Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN (2 Kullanıcı)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKÜM TÜM MÜSLÜMAN ALEMİNİN CUMASU MÜBAREK OLSUN

zerdali

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN.ÜMMETİ MUHAMMEDİN TÜM HAYIRLI DİLEKLERİNİ,DUALARINI BU MÜBAREK GÜN HÜRMETİNE RABBİM İNŞAALLAH KABUL EYLESİN HAYIRLI CUMALARB)B)B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
EY! Adı Aşk Olan

EY...

Âdem, su ile toprak arasında iken nebi olan!.. Ey insanların ve meleklerin kapısına sığındığı... Ey tevhidin kilidi ve anahtarı olan!.. Ey ümmetinden her ferdin, ayağını bir defa öpebilmis bir kum tanesi olmayı arzulayacağı Resul... Ey insanlığın iftiharı!.. Ey iki cihanın saadet güneşi; peygamberlerin bile şefaat için kapısını çalacagi gaye insan!.. Ey Allah Tealâ'nın seçkin yaratıp insanların arasına gönderdiği!.. Ey, seni tanımaksızın ve sana saygı göstermeksizin Allah Tealâ'nın kabul dergâhı kapısının açılmayacağı aziz Nebi...

EY...

İnceliği ve güzelliği karşisında kendi kabalığımızı ve çirkinligimizi gördüğümüz Fahr-i Kâinat... Ey Allah'ın Kur'an'la ismini yücelttiği hayâ ve edep kaynağı!.. Ey nurâni esasların kıblesi, nebilerin sonuncusu, resullerin efendisi... Ey var oluşun şerefine Allah'ın topyekûn varlığı hediye ettiği ilk ve son varlık nuru!.. Ey ömründe bir defa bile kahkahayla gülmemiş mahzun peygamber... Ey bulutların başinın üzerinde şemsiye açtığı Cenab-ı Peygamber... Ey bir parmak işaretiyle ayı ikiye bölen, mucizenin ta kendisi!..

EY...

Allah kelâmına mecra bir çift kutsi dudağın sahibi... Ey Allah'ın Kur'an'ı Kerim' de " Şüphesiz ki Allah ve melekler peygambere salâvat getirirler. Ey iman eden kimseler! Siz de O'na teslimiyetle salât ve selam edin." (Ahzab,56) diye buyurduğu âlemlerin iftihar kaynağı... Ey " Kim bir yazıda benim üzerime salâvat getirirse, ismim o kitapta devam ettiği müddetçe, melekler yazana istiğfar etmekten ayrılmazlar." diyen kutlu söz! Ey eskimeyen biricik yeni ve solmayan biricik renk! Ey çömertlik denizinin avuçlarında dalgalandığı Resul-i Ekrem!..

EY...

Hazret-i İbrahim'in duası, Hazret-i İsa'nın müjdesi! Ey: " Âlemleri senin için yarattım." hitabının muhatabı!.. Ey ümmetinden birisinin hataya düşmesinden, azaba duçar olmasından elemlenen rahmet peygamberi!.. Ey kendisini Rabbinin edeplendirdiği ve edebini en güzel şekilde eylediği evrenin şeref burcu!.. Ey ebedi saadet devletinin padişahı, kâinat sedefinin incisi!.. Ey müminlerin yüzünün akı, gözünün nuru olan emin peygamber!...

EY...

Meleklerin hayâsına gıpta ettiği sevgililer sevgilisi... Ey güzel ahlâkı tamamlamak için gönderilen, yaratılmış en güzel insan!.. Ey Allah'ın kendisini miraçla şereflendirdiği, tekrar ashabının arasına dönerek yeryüzünü kendi miracına çikartan biricik sevgili!.. Ey Allah'ın en sevdiği olmak mertebesine yükselen, rütbelerin en ilerisindeki Peygamber-i Zîşan!.. Ey gül medeniyetinin mimarı, iki cihan serveri!... Ey iki kurbanlığın yetimi!...

EY...

" Allah'ım beni mahzun etme, bana vaadini lütfet." diye Rabbine yalvaran, Âlemlerin Rabbi'ne ulaşmak için en büyük vasıta olan Efendiler Efendisi... Ey Allah'ın Kuar-an'ı Kerim'de " Sen'in şanını ve adını (dünya ve ahirette) yükseltmedik mi?" (İnşirah,4) hitabının muhatabı!... Ey kendisine indirileni en güzel şekilde tebliğ eden!...

EY...

Dostu Ebubekir'in, mübarek naaşina bakarak: " Yaşarken güzeldin, öldügünde güzelsin, bir kere öldün, bir daha ölmeyeceksin!" dediği güzellik şahikası!.. Ey senden bahseden şairlerin, senden bahsetmekle şiirlerine şeref kazandırdığı!.. Ey şairlik edasına sığmayan, kalemin ve kelâmın anlatmakta aciz kaldığı... Ey düşmanlarının bile kendisinde kusur bulamadığı!.. Ey adı Allah'la birlikte anılan!.. Ey adı aşk olan!...

Hani ashabına: " Siz öyle bir zamanda yaşiyorsunuz ki, dinin onda birine uymazsanız helâk olursunuz. Fakat öyle bir zaman gelecek ki o zaman dinin onda birine uyan kurtulacak." demiş, onları uyarmış, bizleri müjdelemiştin. İşte sana o zamandan sesleniyorum ey Peygamberim...

Hani " Özlüyorum." demiştin de ashabın: " Anam babam sana kurban olsun ey Allah'ın Resulü, neyi özlüyorsun?" diye sormuştu. Sen de: " Âhir zaman kardeşlerimi özlüyorum." demiştin. İşte sana âhir zamandan sesleniyorum ya Resulullah. Tek özlemim ve ümidim senin bu hitabınnın muhatabı olabilmektir.

Hani o kutlu insanlardan o güzide ashabından olan, Ebu Nuayman birkaç defa karşina sarhoş çikmisti da Ömer celâllenip kılıcını çekmis: "Müsaade et şuna dersini vereyim ya Resulullah!" demişti. Sen ise onu tutmuş: " Bırak ey Ömer, o Allah ve Resulünü sever." buyurmuştun. Bunları yazan, Allah'ın ve Resulünün karşisında mahçup bir kul var ki; o Allah ve Resulünü sevmektedir.

Ey Mâlikü'l- Mülk olan Zü'l- Celâli ve'l- İkrâm

Ey kişi ile kalbi arasına giren, kalpleri evirip çeviren Allah'ım! Kalbimi senin dinin üzerinde sabit kıl! Ey kulunu bütün yaratılmışlardan üstün kılan Rabbim! " Seni sevmeyi ve seni seveni sevmeyi ve senin sevgine beni yaklaştıracak şeyi sevmeyi bana nasip et. Bana senin sevgini sıcak ve hararetli bir günde soğuk suyu arzulamaktan daha sevimli kıl."

Ey esrarına varılamayan, sırrına erilemeyen... Artık bizleri sana ve Resulüne mahçup olmaktan kurtar. " Ben onlardan razıyım..." dediğin, Resulünün " Ümmetim!" diye hitap ettiği, alnındaki secde izini aşkının mührü olarak taşiyan kullarından eyle. Kullarınla eyle...

Ey mazlumların, sadıkların ve âsiklarin Rabbi! Sevgili Resulünün hürmetine O'nun yetimleri olan bizleri; bu ümmeti iki cihanda azîz eyle...

Amin...CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamu Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatuhu....

Cuma Bayramımız mübarek olsun inşaallah...Baki selam ve dua ile inşaallah...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
leyl555zb0.jpg

uğur21

Kayıtlı Kullanıcı
Tövbemiz bol, Affımız bol, Cumamız Mübarek Olsun

Tövbemiz bol, Affımız bol, Cumamız Mübarek Olsun

cumanzmbarekolsunbe1.jpg

Yorgun kalpler için duadan daha dinlendirici bir mutluluk kaynağı yoktur.

Tövbemiz bol, affımız bol olur inşaAllah.

Tüm kardeşlerimizin “Cuması Mübarek Olsun..!”

Ey Rabbim!

Boynumuzu büktük, benliğimizden soyunduk, Ellerimizi semaya değil, Sen’in mekânlar üstü arşına açtık, boş çevirme ya Rabbi! ..

Kalplerimizi Nur-u Muhammed ile, nur-u Kur’an ile nurlandır.

Allah’ım katından öyle bir rahmet ver ki.. Kalplerimize hidayet, işlerimize ve dağınıklarımıza düzen, içimize kamil iman, dışımıza salih ameller, amellerimize temizlik ve ihlas ver. Rızana uygun istikameti ilham et.

Kalplerimize huzur bulacağı dostlar nasip eyle!..

Ey alemlerin Rabbi olan Allah’ım! ..

İmanımızı mükemmelleştir. Fani varlığımızı ebedileştir. Kalbimizi bu dünya üzerinde çürümeye terk etme. Kalbimizi kalbine al.

Kalbimizde yaktığın iman ateşini nefsin ve şeytanın rüzgarlarıyla söndürme. İmandan sonra küfre düşürme. Gönlümüzü bin parça edip her birini boş hayaller peşinde koşturma.

Allah’ım!..

Kalp huzuru ver, hırs gözümüzü körelt.

Kafamız dünyevi heves ve hayallerin çarpıştığı bir kavga zemini olmasın.

Zihnimiz ve kafamızı marifet ilmiyle doldur.

İlahi sevginin tecelli ettiği, kainatın kalbi olan Habibin Muhammed Aleyhisselam’ın (S.A.V.) muhabbetini kalbimizde ebedi kıl.

Allah’ım!..

Anlayışlarımız kıt amellerimiz az ihtiyaçlarımızı Sana arz ediyoruz

Rahmetine muhtacız ..

Halimizse Sana ayan! ..

Kabul eyle ya Rabbi!..

Amin ..

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı

cumanız mubarek olsun
dualarınız kabul olsun

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN

M DENIZ

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKÜM...TÜM MÜSLÜMAN ALEMİNİN CUMA BAYRAMI MÜBAREK, HAYIRLI, SAĞLIKLI VE BEREKETLİ OLSUN İNŞALLAH...ALLAH'A(C.C) EMANET OLUN...SELAMUN ALEYKÜM

Gökçe Başak

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm tüm müslüman kardeşlerimin cuması mübarek olsun...

gulden_90

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm tüm müslüman kardeşlerimin cuması hayırlı ve mübarek olsun allah yolunda daim yürümek niyetiyle allaha emanet olun

nevin2007

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşlerim.hepimizin Cumasi Mübarek Olsun .hayirli Cumalar.bugün Yaptigimiz Ibadetleri Dualarimizi Mevlam Kabul Etsin.a.e.o.

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
cumamız mubarek olsun arkadaşlar
dua larımız kabul olsun amın

azime16

Kayıtlı Kullanıcı
S. A. Öyle karanlık olurki olur ki bazen hayat,bin ışık yaksan da bir damla aydınlık bulamazsın ama bir arkadaş gülümsemesiyle unutursun acılarını.bu gün dostlarınız için tebessüm edermisiniz Cumanız mübarek olsun ALLAH bütün dualarımızı kabul eder inşallah

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt