Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dini bilgimizi Sınayalım 1 Soru. (1 Kullanıcı)

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Tamam hocam kırmıycam sizi kaynak vericem ama bu konular çok hassas ve çok ince namaz konusunda oruç konusunda hac konusunda kurban kesme konusunda hepsinin ayrı ayrı üstünde duran müellifler var sizin mızraklı yahu ömer nasuhi bilmen yada diğer islam ilmihallerinde konular ayrıntılı anlatılmaz, dinimizin ince ayrıntıları bu şekilde öğenilmez, tek 1 kitapla iki kitapla 10 kitapla bile tam sonuca ulaşamazsınız, sizin okudğunuz tüm kitaplar 5 vakit namaz üzerine tam doğru sonuçlar verir ama hayatımızda 5 vakit farz namazının haricindede namazlar vardır ve her namazın kendine has sünnetleri farzları vardır, islam ilmihalleri bu konularda sadece namazın adını nasıl kılındığını ve hangi vakitlerde kılınabildiğini yazar, daha fazla ayrıntı veren islam ilmihalleri şuan günümüze ulaşmamıştır, ulaşanda çok azdır, ben size şimdi sadece 1 kaynak veriyorum, kaynağın aslı tüm namazları ayrıntısı ile bulabileceğiniz namaz ilmihalidir, Halebi sagir bu kitabi bulup alıp okumanızı hatmenizi sizlere tavsiye ederim, Halebi Sağir ve tercemesi büyük Namaz ilmihali,

Hepinize teşekkürler, ama birdaha siz bulana kadar kaynak vermem sorularımda bilginiz olsun, şuan kaynak vermemde bazi hatir meseleleri var tevbe ya hak efendi :p

Hımm,ben Ramazan da Kocatepe de fuar açıldı alacaktım o kitabı ama param yetmedi :( alamadım...Biz sizin bilginizi değil kaynak vermemenizi eleştiryoruz yani ben eleştirodum...Şimdi tesekkürler,kaynağınız için temin edip bilgilenirim inşallah...

tevbeYA-HAK

Kayıtlı Kullanıcı
hay allah razı olsun ne kadar inatçısınız böyle...fazla inat iyi değildir reis efendi...tamam bu kitabı bulmaya çalışcam gerçi bulacağımı sanmıyorum pek ama yine de elimden geldiğince araştıracam....
ayrıca bey değil bayanım...

nuru rana

Kayıtlı Kullanıcı
kaynak için teşekkürler alıp okumaya calışacam ama bir şeye takıldım benim bildiğim kadarıyla teravih namazı ve öğle namazının ilk sünneti sünneti müekkede ikisinin hükmüde aynı olması gerekiyor .sizin dediğinize göre terevih namazı farklıoluyor..

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
hay allah razı olsun ne kadar inatçısınız böyle...fazla inat iyi değildir reis efendi...tamam bu kitabı bulmaya çalışcam gerçi bulacağımı sanmıyorum pek ama yine de elimden geldiğince araştıracam....

Bulması kolay kardeşim,Mahmut Efendi Hz.cematinin kitaplarının bulunduğu kitapçıları bilyorsanız bu kitabı temin edebilirsiniz Allahın izniyle.. :)

tevbeYA-HAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bulması kolay kardeşim,Mahmut Efendi Hz.cematinin kitaplarının bulunduğu kitapçıları bilyorsanız bu kitabı temin edebilirsiniz Allahın izniyle..
selamün aleyküm ben bulunduğum yer itibariyle bulamam...ama inşallah sipariş üzerine getirtirim...allah razı olsun ilginden dolayı...sağolasın...

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ben bulunduğum yer itibariyle bulamam...ama inşallah sipariş üzerine getirtirim...allah razı olsun ilginden dolayı...sağolasın...

ecmain,keşke biraz yakın olsaydık hallederdik...inşallah Rabbim sizi doğrularla doğruya kolay yoldan ulaştırsın,beni de inşallah... :) Sorun da halloldu kaynağı öğrendik şükür,inatçı beyden :p
...

tevbeYA-HAK

Kayıtlı Kullanıcı
evet kendisinden allah razı olsun çok takvalı çok sahih bilgilere sahip bir efendidir.bu yüzden yani onun bilgilerine çok güvendiğim için muhalefet olmadım dikkat ettiyse...allah kendisinde razı olsun beni şuan ki takvama ulaştıran kendisidir...şuan ki bilgime ulaştıranda...pek mühim bir insandır benim için...ben razıyım allah da kendisinden razı olsun...selametle..

ReisulKurra

Kayıtlı Kullanıcı
Teravih namazında tek kavyaramadığınız olay, teravih namazının aslı 2 şer rekat olmasıdır, yani her tahiyyatta salli barik ve rabbena atina fiddunya haseneten ve fil ahireti haseneten vegina azabennar rabbenagfirli veli valideyye velil muminine yevme yakumul hisap dualarının okunmasıdır, bunların okuması o oturuşu farz yapar siz o kitabi okuyun ben size başka kaynaklarda vericem ama bu kolay bulabileceğiniz bir kitap olduğu için bunu verdim,

Tevbeya hak efendi sana gelince efendi sadece erkege yönetilcek bir ifade degilki :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt