Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Efendimizin lanetledikleri (1 Kullanıcı)

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar buraya efendimiz neleri lanetlemiştir paylaşırsak memnun olurum

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
Kaş almayı lanetlemiştir

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Yüce ALLAH'a hamdolsun erkeğimde bir lanetten dolaylıda olsa kurtulmuş oldum :)

Selam ve dua ile...

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
İbni Abbas radıyallahu anhümâ şöyle dedi:

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem, kadınlaşan erkeklere ve erkekleşen kadınlara lânet etti

Buhârî'nin bir başka rivayetinde de (Libâs 61) "Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem, kadınlara benzemeye çalışan erkeklere ve erkeklere benzemeye çalışan kadınlara lânet etti" denilmektedir

1636 Ebû Hüreyre radıyallahu anh şöyle dedi:

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem kadın gibi giyinen erkeğe, erkek gibi giyinen kadına lânet etti

1637 Yine Ebû Hüreyre radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"Cehennemliklerden kendilerini dünyada henüz görmediğim iki grup vardır: Biri, sığır kuyrukları gibi kırbaçlarla insanları döven bir topluluk Diğeri, giyinmiş oldukları halde çıplak görünen ve öteki kadınları kendileri gibi giyinmeye zorlayan ve başları deve hörgücüne benzeyen kadınlardır İşte bu kadınlar cennete giremedikleri gibi, şu kadar uzak mesafeden hissedilen kokusunu bile alamazlar"

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
Baş parmağına yüzük takanlar

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık kardeşim selam ve dua ile.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberimiz (s.a.s.), saçına insan saçı takan ve taktıran kadınlara da lânet etmiştir.

G

gerçekyaşam

Esselamu aleyküm arkadaşlar şu gerçek ki resurullah efendimiz erkeğe benzeyen kadına ve kadına benzemek için uğraşan lara lanet etmiştir ama şöyle bir şeyide atlamayalım kaş olayında eşi isterse kadın kaşını almak zorundadır ÇOK İNCELTMEMEK ŞARTIYLA ve buna izin vardır lütfen bunu es geçmeyelim ALLAH RAZI OLSUN PEYGAMBERİMİZİN lanetlediklerinden bir şeyde ben yazayım keçi sakalı uzatmak RABBİMe emanet................

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleyküm arkadaşlar şu gerçek ki resurullah efendimiz erkeğe benzeyen kadına ve kadına benzemek için uğraşan lara lanet etmiştir ama şöyle bir şeyide atlamayalım kaş olayında eşi isterse kadın kaşını almak zorundadır çok inceltmemek şartıyla ve buna izin vardır lütfen bunu es geçmeyelim allah razı olsun peygamberimizin lanetlediklerinden bir şeyde ben yazayım keçi sakalı uzatmak rabbime emanet................

vealeykümselam kardeşim ewet kadın kocası isterse kaş alabilir fakat şartı kaşın altına dokunmamaktır ortasını ve üstünü alabilir çünkü kaşımızın altında zikr eden kaşlar bulunmaktadır vesselam

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
Dövme yaptıranlar.
ben bu dövme yaptırma konusunu biraz araştırdım arkadaşlar Peygamberimiz dövme yapanarı lanetlememiş sadece hoşlanmadığı bi şey olduğundan sevmezmiş.dövme ise derinin altına yapılıyormuş ve güsl abdesti alınabiliyormuş.derinin altında olduğundan dövme yapılan yer hem terlermiş hemde tüğ falan çıkarmış.yaptırmadığım iin bilmiyorum ama bu konu çok konuşulduğundan araştırmıştım yinede dövmeyi lanetlemiş diye sahih hadis varsa yazarsanız sevinirim

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
Bende lanetlendiğini bilmiyordum görnce şaşırdım ama mervenur bizim imama danışılmış bu konu gusül olmaz demiş

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
Hz. Enes (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) hamrla ilgili olarak on kişiye lanet etti: "(Hammaddesinden şarap yapmak maksadıyla) sıkana ve sıktırana, içene ve sâkilik yapana, (imalathâneden veya depodan, toptancıdan perakendeciye veya müstehlike kadar) taşıyana ve taşıtana, satana ve satın alana, bağışlayana, bunun parasını yiyene." (Tirmizî, Büyû 59, (1295); İbnu Mâce, Eşribe 6, (3381).
allah razı olsun

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
İbnu Mes'ud (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) ribâyı (fâizi) yiyene de, yedirene de lânet etti." Müslim, Müsâkât 25, (1579); Ebu Dâvud, Büyû 4, (3333); Tirmizî, Büyû 2, (1206); İbnu Mâce, Ticârât 58, (2277).

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt