Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

E-mail Hurafeciliği (2 Kullanıcı)

Eyinak

Kayıtlı Kullanıcı
RE: E-mail Hurafeciliği

Bu gibi mail veya mektupları gördüğümde hep üzülmüşümdür,hiç inanıp göndermedim bir dileğimiz,duamız varsa kimden isteyeceğimizi biliyoruz,fakat böyle açıklamalare gerçekten ihtiyacımız var,en azından acaba? diye bir soru işareti olmaz kafamızda,Allah yar ve yardımcımız olsun..Allah Razı olsun.Böyle aydınlatıcı açıklamalarınızın devamını dilerim İnşallah.

tb988

Kayıtlı Kullanıcı

Allah (cc) razı olsun inş.Selametle...

semra_06

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı 0lsun bazılarıda msn adreslerini hackerlemek amaçlı e-mail gönderiyorlar

golcuklu

Kayıtlı Kullanıcı

S.A.ALLAH C.C RAZI OLSUN ARAŞTIRMALARIN İÇİN VE BİZLERLE PAYLAŞMAN İÇİN.

seblanur

Kayıtlı Kullanıcı

Allah öylelerine fırsat vermesin inşaallah.aydınlatıcı bilgilerinizden dolayı teşekkür ederim.Allah razı olsun.yolunuz aydınlık olsun...

ayse33

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. bu tür msj lar geldiğinde önemsemiyor siliyordum, ama zaman zamanda bi acabayla rahatsızlıkta hissetmiştim doğrusu. şimdi içim gayet rahat allah razı olsun, aydınlattığınız için

Ekselans11

Kayıtlı Kullanıcı

Erkan yazdı:
Evet bu ve buna benzeyen konular arasında yer alan bir değişik versionuda, kapılara bırakılan kağıtlar, cep telefonuna gönderilen "size hac'dan mesaj geldi" gibi şunu şu kadar kişiye postala, veya gönder denilerek insanları mesajlarla aldatmaya devam ediyorlar. Bir müslüman uyanık olmalıdır. Peki bunlara uyulmazsa neler kazanılır?

1-) Cep telefonundan gereksiz yere (örn: 7 kişiye gönderilecek ise) 7x2=14 kontör zarar edilmemiş olucak
2-) E-posta ise reply forward v.s şeklinde gönderilme yerine, bir tesbih çekmek daha basit olucaktır. SUBHANALLAH
3-) Kapılara bırakılan o kağıtları Soba kullanımında tutuşturmak için işe yarayacaktır.

Zaman Ahirete hazırlanma zamanıdır. Zaman Dünya'da hayırlı işler yapma zamanıdır.

Selam ve dua ile ..Yorumunuz için çok tşk,kardeşim haklısınız yazmış olduklarınıza tamamen katılıyorum.Rabbim yardımcımız olsun inş

Kesinlikle katılıyorum :))
Tamamen hurafe.
Konuyu açan ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

prenses_78

Kayıtlı Kullanıcı

ben okumuyorum bile öyle saçmasapan şeyleri akıl var mantık var ya o ne öyle

AZeRi_86

Kayıtlı Kullanıcı

artik millet pisliklerine mubarek ve mukaddes dinimizi de alet etmeye basladi,soyleyecek laf bulamiyorum artik Rabiim islah etsin ne diyiim

leyla_serdar

Kayıtlı Kullanıcı

IYI BIR KONUYA DEGDINIZ, BU TUR MESAJLARA COK RASLADIM, PEK INANDIRICI GELMEDI BATIL INANCLA ISLAM DINIMIZI KARISTIRIYORLAR, GÛVENINI KAYBETMIS OLANLAR BU TUR YÔNTEMLERE YÔNELIYOR, NE YAZIKKI INSAN EN ZAYIF NOKTAYA GELINCEDE BU TARZ MESAJLARDAN ETKILENIYOR VE BIR SEKILDE INANMIS GIBI OLUYOR; ALLAH'IM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN, EMEKLERINIZE SAGLIK ACIKLINIZ ICIN ALLAH SIZDEN RAZI OLSUN.aeoB)

ikraa

Kayıtlı Kullanıcı

aslında böyle bır konuya aydınlık getrdgınız ıcın allah razıı oolsnnn...cunku basıma telefon mesajı olarak coook geldı..ben bunları fazla sallamasamda cevremdekı ınsanların tepkılerıı düşündürüyordu....ben ınankmadıgımı sacma oldugunu belırtsemde onlar dogru da hadıı doğruysa demelerı ıçımde garıp anlamsız bır kuşku oluştururdu..neyse bu yazıda desteklemiş oldu..sağoln..

selametle kalın musluman kardeşm...

caner karaduman

Kayıtlı Kullanıcı

Selamın aleyküm bence bu tür mesajları aldığımız zaman öle 7 kişiye 8 kişye gönderip vaktimizi boşa harcıyacağımıza o kişi için dua edelim. En hayırlısı bu..

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun kardesim.Gercekten de öyle..Bana da daha dün arkadasimdan öyle bir mail geldi.yok bilmem bu mesaji 15 kisiye yollamazsam 4000 gün hayatim kötü gitcekmis..Insanin kafasini karistiriyorlar.Allaha emanet olun..tesekkürler.selamunaleyküm..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt