Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cuma'nız Mübarek Olsun Dostlar (1 Kullanıcı)

sudelet

Kayıtlı Kullanıcı
selam-ün aleyküm emeğine sağlık ALLAH (c.c.) razı olsun
cumanizmbrakolsunbj7.jpg

Hayırlı ve Güzel cumalar....

cuma günü okunucak dualar...

"Cuma günü sabah namazından önce, "Estagfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh" (57) okuyanın, deniz köpüğü kadar da olsa günahları affolur."

* "Cuma namazından sonra, yedi defa ihlas ve muavvizeteyn okuyanı, Allahü teâlâ, bir hafta, kazadan, belâdan, kötü işlerden korur." (İhlas. Kul hüvallahü ehaddır. Muavvizeteyn, kul euzülerdir.)

* "Cuma günü 80 salevat getirenin, 80 yıllık günahı affolur."

*"Cuma günü veya gecesi Duhan suresini okuyana Cennette bir köşk ihsan edilir."

*"Cuma gecesi Kehf suresi okuyan, Kıyamette, yerden göğe kadar bir nurla aydınlanır. İki Cuma arasında işlediği günahlar da affolur."

*"Cuma gecesi Yasin suresini okuyanın, günahları affedilir."

*"Cuma gecesi iki rekat namaz kılıp, her rekatta bir Fatiha, bir Ayet-el Kürsi, 15 İhlas okuyup selam verdikten sonra bana bin salevat okuyan, beni rüyada görür."

**Cumâ namazından sonra şu duâyı okumak müstehabdır: Allahümme yâ ganiyyü, yâ hamîdü, yâ mübdiü, yâ mu'îdü, yâ rahîmü, yâ vedûd. Eğninî bihalâlike an harâmike ve bifadlike ammen sivâke.

Ey Ganî, Hamîd, Mübdi, Mu'îd, Rahîm, Vedûd olan Allahım. Beni halâl ettiklerinle iktifâ ettir, haramlara düşürme. Fadlınla, ihsân ederek beni Senden başkasına muhtâc etme! demektir.

Bu duâya devam edenleri Allahü teâlâ başkalarına muhtâc etmez ve ummadığı yerden rızıklandırır.

Abdullah bin Ömer buyurdu ki: Hâceti olan bir kimse çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri oruç tutsun. Cuma günü temizlenip namaza gitsin. Az veya çok sadaka versin. Namazdan sonra şu duâyı okursa Allahü teâlâ'nın izni ile duâsı kabûl olur.

wAllahümme innî es'elüke bismike bismillâhirrahmânirrahîm. Ellezî lâ ilâhe illâ hû. Âlimül ğaybi veşşehâdeti hüverrahmânürrahîm. Ve es'elüke bismike bismillâhirrahmânirrahîm. Ellezî lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te'huzühû sinetün ve lâ nevm. Ellezî meleet azametühüsse-mâvâti vel arde. Ve es'elüke bismike bismillâhirrahmânirrahîm. Ellezî lâ ilâhe illâ hüve ve anet lehül vücûhü ve haşe'at lehül ebsâru ve veciletil kulûbü min haşyetihi en tusalliye alâ Muhammedin ve en tu'tînî hâcetî, diyerek hâcetini söylemelidir.

DUALARINIZDA BİZLERİ UNUTMAYINIZ !

CUMANIZ MÜBAREK OLSUN...
.

Selametle ve Dua ile......
musalli........

anamaya

Kayıtlı Kullanıcı
cümlemizin cuması mübarek olsun kardeşlerim hayırlı cumalar

anamaya

Kayıtlı Kullanıcı
haydi hemen salavat çekelim!

haydi hemen salavat çekelim!

haydi kardeşlerim hepimiz cuma namazına kadar çekebildiğimiz kadar salavat çekip peygamberimize gönderelim!herkes çektiği salavatı yazsın

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamu Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatuhu ebeden daimen kesiren kesira inşaallah...

Cumamız Mübarek Olsun...Rahman (cc) hayırlara vesile kılsın inşaallah...

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ümmeti MUHAMMED MUSTAFA SAV İN CUMA`SI MÜBAREK OLSUN

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
TÜM İSLAM ALEMİNİN VE SİTEDEKİ KARDEŞLERİMİN CUMASI MÜBAREK OLSUN.

“Kıyamet gününde her merhalede bana en yakın olanınız, dünyada bana en çok salat ve selam getireninizdir. Kim, cuma günü ve cuma gecesi bana salat ü selam getirirse, Cenab-ı Hak onun yetmişi ahiret ve otuzu dünya ihtiyaçlarından olmak üzere yüz hacetini giderir. Sonra Allah bir meleği vazifelendirir. Size nasıl hediyeler gelirse o da kabrime girer, bana salat edeni adı, nesebi ve kabilesine kadar haber verir. Ben de onu beyaz bir deftere yazarım.” buyurmuşlardır.​

seda_seda_

Kayıtlı Kullanıcı
haydi kardeşlerim hepimiz cuma namazına kadar çekebildiğimiz kadar salavat çekip peygamberimize gönderelim!herkes çektiği salavatı yazsın

100 TANE ÇEKTİM KARDESIM RABBİM KABUL ETSİN CÜMLEMİZİN CUMA SI MUBAREK OLSUN RABBİM BU MÜBAREK GÜN DUALARIMIZI KABUL EDER İNŞALLAH:H

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim ben de 250 tane çektim. Rabbim kabul etsin. AMİN Selam ve dua ile

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
HEPİMİZİN CUMASI HAYIRLARA VESİLE OLUR İNŞALLAH.

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
CUMANIZ MÜBAREK OLSUN ÜMMEDİ MUHAMMED....
selam ve dua ile..

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm..
cumanız mübarek,hayırlı olsun..selam ve dua ile...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Cümanız mübarek olsun
Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt