Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Diri diri atıldığı mezarda namaz kılmış (1 Kullanıcı)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Diri diri atıldığı mezarda namaz kılmış
Bilekleri kesilerek mezara atılan lise öğrencisi: Can korkusuyla mezarın içinde namaz kıldım
resim84294_2.jpg

Kayseri'de daha önce kavga ettiği 4 kişi tarafından kaçırılan ve bilekleri kesilerek mezara atılan lise öğrencisi Osman Arslan, kendi imkanlarıyla kurtulduktan sonra hastanede tedavi altına alındı.

Sağ ve sol el bileğinde çok sayıda bıçak kesiği, sağ baldırında ve yüzünün de çeşitli yerlerinde bıçak izleriyle birlikte gözlerinde morluklar oluşan Arslan, ölmemek için çok dua ettiğini ve mezarın içinde abdest almadan namaz dahi kıldığını söyledi.

Daha önce kavga ettiği ve sol gözünü patlattığı İsmail isimli kişinin bunu gururuna yediremediğini ve yanına 3 kişi daha alarak dün gece saat 11:00 sularında kendisini kaçırdığını anlatan Osman Arslan, önce Yeşilmahalle'de bir eve götürüldüğünü ve burada bıçakla işkence gördüğünü söyledi. İsmail'e 'Paket hazır mı' mesajı geldikten sonra, kendisini beyaz Renault marka araca bindirerek Kuşçu kasabası mezarlığına götürdüklerini anlatan Arslan, "Ellerimi arkadan bağlamışlardı. İsmail beni mezara indirdi ve boğazıma bıçağı dayadı. Amacı boğazımı keserek öldürmekti. Bu sırada arkadan bağlı olan ellerimi çözerek bıçağı tuttum. İsmail korktu mezardan çıkarak kaçtı. Daha sonra beni öldürmeyeceklerini ve sadece iz bırakıp gideceklerini söylediler. Tam bu esnada arkamdan gelen birisi ellerimi tuttu ve mezar taşına yasladılar beni. Bileklerimi kesmeye başladılar. Sağ ve sol el bileğimde çok sayıda bıçak kesiği var. Bileklerimi kestikten sonra mezara atıp üzerime mezar taşını kapattılar. İsmail 'Görüşürüz Osman' dedi. Bilincimin yerinde olup olmadığını kontrol etmek için 5 dakika kadar daha bekledikten sonra mezarlıktan ayrıldılar. Mezarda ne kadar durduğumu bilmiyorum ama can korkusuyla mezar içinde abdestsiz namaz kıldım" dedi.

Mezarın içinden kendi çabalarıyla kurtulduğunu ifade eden Arslan, küçük bir deprem şeklinde sarsıntı olduğunu ve mezarın üzerindeki taş kapağın bir ayak girecek kadar açıldığını söyledi. Elleri kesik olduğu için kullanamadığını belirten Arslan, açılan deliği ayaklarını kullanarak genişlettiğini ve mezardan çıkmayı başardığını dile getirdi. Yürüyerek Kuşçu kasabası bağ evine kadar gittiğini ve burada yaşlı bir adamdan yardım istediğini anlatan Arslan, ambulans ve jandarmaya haber verilmesi üzerine hastaneye getirildiğini söyledi.

Yaşadığı bu olayların tamamının İsmail'e verdiği küçük bir zarardan kaynaklandığının altını çizen Arslan, maruz kaldığı olayın baştan sona kadar profesyonelce işlendiğini ifade etti. Kendisini kaçıran kişilerin daha önce de 6-7 kişiyi daha kaçırarak öldürdüğünü konuşmalarından duyduğunu belirten Arslan, kendileriyle çalışması halinde serbest bırakabilecekleri yönündeki teklifi reddettiğini ve bir de bunun için dayak yediğini kaydetti.

Hastanede oğlunun başında bekleyen baba Mehmet Arslan ise olayın kız yüzünden yapıldığı yönünde iddiaların atıldığını belirterek tepki gösterdi. Oğlu Osman Arslan'ın maruz kaldığı muamelenin gençlerin ne denli bir tehlike içerisinde olduğunun göstergesi olduğunu kaydeden baba Arslan, "Eğer kız yüzünden böyle bir olay gerçekleşmiş olsaydı ben oğlumu evlatlıktan reddederdim. Kesinlikle böyle bir şey yok. Her gencin kız arkadaşı olabilir ama bu olay kız davası değil. Oğluma bu işkenceyi yapanların adalete hesap vermesini istiyorum" diye konuştu.

Öte yandan, Osman Arslan'ı kaçırarak dövüp, daha sonra mezara attıkları iddiasıyla gözaltına alınan İsmail Vural tutuklanmış, Cüneyt Savaş ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Olayla ilgili 2 kişinin daha aranmasına devam edildiği belirtildi.

(CİHAN)

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim kurtarmış...

emeğinize sağlık.....

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm abi
allah razı olsun bilgilendirdiğiniz için
insan korkunca nasıl da Rabbime sığınıyor
allah kurtarmış ne diyelim...
selam ve dua ile...

elanaz 21

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm allah yardım etmiş ama insanlar başaları sıkışınca allaha sığınıyolar rabbim yar ve yardımcımız olsun inş allah razı olsun bizle paylaştın için selam ve dua ile

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Bilmiyorum, bilen Sensin. Ve eğer, murâdıma, maksûduma, matlûbuma, yani Sana, yani Senin Cemaline kavuşursam bir gün, bu da sadece Senin merhametin.

Sermayem yok Sevgili! Tüm sermayem, rahmetin… Lokmanın bile derman olamayacağı derdimin, dermanısın Sen!
Yârsın!
Cansın!
Şifâsın!
Lokmanda değil ey Yâr, Sendedir benim devâm!
Sana kavuşmadıkça, huzur da bana haram!
Sermayem rahmetin, ilâcım Cemâlindir,
vesselâm!

melaike_ftm

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun paylaşım için rabbim kullarını kötü bile olsa ona sıgınınca affeder ameller niyetlere baglıdır slm ve dua ile hayırlı ramazanlar.

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşım için saol haberdede görmüştük fakat namaz kıldığını bilmiyordum.

medine_asıgı_ebr

Kayıtlı Kullanıcı
öldürmeyen allah öldürmez... allahım ne insanlar varya allahım sen öle insanları ıslah et

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Bilmiyorum, bilen Sensin. Ve eğer, murâdıma, maksûduma, matlûbuma, yani Sana, yani Senin Cemaline kavuşursam bir gün, bu da sadece Senin merhametin.

Sermayem yok Sevgili! Tüm sermayem, rahmetin… Lokmanın bile derman olamayacağı derdimin, dermanısın Sen!
Yârsın!
Cansın!
Şifâsın!
Lokmanda değil ey Yâr, Sendedir benim devâm!
Sana kavuşmadıkça, huzur da bana haram!
Sermayem rahmetin, ilâcım Cemâlindir,

vesselâm!
Gönlüne bereket gönüldaş...
Allahcce emanet ol...
BESMELE...SELAM...DUA..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt