Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Derdı veren sensın rabbım (1 Kullanıcı)

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm ablacım senin için seviniyordum doğru yolu buldun sonunda diye ama şeytan boş durmaz imtihanlarda bunu sende biliyorsun yine kafanı karıştırmışlar anlaşılan güzel ablam sana bu tür akıl verenlere de ki "ben artık gayet mutluyum benim cennete girmemde inşaallah bana görümcem şefaatçi olacak 3 günlük dünyada ben görümcemi boşarsam ebedi olan hayattada o beni boşayacak ozaman ben rabbime nasıl hesap veririm o bana bir armağan rabbimin kolay kolay kimselere vermediği bir armağan ben mutluyum eşimlede aram gayet iyi allah ın izniyle sıkıntılarım sona erdi" diye konuşursan herkes senin gerçekten mutlu olduğunu anlayacak ve sana saçma türden akıl vermeyi bırakacaktır sen hamd et ablam kimsenin dediğine de kafanı yorma sen rabbimin yolundasın ve bu yola girenler pişman olmazlar unutma vesselam

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
trhcker kardeşime katılıyorum. Allah ondan razı olsun ben de onu demeyi düşünüyordum sana ecrinesma ablacım sabır istersen rabbim derdini de birlikte verir. O yüzden arkadaşımızın da dediği gibi hamd et inşallah.. Bu mübarek gecenin hatrına inşallah duaların rabbimin katında kabul olur hayırlısıyla sıkıntılarından kurtulursun cümleten hayırlı geceler hayırlı cumalar.
Allah'a emanet olun.
Selam ve dua ile...

rabbim senden de razı olsun güzel kardeşim

ECRİNESMA

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı sabahlar
trhacker cok guzel yazmışsın efet kalbım öle dıyo ama dılım öle sölemıyo
bıde böle etraftan konuştukları zaman ıyıce sınırlerım zıplıyor
cok haklısın rabbım buyuk hamd edıyorum
ınan bunları atlatıcam
arada bır böle sözler geldıgınde artık kendımı frenlıycem
ben kafamda bıtırıyorum muhakkak bışeylr cıkıyor
yengemın kızkardeşı yenı evlendı 1 ay oldu köyde yaşıyolar başka bı köye gelın gıttı
neyse köyde kayınvalıdesı kayınpederı bıde eşının kızkardeşıyle yaşıyolardı eşının kızkardeşı özurlu kucukken felc gecırmış
şımdı bak kadın 36 yaşında ve o özulu kız 18 fılan
bu kadın 1 ay boyunca o kızla aynı evde yaşıyo ve onun odasına bı kere bıle gırmemış duşunebılıyormusun cumartesı gunu bana söluyo gırmedım ışte benım başıma kalır dıye pılımı pırtımı toplayıp ıstanbula geldım dıyo
allah aşkına bu ne vıcdan ya
ınsan bır kere olsun gırmezmı odasına sonucta o senın görumcen
ve bunu marıfet mış gıbı bana anlatıyo
dedım rabbım ben daha 27 yaşındayım ve bunlarla mucadele edıyorum bu kadının yaptıgına bak allah ıslah etsın
yarın evet yarın belkı bızlerde öle olacagız
ne malum onlardan daha kötu olmayacagımız
hic bişey sölemedım oda onun düşüncesi ben olsam gırerdım yanına
evlenmeden önce korkardım ben özurlu bırı gördugumde hep dua ederdım rabbım sen onlara yardım et dıye
evlendım benım başıma geldı yerı geldı ısyan ettım gerı geldı küstüm
ama artık ısyanlarım bıttı
kım ne derse desın
ve hayatıma yön vermeye calışan ınsanlara bı dur dıyecegım
durun bu benım hayatım
trhacker hamd edıyorum arkadaşım
allah sendende razı olsun
ıyıkı buraya uye oldum
gercekten
sınırden bazen ne konuştugumu ne yazdıgımı bılemıyorum
sızler kusuruma bakmayın

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
estağifullah ablacım.. kusur ne demek.. bize karşı bir hatan kusurun yok önemli olan Rabbim'e karşı olmasın inşallah. yazdıklarını okurken kendi yaşadıklarımı değerlendirdim. ruhsal olarak aşağı yukarı aynı evrelerden geçmişiz. ama ne kadar da kendimi koymaya çalışsam yerine bu mümkün değil kendi sürecimde anladım ki kimsenin derdi kimseyle örtüşmüyor. hemen hemen aynı olsa bile belki tamamen aynı bile olsa sende bıraktığı etki açısından mutlaka farklılık gösteriyor. o yüzden de herkesin dayanma gücü farklı oluyor. ama şunu da unutma ki akrabanızdan bahsederken özürlü akrabasının odasına hiç girmediğini söylemişsin. Bir gün Peygamber Efendimiz s.a.v torunu ile oynarken orada bulunun biri şöyle der: Ya Rasullah ben bugüne kadar bir kere olsun torunumu böyle öpmedim. bunun üzerine Efendimiz s.a.v buyurur ki: "Allah-u Teala senin kalbine merhamet vermediyse ben ne yapayım?"
burda da olduğu gibi bizim gönlümüze acıma duygusunu katılığı yumuşaklığı sevgiyi kısacası herşeyi veren Rabbimizdir. ve bize merhamet bahşettiği için şükredenlerden olmalıyız. çünkü bahsettiğin kişi gibi de olabilirdik. Rabbimin takdiri o da olabilirdi. o yüzden çokça şükretmeliyiz. (aslında bunların hepsini önce kendi nefsime söylüyorum) verdiği sıkıntı için de şükretmeliyiz nimet için de. nefsimizle bizi başbaşa bırakmadığı için ve O'na ibadet edebildiğimiz için...
Allah'a emanet ol ablacım
Selam ve Dua ile...

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı sabahlar
trhacker cok guzel yazmışsın efet kalbım öle dıyo ama dılım öle sölemıyo
bıde böle etraftan konuştukları zaman ıyıce sınırlerım zıplıyor
cok haklısın rabbım buyuk hamd edıyorum
ınan bunları atlatıcam
arada bır böle sözler geldıgınde artık kendımı frenlıycem
ben kafamda bıtırıyorum muhakkak bışeylr cıkıyor
yengemın kızkardeşı yenı evlendı 1 ay oldu köyde yaşıyolar başka bı köye gelın gıttı
neyse köyde kayınvalıdesı kayınpederı bıde eşının kızkardeşıyle yaşıyolardı eşının kızkardeşı özurlu kucukken felc gecırmış
şımdı bak kadın 36 yaşında ve o özulu kız 18 fılan
bu kadın 1 ay boyunca o kızla aynı evde yaşıyo ve onun odasına bı kere bıle gırmemış duşunebılıyormusun cumartesı gunu bana söluyo gırmedım ışte benım başıma kalır dıye pılımı pırtımı toplayıp ıstanbula geldım dıyo
allah aşkına bu ne vıcdan ya
ınsan bır kere olsun gırmezmı odasına sonucta o senın görumcen
ve bunu marıfet mış gıbı bana anlatıyo
dedım rabbım ben daha 27 yaşındayım ve bunlarla mucadele edıyorum bu kadının yaptıgına bak allah ıslah etsın
yarın evet yarın belkı bızlerde öle olacagız
ne malum onlardan daha kötu olmayacagımız
hic bişey sölemedım oda onun düşüncesi ben olsam gırerdım yanına
evlenmeden önce korkardım ben özurlu bırı gördugumde hep dua ederdım rabbım sen onlara yardım et dıye
evlendım benım başıma geldı yerı geldı ısyan ettım gerı geldı küstüm
ama artık ısyanlarım bıttı
kım ne derse desın
ve hayatıma yön vermeye calışan ınsanlara bı dur dıyecegım
durun bu benım hayatım
trhacker hamd edıyorum arkadaşım
allah sendende razı olsun
ıyıkı buraya uye oldum
gercekten
sınırden bazen ne konuştugumu ne yazdıgımı bılemıyorum
sızler kusuruma bakmayın

rabbim senden de razı olsun ablacım senin bizlere karşı bir kusurun olmadı bizler senin aileniz bunu unutma sen doğru yolu buldun ya ablam işte bu bizlere yeter demekki elimizden birşeyler gelmiş allah ın izni ile sürçü lisan ettik ise affola selametle

ECRİNESMA

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim senden de razı olsun ablacım senin bizlere karşı bir kusurun olmadı bizler senin aileniz bunu unutma sen doğru yolu buldun ya ablam işte bu bizlere yeter demekki elimizden birşeyler gelmiş allah ın izni ile sürçü lisan ettik ise affola selametle

saol trhacker cok teşekur ederım
ınsan aslında dogru yolu bılıyo ama şeytan vesvese verıyo onu o yoldan cıkarmaya calışıyo
benımkıde öleydı
cok şukur ona fırsat vermeden sınavımı başarıyla sonuclandıracagım
evet ben merhametlıyım kım ne sölerse sölesın
kım ne derse desın rabbım benı bılıyoo

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
saol trhacker cok teşekur ederım
ınsan aslında dogru yolu bılıyo ama şeytan vesvese verıyo onu o yoldan cıkarmaya calışıyo
benımkıde öleydı
cok şukur ona fırsat vermeden sınavımı başarıyla sonuclandıracagım
evet ben merhametlıyım kım ne sölerse sölesın
kım ne derse desın rabbım benı bılıyoo

yürü be ablam kim tutar seni işte bu yani

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
Ablacım seni uzun zamandır göremiyorz nasılsın

ECRİNESMA

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı sabahlar trhacker
efet ışlerın yogunlugundan pek gıremıyorum bu ara görumcemı kayınvalıdeme gönderdım 1 ay fılan orda kalcak sonra tekrar bızde kalıcak bıraz kafam rahat gercı onun yokluguda evde farkedılıyor gercekten .
alışkanlık yaptı galıba eve gırdıgımde hep bı boşluk hıssedıyorum garıp bı hıs bu arada eşım uzun seyahatlere cıkmaya başladı haftada 2 veya 3 gun evde olcak bunun ıcın cok uzuluyorum ama ekmek parası ışte rabbım saglık versınde hasretlık cekelım
bıraz kafamı toparlıyorum ıyım ama hamd olsun ki bazen cok sınırlensemde hayata şeytanı dınlemıyorum hamd edıyorum
herkes dualarında benı eksık etmedı allah bınlerce kez razı olsun

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı sabahlar trhacker
efet ışlerın yogunlugundan pek gıremıyorum bu ara görumcemı kayınvalıdeme gönderdım 1 ay fılan orda kalcak sonra tekrar bızde kalıcak bıraz kafam rahat gercı onun yokluguda evde farkedılıyor gercekten .
alışkanlık yaptı galıba eve gırdıgımde hep bı boşluk hıssedıyorum garıp bı hıs bu arada eşım uzun seyahatlere cıkmaya başladı haftada 2 veya 3 gun evde olcak bunun ıcın cok uzuluyorum ama ekmek parası ışte rabbım saglık versınde hasretlık cekelım
bıraz kafamı toparlıyorum ıyım ama hamd olsun ki bazen cok sınırlensemde hayata şeytanı dınlemıyorum hamd edıyorum
herkes dualarında benı eksık etmedı allah bınlerce kez razı olsun

rabbim senden de razı olsun ablacım bizleri habersiz bırakmadın görümcen gitmiş 1 aylığına biraz kendine gelmişindir ablacım rabbim sana ve bizlere cennetini nasip eylesin inşaallah selametle

nagehan41

Kayıtlı Kullanıcı
sabret kardeşim biliyorum belki bunu sizin için söylemek çok kolay diceksin ama
sabrın sonu selamet mükafatını mutlaka alırsın
mevlam yar ve yardımcın olsun
selametle

ECRİNESMA

Kayıtlı Kullanıcı
tchacker cok teşekur ederım benı yanlız bırakmadıgın ıcın allah razı olsun

nagehan ınan sabrın ne demek oldugunu evlendıkten sonra daha ıyı ögrendım cok yüce rabbım hepımızı sabreden kullardan eylesin

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
amin ablacım rabbim senden de razı olsun

seydo87

Kayıtlı Kullanıcı
sen ona baktığın için allah seni muhakkak mükafatlandırır.yalnız sabretceksin hz. eyüp peygamberimizin hayatını okumanı tavsiye ederim belki biraz rahatlarsın .hz. eyüp a.s sabrıyla bilinen bir peygamberdir onu okursan ibret alabilirsin biraz.

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
Ablacım iyisindir inşaallah görümcen döndümü?

emine.melek

Kayıtlı Kullanıcı
ben mutlu evliliğin sırları diye bi kitap okumuştum orda rabbim her kuluma bir sıkıntı bir müsibet veririm bakayım kulum sabrediyormu yoksa isyan ediyormu diye yazıyordu.misal bir anneye hasta evlat veririm eğer anne isyan etmeden sukunetle o evlada bakar yüksünmezse benden geldiğini bilirse o anneyi sorgusuz sualsiz cennetliktir yazıyodu.bide adamın biri kuran-ı kerim okuyomuş birden ağlamaya başlamış neden ağlıyorsun diye sormuşlar adam rabbim sevdiğim kullarıma sıkıntı veririm diye yazdığını sölemiş e sen neden ağlıyorsun demişler adamda ben çok şükür sağlıklıyım çocuk çocuk hep sağlıklı mal mülkümde fazlasıyla var hiçbir sıkıntım yok rabbim beni sevmiyor demek diye ağladığını sölemiş.beterin beteri var kardeşim.benim eşimde hem şeker hastası hem diyalize giriyo böbrek hastası ben çalışıyorum geçinmek için vede hasta adam sinirli sitresli kaprisli bide onu çekiyorum.bende çekip gitmek istiyorum bazen ama bişeyler engelliyo inan sabır dile allahtan ha bide sinirlerin bozulduğu için bi doktora git bence ben öle yaptım şuan çok daha sakinim.her duamda önce tüm müslüman kardeşlerime daha sonra kendime isterim sende öle yap rabbim bencil olmamızı istemez.yüreğine ferahlık versin inş.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt