Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dünyamiz Bu Gece Aydinlandi ! (1 Kullanıcı)

bugrahancan61

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
18 Haz 2007
Mesajlar
120
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
32
Konum
Boztepe-Trabzon
Web Sitesi
www.teksen.org
İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber
Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) 571 yılında kameri aylardan Rebiulevvel ayının 12.gecesi doğmuştur.Bu mübarek geceye "Mevlid Kandili" denir.
O'nun doğduğu çağda dünyanın her tarafında cehalet,zulüm ve ahlâksızlık almış yürümüş,Allah inancı unutulmuş,insanlık korkunç ve karanlık bir duruma düşmüş,dünya yaşanmaz hale gelmişti.
O'nun doğduğu gece,insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıçtır.O gecenin sabahı gerçekten feyizli bir sabahtı.İnsanlık için yepyeni bir gün doğmuş,aydınlık bir devir açılmıştı.Bir fazilet güneşi ve hidâyet meşalesi olan Sevgili Peygamberimizin gönderilişi,Yüce Allah'ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir.Bu hususta Kur'an-ı Kerimde şöyle buyrulmuştur;
"Andolsun ki içlerinden, kendilerine Allah'ın ayetlerini okuyan,(kötülüklerden ve inkârdan) kendilerini temizleyen,kendilerine Kitap ve hikmeti öğreten bir Peygamber göndermekle Allah,mü'minlere büyük bir lütufta bulunmuştur.Halbuki daha önce onlar apaçık bir sapıklık içinde idiler."(Âl-i İmrân,164)

Ve şöyle buyrulmuştur: "Biz seni ancak âlemlere rahmetolarak gönderdik."(Enbiyâ, 107)
 

Sayili

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Şub 2009
Mesajlar
130
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
32
Bu Dünyaya Gelmiş Geçmiş En Güzel,En Bilgili,En Merhametli,En Güçlü,En Iyı Komutan,En İyi Lider,En Adil,En Sevgili,En Güvenilir,En Doğru Ve Saymakla Övmekle Şüphesiz Bitiremeyeceğim Muhteşem Bir İnsan Olarak Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi ve sellem) efendi hazretleri gönderilmiştir üstüne deha üstüne rakip tanımam arasanız bulamazsınız.[Allahumme Salli Ve Sellim Ala Seyyidina Muhammed]
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt