Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

DECCAL cikti mi ??? (1 Kullanıcı)

OKU

Kayıtlı Kullanıcı
S.A
MUHADİSÇİLERİN
YORUMLARINDA
70
BÜYÜK
DECCAL
KAYITLARI
VAR
ACAB
HANGİSİ
BENDE
HABER
DOĞRU İSE
MERAK
ETTİM
TŞK
SELAMETLE..

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DECCAL cikti mi ???

Esselamu Aleikum vr.vb
975-Enes(r.a)dan Resulullah(s.a.v)in söyle buyurdugu rivayet edilmistir:
"Hicbir peygamber yoktur ki,ümmetini bir gözü kör olan yalanci-Deccal-dan korkutmus olmasin.Süphesizki onun bir gözü kördür,ama hic süpheniz olmasin ki Yüce Rabbiniz kör degildir.Onun iki gözü arasinda K-F-R kafir" yazilidir."
(Buhari ve Muslim)

Kardeslerim bu hadisten benim anladigim Deccal denen sahsin iki gözü var ve ikisi arasinda K-F-R yaziyor olmasi ,yani tek gözlü olmadigini anliyorum ben bu hadisten!!!
Allhu Alem!
Allah herseyin iyisini bilendir !!!

969-Rib-i b. Hiras dan söyle rivayet edilir:
"Ebu Mesud El-Ensari ile birlikte Huzeyfe b. Yaman(r.a)a gitmistim.Ebu Mes ud kendisine;Resulullah(s.a.v)den Deccal ile ilgili isittigim seyleri bana anlat dedi.Bunun üzerine Huzeyfe sunlari anlatti;
Süphesiz ki Deccal,beraberinde su ve ates oldugu halde ortaya cikacaktir.Insanlarin su diye gördügüne gelince,aslinda o yakici bir atestir.Insanlarin ates diye gördükleri ise,aslinda o tatli ve soguk bir sudur.Sizden kim ona yetisirse,hemen ates olarak gördügüne yanassin.Cünki o tatli ve hos bir sudur."
(Buhari ve Muslim)

sel34xxx

Kayıtlı Kullanıcı

Doğru hadislere dayanılarak, kesin olarak inanılan bir konu da (zuhur edecek olan) Mehdi'nin varlığıdır. Onun zamanında Deccal ve Mesih de ortaya çıkacaktır.

(İbni Hacer, Ahmed b. Muhammed Haytemi Şafii, el-Kavl'ül-Muhtasar fi Alamat'il Mehdiyyül-Muntazar s. 74
Eğer ki deccal çıktı ise Mehdi de gelmiştir. Yalnız şunu bilmek lazım deccal insanları yaptığı her şey ile etkiler. Kanlı katliamları yaparken insanlara bunu gerekli olduğuna inandırır peşinden sürükler Ayrıca okuduğum önemli kitaplarda tek gözlü değil bir gözü görmüyen, bir bacağı aksayan diye bahsedilir. Zaten biliniyorki artık kıyamet alametleri gerçekleşmekte.. hepimizin yüce rabbim yardımcısı olsun

guleryuz

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN İNŞALLAH KARDEŞLERİM

apo001

Kayıtlı Kullanıcı

esselamü aleyküm sevgili mumin kardeşlerim.yazıda diyorki deccal çıktımı mantıklı yaklaşırsak o daha çıkmamıştır.çünkü deccal ortaya çıktığında kıyametin en büyük alemetlerinden birisi vukuu bulmuş olacaktır.şayet çıkmışsa niye diğer alemetler ortaya çıkmamıştır.siz bu alemetleri görüyormusunuz.ki deccal çıktığında hz.isa yeryüzüne inecek ve bütün dinleri kaldırıp insanları islam birliği altında toplayacaktır.ve insanlar allahın verdiği müddet süresince yaşayacaklar ve kıyamet kopacaktır.hiç kimse deccal ortaya çıktı diye kafasını bulandırmısın ve o kocaman soru işaretini kaldırsın .lütfen mantklı düşünelimB)

heval495

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH razı olsun bu olay gerçekten dogrumu bilgilerinizden dolayı tşk ler hazırlı günlerB)B)

deliyurek

Kayıtlı Kullanıcı
Selaminaleyküm Arkadaşlar Apo Arkadaşim Deccal çikmadi Diye Kesin Konuşma çikti Diyede .tabiki Allah Bilir Bunu Derki Deccal Dünyaya Inecak Belki 4dakika Belki 4gün Belki 4ay Belki 4yil Belki 40yil Bu Dünyada Dolaşacak Ama Hz Isa Inip Onu öldürecek Yinede Derimki Yorumlarinizda Yanilmayin Allahu Teala Bilir Deyin şirk Koşmayin Allah Yardimcimiz Olsun O Yaradandir O Esirgeyendin Deccal Ciksa Bile Onu şerrinden Bizi Korusun Hoşçakalin Arkadaşlar

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Herşeyin En Doğrusunu ALLAH bilir...

Herşeyin En Doğrusunu ALLAH bilir...

Selaminaleyküm Arkadaşlar Apo Arkadaşim Deccal çikmadi Diye Kesin Konuşma çikti Diyede .tabiki Allah Bilir Bunu Derki Deccal Dünyaya Inecak Belki 4dakika Belki 4gün Belki 4ay Belki 4yil Belki 40yil Bu Dünyada Dolaşacak Ama Hz Isa Inip Onu öldürecek Yinede Derimki Yorumlarinizda Yanilmayin Allahu Teala Bilir Deyin şirk Koşmayin Allah Yardimcimiz Olsun O Yaradandir O Esirgeyendin Deccal Ciksa Bile Onu şerrinden Bizi Korusun Hoşçakalin Arkadaşlar

Deccal çıktı mı? çıkmadı mı?
Mehdi indi mi? inmedi mi?
......vs....vs...

Eğer herkes deccali görse, bilse....Eğer herkes Mehdi yi görse bilse...
O zaman imtihanın ne sırrı kalır?
Herkes müslüman olur o zaman...

Deccal çıkmıştır, mehdi inmiştir BELKİİİ...Bunu herkes göremez ve bilemez..Olması gereken de bu.....

Bize düşen şu:
Kulluğumuzu hakkıyla yapıp, ALLAH rızasını kazanmak...

Selam ve DUA ile...
Allaha emanet olunuz...

memego

Kayıtlı Kullanıcı
amin kardeşlerim ALLAH yardımcımız olsun inşallah...

yalnızefe45

Kayıtlı Kullanıcı
Büütün cemaatler liderlerini mehdi görüyor.herkes birbirini yanlışta olmakta suçluyor.Herkesin en doğrusu kendi cemaati.çok mehdi denen insanlar gördük. hiç biri olmadı.bir mehdi mağduru olarak bırakın bu işleri,işinize ve istikametize bakın.

gitarro

Kayıtlı Kullanıcı
deccal ve mehdi madem bu kadar korkutucu ve geleceğinden eminiz böyle bir olaydan neden hiç kur'an bahsetmiyor. hem böyle bir olaydan peygamberimizde bahsederdi ama ikisnde de yok sonra uğraş dur çıktı mı indi mi hiç birine de inanmıyorum ve Allahıma güveniyorum
mavci kardeşimede katılıyorum
Bize düşen şu:
bu kadar
eyvallah

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Evet.....

Evet.....

deccal ve mehdi madem bu kadar korkutucu ve geleceğinden eminiz böyle bir olaydan neden hiç kur'an bahsetmiyor. hem böyle bir olaydan peygamberimizde bahsederdi ama ikisnde de yok sonra uğraş dur çıktı mı indi mi hiç birine de inanmıyorum ve Allahıma güveniyorum
mavci kardeşimede katılıyorum
Bize düşen şu:
bu kadar
eyvallah

Bize düşen şu:
:a15:

WEBMASTER

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.paylasim-turkey.org
S.A
MUHADİSÇİLERİN
YORUMLARINDA
70
BÜYÜK
DECCAL
KAYITLARI
VAR
ACAB
HANGİSİ
BENDE
HABER
DOĞRU İSE
MERAK
ETTİM
TŞK
SELAMETLE..

kardesim böle sözlere inanmamak gerek.diğer kardesleriminde dediği gibi hz isa hz mehdi nerdeler o zaman.onların da cıkmış olması gerekmez mi ?

bazı rivayetlere göre hz mehdi nin dünya da olduğu ve 10 yasında adının muhammed baba adının abdullah olduğu söyleniyor.

adam kendi bilmiyo mehdi olduğunu sen nerdenbiliyorsun ki.tamamen kafa bulandırmak baska bişi değil...tamam hz.mehdinin baba adı abdullah kendi adı muhammed olacak bu doğrudur.ama inanamamak gerek böle sölesilere.

yanlızca bunu allah (c.c) bilir.kimse bilemez....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt