Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cuma'nız Mübarek Olsun Dostlar (1 Kullanıcı)

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm rahmetullahi ve berekatühü"
hayırlı cumalar.allah yar ve yardımcınız olsun.selametle kalın.

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm,

cumamız hayırlı ve bol dualı olsun. Rabbim bugünün hürmetine dualarımız kabul etsin inşallah.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum ihvanlar.Cumanız mübarek ola.Selam ve dua ile kalın...

mir_erhan

Moderator
Bugün CUMA

Yürüyorsun..telaşların omuzlarında..çalışıyorsun umutların köşe başlarında..yaşıyorsun özlemlerin yarınların ardında..gülüyorsun mutlulukların var-yok arası gidip gelmelerde..an'ın bıçak sırtında nefes alıp veriyorsun..aldığın nefes kadar umutlusun,verdiğin kadar huzurlusun..

Sürekli ve kalıcı sanıyorsun kendini..oysa bedenini bir andan başka bir ana taşıyamıyorsun..sonraların sonrasında hayallerin..iki dudağının arasında hayatın..alıp verdiğin nefes kadar varsın..nefesin ha bitti ha bitecek..

Varlığını çoğaltıyorsun kendince..biriktiriyorsun elinde olanlar bitti bitecek..

Kızgın bir kor gibi avucunda kaygıların..şehrin girdaplarında bir varsın bir yoksun..umut ile umutsuzluk arasında dolanıyorsun..

Kaldırımların sana söyleyeceği yok..kapılar bir yerlere açılmıyor..meydanlar sesine ses katmıyor..sokaklar kalbine çıkmıyor..aynalarda yüzün eskimiş,ağlıyor..

Bilmeden benliğini sivriltmişsin..farkında değilsin umutlarının hepsini cılız nabzına taşımışsın..sesin çöle düşüyor,sözün boşlukta kalıyor..huzurdan azalıyorsun her an hüsranın büyüyor..

Bugün cuma..varlığın bayramı bugün...seni varedenin seni severek var kıldığını haykırıkıyor ezanlar..seni sevenlerin ve sevdiklerinin arasına katan Rabbinin,varlığını sadece varlığını,hiç bir şeye sahip olmasanda,hiç bir albenili görüntüye sığınmasanda,hiç koşulsuz kabul ettiğinin habercisi ezanlar..

Dur şimdi..şimdi dur..kendini kırılgan aynalarda çoğaltmaya çalışan bencilliğini sustur..seni boş sevdaların yokuşuna süren hırsını sakinşleştir..

Gürültüyü kes;secdenin sükunetine at özlemlerini..kıskanıpta seni güya iyliğin için bin bir cezbeyle dünyanın kuyusuna atmak isteyen,atıpta ardından kanlı gömleğine bakarak yalan yere ağlayacak sahte kardeşlerinden uzağa at kalbini ve kalıbını..

Bugün cuma..
Dünyadan ümidini kes..
Sonsuzun pınarına yapıştır dudağını..

Senai DEMİRCİ

selamün aleyküm...
dilek kardeşim ellerine sağlık ne güzel bir paylaşım bu...
Rabbim yazanı ve paylaşıma sunduğun için seni rızana nail etsin inşallah

cumanız mübarek olsun

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm...
dilek kardeşim ellerine sağlık ne güzel bir paylaşım bu...
Rabbim yazanı ve paylaşıma sunduğun için seni rızana nail etsin inşallah

cumanız mübarek olsun

aleyküm selam erhan kardeşim.
Allah razı olsun.Aminnn..
hayırlı cumalar.

rumuzgüller

Kayıtlı Kullanıcı
farkına olmak; bilebilmek duâda kulluk, teslimiyet, tevbe ve itiraf,hamd, tesbih, tekbir, itaat...
bilebilmek değerini kardeşliğin sevebilmenin sevilmenin
ALLAH bizi yaratırken sevmiş! bunu idrak edebilmenin...

“Duâ, ibâdettir. İbâdetin iliği ve özüdür. Allâh katında O'na duâ etmekten daha kıymetli bir şey olamaz. Allâh, kendisinden bir şey istemeyeni (yani duâ etmekten gâfil kalanı) azâba uğratır. Sıkıntı ve darlık zamanında duâsının kabûl olmasını isteyen kimse, bolluk ve rahatlık zamanında da duâyı bol yapsın. Rabbiniz Hayy ü Kerîm'dir; bir kul elini açınca onu boş bırakmaz. Kime ki duâ kapıları açılmıştır, ona hikmet kapıları açılmış demektir. Duâ, rahmet kapılarının anahtarı, mü'minin silâhı, dînin direği, göklerin ve yeryüzünün nûrudur.” (Rûdânî, Cem‘u'l-Fevâid , 9219-20-21-22-25)

mübarek saatlerde dualaşmalara devam ALLAH razı olacaktır inşa ALLAH
hayırlı cumalar cümlemize inşallah

innalillahi ve innaileyhiraciunn

Emine Emel

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşımınız için teşekkürler
hayırlı cumalar ...

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
herkese hayırlı cumalar
RABBİM bu günün şuurunu hissedenlerden eylesin inş

serranur27

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı cumalar,Rabbimin merhameti ve rahmeti herkesin,tüm müslüman kardeşlerimin üzerine olsun....

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 956x854 and weights 98KB.
30_1.gif

"Ey, Rabbim! Gayb ilminle ve halk üzerine kudretinle, hayatı benim için hayırlı gördükçe beni yaşat, ölümü benim için hayırlı gördüğün zaman da beni vefât ettir. Ey Rabbim! Gizlide ve açıkda senden haşyetini istiyorum. Rızâ hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlikte de zenginlikte de i'tidâlden ayırmamanı istiyorum. Senden tükenmez bir ni'met, kesilmez bir göz ferahlığı (yüzde açıkça görülen neş'e ve huzûr) istiyorum. Senden beni kazâna râzı kılmanı, ölümden sonra yaşamanın serinliğini istiyorum. Senden yüzüne bakmanın lezzetini; sana kavuşmanın şevkini istiyorum. Bütün bunları zarar vericinin zararından, sapdırıcı bir fitneden uzak olarak vermeni istiyorum. Ey Rabbim! Bizi îmân zîynetiyle süsle, bizi doğru yolda olan hidâyet rehberleri kıl.”

(PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V.) İN DUASI.. SALAT VE SELAM O'NUN ÜZERİNE OLSUN..)

CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN

2006-05-29_185645_DUA.jpg

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
cuma'nın nuru bereketi feyzi tüm kardeşlerimin üzerine olsun. Kardeşlerin bu gece nasip olur ise çanakkale'ye şehitlerimizi ziyarete gideceğiz dua'nızı bekliyorum. Selam ve dua ile

10 tane kelimei tevhit çekmiştim şehitlerimize nasipmiş inşallah okurda hediyemi götürürsün hayırlı yolculuklar allaha emanet ol

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt