Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Derdini söylemeyen dermanını bulamaz....; (1 Kullanıcı)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Efendim...; İnşallah demek Allah C.C. hayırlı ise nasip etsin diye taleptir...Diğer talepler haşa Allah C.C. na ver gibi yanlış tabir olur...
İnşallah ...verir demek...
Hayırlısı ise bana nasip et senin rızana arz ediyorum demek olur...
Güzeli budur..

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Haklısınız hep hayırlısıyla istiyorum İNŞALLAH diyorum.. inşallah ALLAHIM hayırlı sağlıklı salih bir evlat verir ozaman bizede...
çok teşekkürler

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Yanlış olmaz ''O'' Celle Celalehu bizim sığınağımız arz edeceğimiz makam aciz kul olarak biz ona isteğimizi arz edebiliriz...Kabul makamı kendileri olduğu için uygunsa hayırlısını nasip eder..
Allah C.C. dan kaçılmaz ...yaklaşın ...kul olarak ...dileyin dilediğinizi ...isteyin istediğinizi...
Kim ne karışır...
Siz ve ''O'' C.C. baş başasınız...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Küçük bir hatırlatma yapmak isterim...
Mehdilik arzusunda olan biri... tv veya basında hep maşallah...inşallah diyor...
Biliniz ki bizim tek gayemiz belki haddimiz değil ama hizmetkar olmak....
Onlarla veya hiç bir yerle bağlantımız yoktur... ''Parti,grup,tarikat vs dahil''
mehdi...veli vs...beklentimiz de yoktur... vede layık dahi olamayız...
Sitemiz...face imiz...tiwıtr ımız falanda yoktur...
Arz ederim...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
bende öle düşünüyorum işte.. yani ALLAH biliyor ne istediğimii, içimi yüreğimi... O'na bide dilde arz etmem yanlış olmaz diye düşünüyorum.. sonra korkuyorum.. ya verdiğine razı değilmiyim acaba diyorum.. yok razıyım her halde her şekilde razıyım..
O'ndan gelen ne varsa.. işte kuluz biz.. istiyoruz yüreğimizdekini...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Çok güzel acziyet ifadeniz ile arz kabul edilmeye yakın olur galiba...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Küçük bir hatırlatma yapmak isterim...
Mehdilik arzusunda olan biri... tv veya basında hep maşallah...inşallah diyor...
Biliniz ki bizim tek gayemiz belki haddimiz değil ama hizmetkar olmak....
Onlarla veya hiç bir yerle bağlantımız yoktur... ''Parti,grup,tarikat vs dahil''
mehdi...veli vs...beklentimiz de yoktur... vede layık dahi olamayız...
Sitemiz...face imiz...tiwıtr ımız falanda yoktur...
Arz ederim...

asla öle bişey düşünülemez zaten..
ben kendi adıma her sözünüzde ALLAH kelamıyla olduğu için konuşmaktan büyük bir huzur duyuyorum sizinle..
fikir alıyorum soruyorum anlamaya çalışıyorum.. Sizi, Mavci abiyi, Berat Ablayı, Kaan abiyi, Melissa ablamı,mirerhan abiyi, Kalbun kesir (dilek) kardeşimi Leyla Ablamı......
bir adım ileride veya geride kim varsa... çünkü yolumuz uzun öğreneceğimiz çok şey var.. bugün REYHANİ KONYEVİ kardeşim bir ayet yazdı bana SAFFAT suresi 99. ayet Nasıl iyi geldi nasıl mutlu oldum.. hediye kabul ettim çünkü içinde bulunduğum durumu öle özetlediki..
ben mutluyum kendi adıma sizlerden öğrenmeye sormaya.. fikir almaya..
ben SİZDEN hep ayet duydum bundan daha güzeli olur mu...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlısıyla ALLAHIM KABUL ETSİN İNŞALLAH..
DUAM açık herkesten saklasamda "O"ndan saklayamam O beni en iyi bilen...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Bakın gene bazılarını zıplatacak bir söz arz edeyim...Bizi yani Yakaisi takip ediyorsanız ...Sırat-ul Mustakim yolunun yolcusu olduğunuzun işaretidir...
Ben söyledim ve geçtim...
Doğruluğunu yaşayın görün...
Ama samimi kalple bize bir paye veya değer vermeden...
Çünkü yakaisin arka planı yok...
Allah C.C. aşkı veRızası var...

Sahi Şeytan Lain ve yandaşları bizi sevmez ve nefret ederler...
İsterler ki ...
İslamiyet.gen.tr den çıkartılalım...
Meal üzerinde oyun oynayarak... inananları desiseye iletsinler diye arzu ederler...

Onlardan...Büyü ,sihir ,nazar ve büyücüden...hasetciden...Düğüme üfleyenden...Her türlü kötülükten tek sığınağımız Allah Celle Celalehu dur...

Sonsuz selamlarımla...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
tek sığınağımız ALLAH C.C.. evet ondan başka kimsemiz yok...
selam ve dua ile...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sakın ola ki sen kimsin vs. diyede düşünmeyin olur mu ? Biz bilmeden söz söylemeyiz arkadaşım...Küçük lokma yer ...Haddimizi aşmadan konuşuruz...
Biz Sırat -ul Mustakim yolunu iyi biliriz arkadaşım...Desiselerinizi kendinize saklayın...
Beğenmediyseniz okumadan geçin arkadaşım...

Her sırda anlatılmaz ...anlamadın sa ...okumadan geç arkadaşım...Bizim seninle işimiz yok...

Mehdi vs. arıyorsanız bak bir sürü aday ortada geziyor arkadaşım...

Bizden uzak dur...Bu düşüncede olana ihtiyacımız yok arkadaşım...

Allah C.C. nun rızasını arıyorsan...Allah C.C. yolundan ayrılmak istemiyorsan...Allah C.C. ndan başka kimseye güvenip dayanmıyorsan ..gel arkadaşım biz seninleyiz...

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
Sakın ola ki sen kimsin vs. diyede düşünmeyin olur mu ? Biz bilmeden söz söylemeyiz arkadaşım...Küçük lokma yer ...Haddimizi aşmadan konuşuruz...
Biz Sırat -ul Mustakim yolunu iyi biliriz arkadaşım...Desiselerinizi kendinize saklayın...
Beğenmediyseniz okumadan geçin arkadaşım...

Her sırda anlatılmaz ...anlamadın sa ...okumadan geç arkadaşım...Bizim seninle işimiz yok...

Mehdi vs. arıyorsanız bak bir sürü aday ortada geziyor arkadaşım...

Bizden uzak dur...Bu düşüncede olana ihtiyacımız yok arkadaşım...

Allah C.C. nun rızasını arıyorsan...Allah C.C. yolundan ayrılmak istemiyorsan...Allah C.C. ndan başka kimseye güvenip dayanmıyorsan ..gel arkadaşım biz seninleyiz...

sen kimsin maksadın ne dünya üzerindeki konumun nedir hiç umrumda değilsin ancak her mesajında şeytan lain ve yandaşları yazıyorsun aranız çok iyi sanırım her mesajınızda zikrettiğinize göre şeytan lain ve yandaşlarını..benim seninle hiçbi derdim yok arkadaşım..ne sen ne sırların ne düşüncelerin umurumda değilsin,muhatabım değilsin,olamazsın anlıyormusun ? sen sözde acizim diyorsun,ordan burdan şurdan bahsediyosun umurumda değil..ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz düsturunca ben sein söylemlerine değil eylemlerine bakıyorum anlıyormusun ? sen sözde aciz yakais diyorsun ammavelakin iş fiile gelince makamı mevkiyi hocalığı kimseye bırakmıyorsun..umurumda değil ne halin varsa gör amma gelip damara basarsan,bazılarını zıplatacak mesajlar yazarsan ben bi zıplarım görürsün zıplamayı o zaman..sen laf istedikçe ben sana laf veririm endişen olmasın tamam mı ? sen kendine mini bi dünya kurmuşsun ; kendini sevenleri takdir edip hürmet edenleri kur'an çizgisinde ilan ediyorsun seni ve söylemlerini yadırgayan insanları da şeytan lain ve yandaşı olarak telakki ediyorsun..umurumda değilsin dedim ya Rabbimin indinde ne olduğumuz önemlidir..
"Onu bulan herşeyi bulur. Onu bulmayan hiçbir şey bulmaz. Bulsa da, başına bela bulur" ;

Amelinizde rıza-yı İlâhî olmalı.Eğer O razı olsa, bütün dünya küsse ehemmiyeti yok. Eğer O kabul etse, bütün halk reddetse tesiri yok. O razı olduktan ve kabul ettikten sonra, isterse ve hikmeti iktiza ederse, sizler istemek talebinde olmadığınız halde, halklara da kabul ettirir, onları da razı eder..

sen kimsin nesin ister hoca ol ister alim ol ne olursan ol ama karşıma çıkma..benim senle en ufak bi derdim yok ki bu mümkün değil,muhatabım değilsin ısrarla ve şiddetle benimle münakaşaya girmeye gayret sarfetmektesin..buradaki huzura mani olmak istemektesin..yanına birkaç destekçi alarak,sırlı mesajlar atıp sonrasında hata ettik kendimizi cezalandırıyoruz gibi komik haletler gülüyorum ben bunlara gülüyorum..ben sana herhangi birşey isnat etmiyorum şusun busun demiyorum ne isen osun benim ilgi alanım dışındasın..sana o dar ve mini dünyanda mutlulukar dilerim..yalnız bir ikaz daha benden sana..kendi yolunu,mesleğini,metodunu,tarzını,yaşamını en makbulü görüp diğer insanları kur'an çizgisi dışında gibi düşünüp,tenkid etme..neyin ne olduğunu sizler bilemezsiniz efendim bilemezsinizzzz..sen kimsin ki bizleri çizgi dışına itiyorsun soruyorum sana evet ? cevap ver ?
senin derdin gayen laf atarak şahsını sivriltmek,mağdur edebiyatı yapmak hani..kahraman olcaksın değil mi ? bir yakais vardı siteden attılar falan..neymiş istiyorlar ki yakais siteden çıkartılsınmışmış da mışmış..sen kimsin ki seninle uğraşayım be adam..beni ve üslubumu bu hale getiren sen ve o tacizkar mesajların..daha da güzel mesajları haketsen de ben sana bu kadarıyla yetinmeni tavsiye ederim..yeter gari ne halin varsa gör..birdaha mesajlarında bazıları zıplar,yandaşlar edebiyatı yap gör bakalım neler duycaksın daha..haddinizi aşmaz imişsiniz hakkat yaa o gayb aleminden haberler getiren bendim sahi unuttum ya nasıl oldu bu..sana birdaha ve son kez söylüyorum madem yöneticiler senin gibi bir meczuba tahammül ediyorlar,katlanıyorlar bunun kıymetini bil sesini yükseltmeden,sağa sola laf dokundurmadan,insanları ötkileştirmeden paylaşımlarına devam et..benim senin gibi boş vaktim yok işim gücüm var ve yoğunum anlıyormusun ? Kulluğu burda sanal ortamda yaşıyormu zannediyorsun sen bizleri ? ne yaptığımızı günde ne kadar ibadet yapıp kitap okuduğumuzu burada sana mı deklare ediceğiz hee ? hani biz çizgi dışıymışışız ya ondan soruyorum sana senin yolun yol da bizimkiler patika mı be adam ???
"Mesleğim haktır veya daha güzeldir, demeye hakkın var. Yalnız hak benim mesleğimdir, demeye hakkın yoktur."

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
Bakın gene bazılarını zıplatacak bir söz arz edeyim...Bizi yani Yakaisi takip ediyorsanız ...Sırat-ul Mustakim yolunun yolcusu olduğunuzun işaretidir...
Ben söyledim ve geçtim...
Doğruluğunu yaşayın görün...
Ama samimi kalple bize bir paye veya değer vermeden...
Çünkü yakaisin arka planı yok...
Allah C.C. aşkı veRızası var...

Sahi Şeytan Lain ve yandaşları bizi sevmez ve nefret ederler...
İsterler ki ...
İslamiyet.gen.tr den çıkartılalım...
Meal üzerinde oyun oynayarak... inananları desiseye iletsinler diye arzu ederler...

Onlardan...Büyü ,sihir ,nazar ve büyücüden...hasetciden...Düğüme üfleyenden...Her türlü kötülükten tek sığınağımız Allah Celle Celalehu dur...

Sonsuz selamlarımla...
''aciz yakais'' , ''hiç yakais'' , Biz bilmeden söz söylemeyiz arkadaşım...Küçük lokma yer ...Haddimizi aşmadan konuşuruz...
''Bizi yani Yakaisi takip ediyorsanız ...Sırat-ul Mustakim yolunun yolcusu olduğunuzun işaretidir...''
bu söylemlerin hangisi sensin ?

Ya Rabbim bu ne nefisperestlik aman Allahım sen muhafaza et İlahi Senden başka melceim ve merciim yoktur..Sen bizleri nefsimizin şerrinden muhafaza eyle,bizi bir an olsun nefsimizle başbaşa bırakma zira akıbetimiz hakkında fikir sahibi olmaktayız..meal üzerinde oyun oynayarak inananları desiseye iletsinler arzu edenler kimmiş bunlar sahi merak ettim ? hangi göz ile gördünüz zikrettiğiniz hadiseleri ? görünür de acizem,arka planım yok vs vs yokların insanı yakaissiniz..bizi izleyin yol bizim yolumuzdur,sırat-ı müstakimdesinizdir işte nefsinizin söylettiği cümleler,aklınızın çevrimdışı kalıp his ve hevanın mesaja karışmış halidir..Rabbim kimseyi şaşırtmasın,kendimize zerre miktar pay çıkarttırmasın aciziz fakiriz günahkarız ve bu kainatta olan biten harika olaylardan bihaberiz..düşüneceksin yakais,tefekkür edeceksin Rabbimin harika eserlerini,san'atlarını bir bir mütalaa edeceksin..burada insanlar arasına hudud,çizgi çekerek,yol benim yolumdur diyerek,insanları şeytan yandaşı ilan ederek,sihirci haset,büyücü ilan ederek ancak gerçek yakaisi ortaya çıkarırsın..hoşuna gitmiyorsa okumayacaksın mesajlarımı diyerekten bu işten sıyrılamazsın bunu da unutma..her mesajında bir tahrik,davetiye var iken susacağız aman be deyip geçeceğiz oh ne ala memleket..varmıdır başka isteğin arzun ?

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Güzel yorum ve temennileriniz için şükranlarımı sunarım... Ancak neden kişisel üstünüze aldığınızı anlamadım...Biz sevilmek sayılmak vs. istemiyoruz ...Sadece Allah C.C. nun rızası peşindeyiz...

Allah C.C. bir çok ayette Şeytan Lain düşman diye emretmiş...Bunu tekrarlamamızın neresi yanlış anlayamadım...
Neyse genede yorumunuzu anlayışla karşılıyor...Teşekkür ediyorum...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Bir büyüğümüz şöyle buyurmuştu... Halk seni sevmiyor diyorlar...Olsun desinler...Yeter ki halk beni sevmesin...Allah Celle Celelehu sevsin o bana yeter...

Şimdi recep arkadaşımda aynısını söylüyor...ancak ;Ben onu seviyorum...Yaratandan ötürü...O sevmese de olur...Canı sağ olsun...arkadaşımın...

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
Bir büyüğümüz şöyle buyurmuştu... Halk seni sevmiyor diyorlar...Olsun desinler...Yeter ki halk beni sevmesin...Allah Celle Celelehu sevsin o bana yeter...

Şimdi recep arkadaşımda aynısını söylüyor...ancak ;Ben onu seviyorum...Yaratandan ötürü...O sevmese de olur...Canı sağ olsun...arkadaşımın...
ben seni seviyorum yahutta sevmiyorum tarzında bir şey söylemedim..Rabbim yaratmışsa vardır bir bildiği deriz..şimdi masum mesajlar geliyor ne güzel yarın bi bakacağız tekrar eski tenkitli,çizgili mesajlar gelcek..

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel yorum ve temennileriniz için şükranlarımı sunarım... Ancak neden kişisel üstünüze aldığınızı anlamadım...Biz sevilmek sayılmak vs. istemiyoruz ...Sadece Allah C.C. nun rızası peşindeyiz...

Allah C.C. bir çok ayette Şeytan Lain düşman diye emretmiş...Bunu tekrarlamamızın neresi yanlış anlayamadım...
Neyse genede yorumunuzu anlayışla karşılıyor...Teşekkür ediyorum...

çoğu mesajınızda benim mesajlarımdan ötürü bir savunmanız var bu yüzden bir cevap hakkı geldi bana..Allahın rızası peşinde olan insanlar arasına duvar örer mi ? çizgiler çizer mi ? yandaşlar diyerekten bizi sevmez diyerekten ne kastteiniz o vakit ? bi sonraki mesajınızda da recep arkadaşımız bizi sevmez ? ben seni seviyorum sevmiyorum birşey demedim..üslubun,yaklaşımın,insanları başkalaştırıp,araya duvarlar örüp,setler çekip ayrıştırmak mı İslamiyet ? yoksa gaye-i hayal Cenab-ı Hakkın rızası doğrultusunda hareket edip tüm yaklaşımlara,davalara,tarzlara saygı duymak mı olmalı ?

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sayın Recep bey bizde hırs,kibir veya kapris veya düşmanlık yoktur...Bizde Aşk vardır...Girin profilimize..Allah C.C. aşkından...Muhammed Mustafa A.S. sevgisinden...Kur'an-ı Kerim yolundan ayrı bir yol bulamazsın...
Varsa araştır bul ikaz et...düzeltelim..
Bu sözler lafta değildir özdedir efendim...
Biz Hak din İSLAM diyor ve büyük tablodan konuşuyoruz...Bütün dinler ...Peygamberler A.S. ve Allah C.C. nun gönderdiği dört kitap birdir bizde...
Tahrif edilenler ki Şeytan Lain tuzaklarla saglatmış tır... Asılları Gönderilen Peygamber A.S. ların elinde olup Ahirette görülecektir...
Kur'an-ı Kerim Korunan olduğu için el sürememekte... Manalarını...mealini karıştırarak okutmamak istiyor...Bizim gayretimiz Allah C.C. nun buyurduğunu unutmayıp Arapça Kur'an-ı Kerim sigortamız olsun içindir ...
Selamlarımla...

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
ben taa ilk günden dedim ki şahsınla alakalı bir sorunum yok..ancak söylediklerim nefsinizin o kadar zoruna gitmiş ki kinayeli,dokundurmalı mesajlar,zıplarlar tarzında söylemler nefis dillenmiş yazmış maşallah..yine söyleyeyim içiniz rahat etsin senle şahsınla en ufak bir derdim olmaz,olamaz..insanların kafasında soru işareti bırakacak mesajlar atmayınız,sırlı,efsunlu mesajlar atmayınız idi derdim..gaybdan haberler vermeyiniz,gaybı Allah bilir dedik..varmıydı yanlış olan birşey söylediklerimde..
ben size ait yazılan her harfimi ademe(yokluk,hiçlik) gitmiş varsayıyorum bu mesajlara giden zamanımı israf telakki ediyorum..müsadeniz olursa,mesajlarınızda laf dokundurmadan sadece ve sadece maksadınız Rıza-i İlahi ise söylemlerinize,eylemlerinize uyumluluk sağlayın..beni amacınız her ne ise alet etmeyin..mümkünse senle alakalı bir söz dahi duymak,görmek istemiyorum..yolun açık,bahtın bol olsun..Rabbim doğruluktan bir an ayırmasın bizleri..

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Amin inşallah...Zaten halen neden siz bu tarz yazdınız anlamış değilim...Bizim yazılarımızı ve yorumlarımızı okumazsanız problem biter...Ben hiç size neden şu konularda yazıyorsunuz demedim sanırım...
Sizin anlayışınız size... bizim anlayışımız bize...
Beyin fırtınası ...
Başkaca ...ne söyleyeyim bilemiyorum...
Ancak güle güle diyebilirim...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt