Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Doğruca Cennete girenler (2 Kullanıcı)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber efendimizin ummetinden olan bazi kisiler, mezardan kalkinca dogruca Cennete giderler. Melekler bunlara derler ki:

- Hesap gordunuz mu?

- Hayir biz hesap falan gormedik.

- Sirat koprusunu gectiniz mi?

- Hayir Sirat falan gormedik.

- Cehennemi gordunuz mu?

- Hayir Cehennemi de gormedik.

- Siz ne amel islediniz de boyle hesap gormeden, Sirata ugramadan dogruca Cennete geldiniz?

- Bizim iki hasletimiz var idi. Onun sayesinde bu nimete kavustuk. Allah'tan utanir, yalnizken de gunah islemezdik. Bir de Allah'in verdigi az rizka razi olurduk.

Melekler derler ki: Bu nimetler sizin hakkinizdir. (Ibni Hibban)

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun can..

Mevla o kişilerden eylesin bizleri..

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun..
Rabbim böyle yaşamayı nasip etsin..

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun can..

Mevla o kişilerden eylesin bizleri..

Amin

Amin.Hak Teâlâ razı olsun.

Amin hepimizden razı olsun

ALLAH razı olsun.........................

Allah razı olsun..
Rabbim böyle yaşamayı nasip etsin..

Gönül_Hecesi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun.Rabbim bizede cenneti görmeyi nasib etsin.

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'u teala razı olsun kardeşim...
selam ve dua'ile,selametle kalınız...

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Bizim iki hasletimiz var idi. Onun sayesinde bu nimete kavustuk. Allah'tan utanir, yalnizken de gunah islemezdik. Bir de Allah'in verdigi az rizka razi olurduk.

bizler de onlardan olabiliriz inşaallah..

eyvallah;)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH celle celalühü Hepimizden razı olsun

ALLAH a emanet olun

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
- Bizim iki hasletimiz var idi. Onun sayesinde bu nimete kavustuk.
Allah'tan utanir, yalnizken de gunah islemezdik.
Bir de Allah'in verdigi az rizka razi olurduk.

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber efendimizin ummetinden olan bazi kisiler, mezardan kalkinca dogruca Cennete giderler. Melekler bunlara derler ki:

- Hesap gordunuz mu?

- Hayir biz hesap falan gormedik.

- Sirat koprusunu gectiniz mi?

- Hayir Sirat falan gormedik.

- Cehennemi gordunuz mu?

- Hayir Cehennemi de gormedik.

- Siz ne amel islediniz de boyle hesap gormeden, Sirata ugramadan dogruca Cennete geldiniz?

- Bizim iki hasletimiz var idi. Onun sayesinde bu nimete kavustuk. Allah'tan utanir, yalnizken de gunah islemezdik. Bir de Allah'in verdigi az rizka razi olurduk.

Melekler derler ki: Bu nimetler sizin hakkinizdir. (Ibni Hibban)
Allah razi olsun ..senin konu actigini hic bilmezdim..

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
:D
önceleri açardım :)

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
önceleri açardım :)

Peki neden simdi acmiyorsun aslinda paylasim yapmiyorsun fazla goremiyorum seni arada yorumlarini goruyorum ve cok guzel yorumlarda bulunuyorsun degerli bilgilerinden konulara paylasim yapsan bizlerde istifade etsek ne guzel olur illa konu ac demiyorum zaten forumda binlerce konu var artik acilacak konu kalmamis bile eski konular guncellense ne guzel olur dimi..yanlis anlama sozum asla sana degil..ama yorumlarin guzel forum senin gibi guzel insanlara ihtiyaci var bence..

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Peki neden simdi acmiyorsun aslinda paylasim yapmiyorsun fazla goremiyorum seni arada yorumlarini goruyorum ve cok guzel yorumlarda bulunuyorsun degerli bilgilerinden konulara paylasim yapsan bizlerde istifade etsek ne guzel olur illa konu ac demiyorum zaten forumda binlerce konu var artik acilacak konu kalmamis bile eski konular guncellense ne guzel olur dimi..yanlis anlama sozum asla sana degil..ama yorumlarin guzel forum senin gibi guzel insanlara ihtiyaci var bence..

yok abla yav :) benim yaptığım yorumlar hep o konuda diğer kardeşlerimizin yaptığı yorumlardan esinlenerek :)
Türkçeyi de pek iyi kullanamıyorum :D evet forumda her konu var neredeyse arada önemlileri güncellemek gerek :)

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
yok abla yav :) benim yaptığım yorumlar hep o konuda diğer kardeşlerimizin yaptığı yorumlardan esinlenerek :)
Türkçeyi de pek iyi kullanamıyorum :D evet forumda her konu var neredeyse arada önemlileri güncellemek gerek :)

Bence oyle degil oruc halimle yalan konusacam aaa ::)Esinlenme bile sonucta ayni seyleri dusunuyorsun dimi kimse dusunmedigi seyi paylasmazki dimi;)turkceyi pek iyi kullanamiyorum ne demek yaa:Dheey Allahim yaa ::) Evet bu konuda cabalarini bekliyorum..elimden geldikce yapmaya calisiyorum ama ne kadar basarili oldum tartisilir..hadi bismillah diyip gunceliyelim o zaman ortak :D

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Bence oyle degil oruc halimle yalan konusacam aaa ::)Esinlenme bile sonucta ayni seyleri dusunuyorsun dimi kimse dusunmedigi seyi paylasmazki dimi;)turkceyi pek iyi kullanamiyorum ne demek yaa:Dheey Allahim yaa ::) Evet bu konuda cabalarini bekliyorum..elimden geldikce yapmaya calisiyorum ama ne kadar basarili oldum tartisilir..hadi bismillah diyip gunceliyelim o zaman ortak :D

tabi aynı şeyleri düşünüyoruz :)
:D hiç farketmedinmi çok fazla anlatım bozukluğu yapıyorum :D
:D evet bu ortaklık çoook daha güzel :D : ))

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt