim, Hudud 7, (1687); Nesâî, Sârik 1, (7, 65).

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Bir başka rivâyette: "Kadın küskünlükle kocasının yatağından ayrı olarak sabahlarsa, melekler onu lanetler" denmiştir. (Buharî, Nikâh 85, Bed'ü'l-Halk 6; Müslim, Nikâh 120-122 (1436); Ebu Dâvud, Nikâh 41, (2141).

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Ebû Hüreyre (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) şöyle buyurdular: "Allah, bir yumurta çalıp da eli kesilen, bir ip çalıp da eli kesilen hırsıza lânet etsin."
A'meş der ki: "Buradaki yumurtadan maksadın demir topağı olduğu, bazı iplerin de üç ve daha fazla dirhem ettiği kanaatinde idiler." (Buhârî, Hudud 13, 7; Müslim, Hudud 7, (1687); Nesâî, Sârik 1, (7, 65).

allah razı olsun

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
"Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm)'ın sana tevdi ettiği sır nedir?" diye sormuştu. Hz. Ali buna öfkelendi ve:

"Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm), halka gizlediği hiçbir şeyi bana sır olarak vermedi. Şu kadar var ki, bana dört kelime söyledi!" dedi. Adam:

"Nedir onlar, söyler misin?" deyince, Hz. Ali:

"Allah'tan başkasının adına kesene Allah lanet etsin. Ebeveynine lanet edene Allah lanet etsin. Bid'atçıyı himaye edene Allah lanet etsin. Tarlanın sınır taşlarını değiştirene Allah lanet etsin!" (Müslim, Edahi 43, (1978); Nesâî, Dahaya 34, (7, 232).

UniqueDemon

Kayıtlı Kullanıcı
ana babaya zulmedeni.. emin değilim eğer yanlışsa allah affetsin. çünkü en büyük günah peygamber s.a.s söylemediği sözü söylemiş olarak göstermek.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt