Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cuma'nız Mübarek Olsun Dostlar (1 Kullanıcı)

muberra

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam. Cumamız mübarek olsun,Rabbim dualarımızı kabul etsin. Amin.

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam Kardeşlerim cumamız mübarek ,günlerimiz hayırlı olsun ,ALLAHa emanet

Aleyküm Selam Kardeşlerim cumamız mübarek ,günlerimiz hayırlı olsun ,ALLAHa emanet

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
cuma20606sa2.jpg

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
..Cumanız mübarek olsun arkadaşlar..

..Cumanız mübarek olsun arkadaşlar..

[B]Bugün CUMA

Yürüyorsun..telaşların omuzlarında..çalışıyorsun umutların köşe başlarında..yaşıyorsun özlemlerin yarınların ardında..gülüyorsun mutlulukların var-yok arası gidip gelmelerde..an'ın bıçak sırtında nefes alıp veriyorsun..aldığın nefes kadar umutlusun,verdiğin kadar huzurlusun..

Sürekli ve kalıcı sanıyorsun kendini..oysa bedenini bir andan başka bir ana taşıyamıyorsun..sonraların sonrasında hayallerin..iki dudağının arasında hayatın..alıp verdiğin nefes kadar varsın..nefesin ha bitti ha bitecek..

Varlığını çoğaltıyorsun kendince..biriktiriyorsun elinde olanlar bitti bitecek..

Kızgın bir kor gibi avucunda kaygıların..şehrin girdaplarında bir varsın bir yoksun..umut ile umutsuzluk arasında dolanıyorsun..

Kaldırımların sana söyleyeceği yok..kapılar bir yerlere açılmıyor..meydanlar sesine ses katmıyor..sokaklar kalbine çıkmıyor..aynalarda yüzün eskimiş,ağlıyor..

Bilmeden benliğini sivriltmişsin..farkında değilsin umutlarının hepsini cılız nabzına taşımışsın..sesin çöle düşüyor,sözün boşlukta kalıyor..huzurdan azalıyorsun her an hüsranın büyüyor..

Bugün cuma..varlığın bayramı bugün...seni varedenin seni severek var kıldığını haykırıkıyor ezanlar..seni sevenlerin ve sevdiklerinin arasına katan Rabbinin,varlığını sadece varlığını,hiç bir şeye sahip olmasanda,hiç bir albenili görüntüye sığınmasanda,hiç koşulsuz kabul ettiğinin habercisi ezanlar..

Dur şimdi..şimdi dur..kendini kırılgan aynalarda çoğaltmaya çalışan bencilliğini sustur..seni boş sevdaların yokuşuna süren hırsını sakinşleştir..

Gürültüyü kes;secdenin sükunetine at özlemlerini..kıskanıpta seni güya iyliğin için bin bir cezbeyle dünyanın kuyusuna atmak isteyen,atıpta ardından kanlı gömleğine bakarak yalan yere ağlayacak sahte kardeşlerinden uzağa at kalbini ve kalıbını..

Bugün cuma..
Dünyadan ümidini kes..
Sonsuzun pınarına yapıştır dudağını..

Senai DEMİRCİ
[/B]

DİLEK-HİLAL

Kayıtlı Kullanıcı
Selam
canım ne oldu nası çıktı sonuçlar inşallah iyidir
seninde mübarek olsun canım

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Tevvab! İşte kapına geldim.

Edemediğim bütün tövbeler için sana tövbe ediyorum.
İşte dergâhına vardım!

Dileyemediğim bütün özürler için senden özür diliyorum.
Sana dönüyorum çünkü gidecek başka kapı bilmiyorum.
Beni nasıl kabul etmezsin ki kapına?

Çünkü şöyle dediğini biliyorum:
“Allah’ın kabulünü vaat ettiği tövbe O kimselerin tövbesidir ki
cahillikle bir suç işlerler ve çarçabuk tövbe ederler”

Bunları söylemekle cahillik ettimse tövbe Ya Rab!
İşte çarçabuk tövbe ettim..

Sen tövbe edenleri seversin bilirim!

~ ~ ~ ~

Tevvâb ism-i şerifi:
“Kullarının tövbesini kabul eden.”
“Kullarına tövbe kapılarını açan,
onları tövbeye sevk edecek sebepler yaratan.”
“Kullarını cezalandırmayıp mağfiret eden.”

~ ~ ~ ~

Tövbeye, hayra, aşıklar muradına vesile olması ümidiyle;

Vakt-i şerif, CUMA, ahir ve akibet hayrola efendim…

Kardeşim emeğine sağlık çok güzel olmuş. Selam ve dua ile

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Tüm site arkadaşlarının ve islam aleminin Cuma'sı mübarek olsun. Selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt