Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Duanıza İhtiyacım Var (1 Kullanıcı)

ZeynepYcll

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm herkese..
Özellikle şu sıralar aklıma çok kötülük, çok vesvese geliyor.Şeytan aklıma girmeye çalışıyor sanki, kafamın içinde bir şeyler beni hep kötü şeylere yöneltmeye çalışıyor, içime kötü hisler geliyor.Resmen "git hayatını yaşa" diye bağırıyor.Dua ediyorum sürekli Allah`ım bu kötü histen beni kurtarsın diye, sizin de dualarınızı bekliyorum abilerim,ablalarım, kardeşlerim; lütfen dualarınızı esirgemeyin..

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardeşim.
Allah yardımcın olsun.büyük çatışma başlamış.
ama eğer ilmin yoksa o vesveseler seni yer bitirir Allah korusun .
vesvese geldiğinde sen ona ilminle cevap verebilmelisin ki seni yok etmesin daha da imanın kuvvetlensin.
onun için ille ilim ille ilim..
kafandaki vesveseler nedir bilemem ama sözler köşü diye yaz google a risale i nur dan sohbetler anlatıyorlar.konu konu.
vesvelerine verecek cevapları bulabilirsin orda diye düşünüyorum

northerner

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam
rabbim yar ve yardımcın olsun.

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm herkese..
Özellikle şu sıralar aklıma çok kötülük, çok vesvese geliyor.Şeytan aklıma girmeye çalışıyor sanki, kafamın içinde bir şeyler beni hep kötü şeylere yöneltmeye çalışıyor, içime kötü hisler geliyor.Resmen "git hayatını yaşa" diye bağırıyor.Dua ediyorum sürekli Allah`ım bu kötü histen beni kurtarsın diye, sizin de dualarınızı bekliyorum abilerim,ablalarım, kardeşlerim; lütfen dualarınızı esirgemeyin..

Aleykum Selam

Muhterem kardeşim Kur'an'nın içinde geçen zamana yaşanmış hayat denir Kur'an'ın hudutlarının dışında geçen zamana yaşanmış hayat denilemez ona ancak perişanlık ve mahfiyet denir'ki Allah c.c hepimizi bu gafletten korusun.Korkmayınız Lain şeytan iman sahipleriyle uğraşır.Siz Yüceler Yücesi Rabbimize c.c sığının ozaman Lain size hiç bir şey yapamaz,Şeytan'a karşı mutlaka mü'minler galiptir müsterih olunuz namaza devam ediniz sonunda lain size tesir edemediğini görecek ve defolup gidecektir.

Selam ve saygılarımla.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum kardesim vesvese herkeste olan zaman zaman bizi zorlayan bir açık arayan sinsi bir düşman onunla baş etmenin en temel kurali imanini tazelemek bu ise devamli Allah ve resul"unu anmakla olur.selametle.dua ile.

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Bunları sadece sana mı söylüyor sanıyorsun şeytan. :) Bunları dert etme sen bunları düşündükçe daha çok şeyler söyler sana. Allah c.c. a sığın şeytandan. O gerekeni yapacaktır ona inşallah. ;)

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Korkma , kardesim sinme bir köseye, karsinda dur!
Hayatini mi yasa diyor benim hayatim Rabbimin yolu baska hayat yok diyemiyormusun? o zaman zor
Elini atese koy bak cehnnem var , sen benden ne istiyorsun diyemiyor musun?
Bak Rabbimin emirleri benim iyiligim icin diyemiyormusun? diyemiyorsan isin zor seni aldatir
Demek her iman edenin yoluna cikiyor bu haspa! imani test için korkma, hata da yapsan kalbini haktan gayrisina sapma
En kötusu insan'dir aman ona yaklasma Kötü insan seni yoluna götürur , iyilere yaklas ki seni iyilik yoluna götürur azlar ama bulursun ararsan

merve_talat

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım yardımcınız olsun allahım şeytanın fitnelerinden cümlemizi korusun bol bol dua edelim inşaallah allahım el kuddus ismi hürmetine bizi temizlesin selam ve dua ile allaha emanet olun

ebrar0

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam bacim. Kurani Kerim gercekten her derde devadir. Siz vesveselerden kurtulmak icin cokca nas ve feleq surelerini okuyun. Birde Muminun suresinin 97 ve 98-ci ayetlerini cokca okuyun: -" Rabbi euzu bike min hemezetiş şeyetin va euzu bike rabbi en yehdurun. Insaallah faydali olur. Allaha emanet olun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt