Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cuma Duası (1 Kullanıcı)

evrem1

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı cumalar herkese Rabbim uzun sağlıklı huzurlu bi yaşam nasip etsin bizleri dünyadaki imtihanlardan birer birer başarıyla geçmeyi ahirette cennetine sevgili Peygamberimize komşu olmayı nasip etsin inşallah amiiiiiiiiiiinnn

amin amin amin.Allah dualarınızı kabul etsin İnşaallah.Allah razı olsun sizden..

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
...................cuma duası...................
......bismillahirrahmanirrahim.........

lailahe illallah cumanın sebebiyle,muhammedürresulullah gerek yüzün gölgesiyle,dünya ve ahiret muradımı ver,melekler duasıyla.ya vedüdüm ente maksudum.kulhuvallahü ehad binbir isminden medet, yetiş muhammed
kulhuvallahü ehad binbir kere ya samed.cennet kapılarını aç,benim günahımdan geç.benim günahım var ise,senin gibi hakk'ım var.muhammed aleyhisselam gibi dostum var.ilahi kabre vardığım gece lütfeyle yalnız kaldığım gece,bilmediğimi bildir,kabrimi nur ile doldur,kevser şarabına kandır,ulu cemalini göster.estağfirullah istiğfarın ben zayıf günahkarım.ya celil ya cabbar sen bağışla günahım.ya sattar,ilahi cennet cemalini göster bana,gece gündüz yalvarırım sana,dünya ve ahiret muradımı ver bana.rabbim allah,fikrim zikrullah,kalbimde resulullah.evvelim allah,ahirim allah.lailahe illallah muhammedürresulullah.cuma günümüz var,islam dinimiz var.muhammed gibi şahımız var.allah dedim dostum,99 ismine mühür vurdum üstüne.estağfirullah ve etübü ileyk.sırrım sübhanım allah,derdim dermanım allah.gafil kuluna gam düşmüş yetiş imdadımıza ya muhammed.kulhuvallahü ehad binbir kere ya samed.keremler kani muhammed.umarız senden şefaat.lailahe illalahtır sözüm,ihlas-ı şerifte yüzüm,ayetel kürsi hakkı için sen kabul eyle sözüm.bugün cuma günüdür,dinim islam dinidir.dinim islam dini olduğuna,yedi binin hıfzına mühürledim üstüne.lailahe illallah üç muradım var: Allah biri,cennet biri,ırmak biri.didarını aç cemalini göster. Ya resulullah, ya rabbena her halim malumdur sana.gece gündüz yalvarırım ben sana,daima muhtacım cemalini göster bana.cennetine davet et.allahım kanaat,kabrimizde rahatlık,sırat ta selamet,tatlı canımız sana emanet.son nefesimizde selametler ihsan eyle,kabir sualimizi ve dualarımızı asan eyle,cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.lailahe illallah selalar duası için,muhammedürresullullah arş-ı ala gölgesi için,hastalara şifa,cümleyi hasretlerine kavuştur,muratlarına erdir selalar duası için. Bir allah ismin, ya resullullah, ya celil etme sefil.gönder delil.ilahi ya rabbi,hacetimizi rahmet deryasına ulaştır,duaya açılan elleri icabete eriştir.allahım senden başka kimsemiz yoktur.lailahe illalah arş-ı alaya,muhammedürresulullah şükür mevlaya.gani ya allah dualarımızın kabul olmasını isterim.ya rabbi ya rabbena herhalim malumdur sana.inayet eyle yüzbin kere hamd ederim sana.cenneti ala da cemalini göster bize.lailahe illalah günahlarımızı af eyle.muhammedurresulullah makamımızı nur eyle.ilahi ya rabbim son nefesimde kendime hakim olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim,erde geçte,dağda,taşta sen yetiştir.ya muhammed selatü selaya yolladım mevla ya. Sen benim muradımı ver allahım gelecek cumaya.lailahe illallah kalbimizi karartma ,lailahe illallah rızkımızı azaltma,lailahe illallah kabrimizi daraltma,senden başka kapı aratma,lailahe illallah imanla sabır,muhammedürresulullah azapsız kabir.allahım bizi af eyle,rızkımızı bol eyle,kabrimizi nur eyle.kabre girdiğim zaman sual meleklerini asan eyle.evvelim allah,ahirim allah,kalbimde beytullah.lailahe illallah muhammedürresulullah.eşhedüenla ilahe illallah ve eşhedü enne muhammeden abdühü ve resulühü diyerek çene kapamak nasip eyle ya rabbi.allahım şeytanın şerrinden,düşmanın mekrinden,bilhassa nefsimizin şerrinden,kabirdeki yılanlardan,çiyanlardan,ölümün dehşetinden,kabrin vahşetinden,sıratın zulmetinden muhafaza eyle.ölümün hayırlısını,üç ayların birisini,yasin in yarısını okurken ölmek nasip eyle ya rabbim......el fatiha....meassalevat....

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Haram9.gif

“Cum’a gününde bir saat vardır, mü’min bir kul namazda duâ ederken Allah ‘Dan bir şey ister ve o saate denk gelirse Allah muhakkak ona icâbet eder. Ashab-ı kirâm: ‘Bu saat hangi saatdir yâ Resûlellah” dediklerinde: “İkindi namazı ile güneş batması arasındaki vakittir.” buyurdular.

“Ey Rabbim! Perşembe günü ümmetimin erkenden yaptığı işleri bereketli kıl.” (Tirmizî, Ticâret, 41.)

Cumaniz mübarek olsun…
Selam ve dua ile…

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
...................cuma duası...................
......bismillahirrahmanirrahim.........
lailahe illallah cumanın sebebiyle,muhammedürresulullah gerek yüzün gölgesiyle,dünya ve ahiret muradımı ver,melekler duasıyla.ya vedüdüm ente maksudum.kulhuvallahü ehad binbir isminden medet, yetiş muhammed
kulhuvallahü ehad binbir kere ya samed.cennet kapılarını aç,benim günahımdan geç.benim günahım var ise,senin gibi hakk'ım var.muhammed aleyhisselam gibi dostum var.ilahi kabre vardığım gece lütfeyle yalnız kaldığım gece,bilmediğimi bildir,kabrimi nur ile doldur,kevser şarabına kandır,ulu cemalini göster.estağfirullah istiğfarın ben zayıf günahkarım.ya celil ya cabbar sen bağışla günahım.ya sattar,ilahi cennet cemalini göster bana,gece gündüz yalvarırım sana,dünya ve ahiret muradımı ver bana.rabbim allah,fikrim zikrullah,kalbimde resulullah.evvelim allah,ahirim allah.lailahe illallah muhammedürresulullah.cuma günümüz var,islam dinimiz var.muhammed gibi şahımız var.allah dedim dostum,99 ismine mühür vurdum üstüne.estağfirullah ve etübü ileyk.sırrım sübhanım allah,derdim dermanım allah.gafil kuluna gam düşmüş yetiş imdadımıza ya muhammed.kulhuvallahü ehad binbir kere ya samed.keremler kani muhammed.umarız senden şefaat.lailahe illalahtır sözüm,ihlas-ı şerifte yüzüm,ayetel kürsi hakkı için sen kabul eyle sözüm.bugün cuma günüdür,dinim islam dinidir.dinim islam dini olduğuna,yedi binin hıfzına mühürledim üstüne.lailahe illallah üç muradım var: Allah biri,cennet biri,ırmak biri.didarını aç cemalini göster. Ya resulullah, ya rabbena her halim malumdur sana.gece gündüz yalvarırım ben sana,daima muhtacım cemalini göster bana.cennetine davet et.allahım kanaat,kabrimizde rahatlık,sırat ta selamet,tatlı canımız sana emanet.son nefesimizde selametler ihsan eyle,kabir sualimizi ve dualarımızı asan eyle,cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.lailahe illallah selalar duası için,muhammedürresullullah arş-ı ala gölgesi için,hastalara şifa,cümleyi hasretlerine kavuştur,muratlarına erdir selalar duası için. Bir allah ismin, ya resullullah, ya celil etme sefil.gönder delil.ilahi ya rabbi,hacetimizi rahmet deryasına ulaştır,duaya açılan elleri icabete eriştir.allahım senden başka kimsemiz yoktur.lailahe illalah arş-ı alaya,muhammedürresulullah şükür mevlaya.gani ya allah dualarımızın kabul olmasını isterim.ya rabbi ya rabbena herhalim malumdur sana.inayet eyle yüzbin kere hamd ederim sana.cenneti ala da cemalini göster bize.lailahe illalah günahlarımızı af eyle.muhammedurresulullah makamımızı nur eyle.ilahi ya rabbim son nefesimde kendime hakim olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim,erde geçte,dağda,taşta sen yetiştir.ya muhammed selatü selaya yolladım mevla ya. Sen benim muradımı ver allahım gelecek cumaya.lailahe illallah kalbimizi karartma ,lailahe illallah rızkımızı azaltma,lailahe illallah kabrimizi daraltma,senden başka kapı aratma,lailahe illallah imanla sabır,muhammedürresulullah azapsız kabir.allahım bizi af eyle,rızkımızı bol eyle,kabrimizi nur eyle.kabre girdiğim zaman sual meleklerini asan eyle.evvelim allah,ahirim allah,kalbimde beytullah.lailahe illallah muhammedürresulullah.eşhedüenla ilahe illallah ve eşhedü enne muhammeden abdühü ve resulühü diyerek çene kapamak nasip eyle ya rabbi.allahım şeytanın şerrinden,düşmanın mekrinden,bilhassa nefsimizin şerrinden,kabirdeki yılanlardan,çiyanlardan,ölümün dehşetinden,kabrin vahşetinden,sıratın zulmetinden muhafaza eyle.ölümün hayırlısını,üç ayların birisini,yasin in yarısını okurken ölmek nasip eyle ya rabbim......el fatiha....meassalevat....

Selamünaleyküm can kırıkları ne kadar inanırsınız bilmiyorum ama Bu cuma duasını 7 sene önce biz bir yaz kamptta kalmıştık her cuma yasin okuyor ve arkadan bu duayı okuyorduk bende mudanyada fotokopi bastırıp kendime almıştım sonra bilgisayar alınca ilk bu siteye üye olmuştum ve bu duayı yazdım şimdi bakıyorum hemen hemen bütün sitelere dağılmış heralde sevabınıda almışımdır inşallah iyiki kendime saklamamışım :a21:

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
cuma1by5.jpg

Çocukken büyümek için acele ederler.
Büyüdüklerinde çocukluklarını özlerler...

Para kazanmak için sağlıklarını yitirirler.
Sağlıklarını kazanmak için para öderler...

Hiç öllmeyecekmiş gibi yaşarlar.
Hiç yaşamamış gibi ölürler...

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü"
sizede hayırlı cumalar diliyorum.rabbim bu güzel günlerden bizi geri koymasın.allaha emanet olun selametle kalın.

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
esselamunaleykum
hayırlı cumalar .
Rabbim duamızı kabul buyursun bizleri ellerimiz boş geri çevirmesin inşALLAH.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Cuma günü ve esrarı....

Hadis-i şerif;

"Hz.Allah nazarında günlerin efendisi Cuma 'dır.
O, kurban ve ramazan bayramı günlerindenm de kıymetlidir.Adem a.s'ın yaratılması,ve yeryüzüne indirilmesi ve ölümü o günde oldu.Duaların kabul edileceği saat,Cuma günündedir ancak haram istenmedikçe.Kıyamette Cuma günü kopacaktır."

Onun için Hanbeli alimlerinin çoğu Cuma gününün ,diğer günlerin tamamından ,hatta Kadir gecesi'nden efdal olduğunu söylemişlerdir.
TefcirutTesnim s.640

Hadis-i şerif;”Cuma ‘dan efdal bir güne ,güneş ne doğmuş ne de batmıştır.
O gecelerin seyyidesi, en büyüğü ve en efdalidir.
Tefcirut Tensim s.640

Hz.Mevlana k.s hazretlerine;
Peygamber efendimizden varid olan "Perşembe ve Cumartesini Hz.Allah mubarek etti" Hadisi şerifinden soruldu?
Hz.Mevlana k.s "Onların bereketi Cuma gününe komşu olmalarındandır" buyurdu.
Ruhul Beyan'dan seçmeler S.129

Perşembe günü ikindiden itibaren istiğfar,tesbih,dua ile manen hazırlanmak Cuma'nın adabındandır.
Çünkü Perşembe günü ikindiden sonrası ,fazilette cumadaki icabet saatine denkdir.
Tefcirut Tesnim s. 650

İbni Abbas r.a ‘dan rivayetle ,
Peygamber efendimiz”Allahü Teala Cuma gecesinde ehli islamın tamamını bağışlar”.buyurmuştur .
TefcirutTesnim s.640

İbni Mesud r.a ‘dan rivayet edilen Hadis-i şerifte;
Nebi a.s buyurdularki “Hiçbir Cuma gecesi yoktur ki ,ancak
Allahü Teala (rahmet nazarıyla )halkına 3 kere bakar,Allahü Teala ortak koşmayanları mağfiret eder.
Tefcirut Tensim s.640

Denildi ki;
Kim Cuma gecesi El-Enam suresini okursa dinini korunmuş olur.
Kendisine güzel bir rızık verilir.Dünya ve ahiretinden nasibini alır.
Tefcirut Tensim s.651

Ebu Hureyre ‘den rivayetle
Hadis-i şerif’de ;
”Kim Cuma gecesinde Ha-mim,Ed-Duhan suresini okursa bağışlanır.”buyrulmuştur.
Tefcirut Tensim s.652

Her kim Sure-i Duhan-ı Cuma geceleri okursa afv olunur.
Her kim Sure-i Duhan-ı Cuma günü veya gecesi okursa, Cenab-ı Ecelli Ala
o kimse için cennette bir köşk bina eder.
Surelerin fazileti.129

Hadis-i Şerif:
Kim Cuma günü veya gecesi Kehf Suresini okursa okuduğu yerden ta mekkeye kadar mesafeyi aydınlatacak bir nur verilir.
Gelecek cumaya kadar ve üç gün fazlası ile günahları bağışlanır.
Sabaha kadar 70.000 melek onun için istiğfar eder,
hastalıklardan ,
öldürücü karın tümörü,
(kanser gibi) göğüs zarı iltihabı ,
cüzam,
abraşlık(bedende hastalıkdan dolayı bulunan beyazlıklar)
ve deccalin fitnesinden afiyet üzere olur.

Tefcirut-Tesnim s.651

Cuma günü zikirle meşgul olmak ,
ilim meclislerine katılmak,
dua etmekmüstehaptır.
Nitekim ilim meclislerinde 1 saat bulunmanın 1000 rekat nafile namazdan hayırlı olduğunu
Ebu Zer r.a.rivayet etmiştir.

Tefcirut Tesnim s.652

Peygamber efendimiz ..
Cuma günü ..
Ramazan ve Kurban Bayramı günleri..
ve Arefe günleri gusl ederdi.

Hadis-i Şerif;
Hz.Enes r.a 'dan rivayetle ...Efendimiz s.a.v buyurdular ki :
"Bir kase su bir dinar altına da olsa cuma günü gusl ediniz."

Tefcirut-Tesnim s.653

Peygamber efendimiz ..
Cuma günü ..
Ramazan ve Kurban Bayramı günleri..
ve Arefe günleri gusl ederdi.

Hadis-i Şerif;
Hz.Enes r.a 'dan rivayetle ...Efendimiz s.a.v buyurdular ki :
"Bir kase su bir dinar altına da olsa cuma günü gusl ediniz."

Tefcirut-Tesnim s.653
Hadis-i Şerif;
Ebu Umame r.a 'dan rivayetle..Efendimiz s.a.v buyurdular ki :
"Cuma günü gusl ediniz kim böyle yaparsa bir haftalık günahlarına keffaret olur. Üç günde ziyadesi vardır. Büyük günahları aşikare işlemedikçe."

Hadis-i Şerif;
Hz. Aişe r.a 'dan rivayetle..Efendimiz s.a.v buyurdular ki :
"İslam temizdir .Siz temizleniniz zira cennete ancak temizler girer."

Tefcirut- Tesnim s.653

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
hafize anne sağolasın.
büyük bir aşkla okudum yazını.
Rabbim bizleri Peygamber Efendimiz' SAV in şefaatine nail eylesin inşALLAH.
AMİN.

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
hayirli cumalar.. Allahim , sitedeki tum kardeslerimin dileklerini gerceklestir gonullerine gore ver ... fatiha ve salavatla amin amin amin...

sevil1

Kayıtlı Kullanıcı
Günümüz mubarek olsun, Cenab-ı Hak feyz ve bereketinden istifade etmeyi nasib eylesin.
FATİHA İLE AMİN

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm
bütün kardeşlerimin cuması mübarek olsun
dularınızdan mahrum bırakmazsınız inşallah
selam ve Dua ile

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Yolcu

Nereye gidiyorsun?

Ey bu çölün yolcusu!

Gözlerinde çöl kumu,

Cahiliyenin pusu

Şerha,şerha çatlamış

Dudaklarından belli

Yolculuğun vahaya

Aramaktasın suyu..

Asân mı o kırılan?

Takva örtün yırtılmış

Sürünmekte ayağın

Tabanların yarılmış…

Rabbim yaratmamış

Göğüslerde iki kalp

Başına taç ettiğin

Kıymetsiz,değersiz taştır

Yolun uzun ve zorlu

Değersiz yüklerini at

Dök kırbandan bulanmış

Kokuşmuş o pis suyu

Kaynağından doldurur

İçersin zemzem suyu..

Suya ulaşmak için

Acele etmek gerek

Gönüldeki yangını

Bir bardak su söndürür

Leylasına kavuşan

Bir mecnuna döndürür

Sabret vaha yakındır

Ha biraz gayret eyle

Müjdeler olsun yolcu!

Kavuştun pınarına

Hadi koş,

İç kana,kana…

Çölde aradığın vaha

Beslediğin muhabbed

Vahiy ırmağının

Başındaki Muhammed

İçmek için eğilip

Secdece gitsin başın

Sadece ALLAH için

Aksın şükür gözyaşın…

CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN

rumuzgüller

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ım;

Ben üşüyorum, Sen, Dost’un gözleriyle ısıt beni.

Ben kanıyorum, Sen, dokunuşu merhamet olanlarla sar beni.
Ben korkuyorum, Sen, kalbime verdiğin îmanla koru beni.
Ben ağlıyorum, Sen, ülfetinle avut beni.
Ben savruluyorum, bilinmezlere hazan yaprağı gibi… Sen tut beni.
Ben kayıyorum sırattan, Sen bırakma beni.
Bende kimsenin uğramadığı izbe köşeler var, karanlığın bile girmekten ürktüğü… Bende açılıp kapanmayan yaralar, rûhumu döven hırçın dalgalar var sonra… Dönüşü olmayan yollar uzaklığım kadar uzayan; dinmeyen gözyaşları var içime kanayan… Küçük bir kız çocuğu var, yetim bayramlar yaşayan… Âhlar var, geceleri uyku tutturmayan… Soğuk kışlar var, bir bakış olup gözümde donan… Yakan ateşler var, öfkem olup çarpan…
Bende, derin bir muhabbetin yok; ulvî kılan, mümin yapan, arıtan, çoğaltan, merhamet olup yetim başlar okşayan, şefkat olup mâtemlerin civarında dolaşan, fakir sofralarda zengin kılan, cömertlik olup mahrumlara dağıtılan, cesâret olup İslâm’a engelleri yıkan.
Bende, derin bir muhabbetin yok; beni unutturup bana, sadece Sen’i hatırlatan, gündüz olup yüzler aydınlatan, gece olup hataları örten, kilit olup hayırlara açılan, merhamet olup hasta ruhuma dokunan…
Bende, derin bir muhabbetin; uzaklığıma rağmen, bana şah damarımdan daha yakın olan… Bende derin bir muhabbetin yok; edep edip başkalarını özlemekten, Sen’i özlettiren… Vefâ olup; hatırladıklarımı Seninle râbıtalı kılan…
Bende, derin bir muhabbetin yok; rüzgâr olup çöllerde iz iz Nebî’yi arayan, peyk olup bir Kutb’un etrafında dönen...
Bir derin muhabbetin yok bende; beni Sen’den kılan.

Sen varsan, neyim yoktur ki;

Sen yoksan gönlümde, neyim vardır ki...

CUMAMIZ Mübarek OLSUN..
SELAM VE DUA İLE..

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı Cumalar...

Hayırlı Cumalar...

hayrlcumalardg1.jpg

MÜLK SURESİ (20. AYET)

RAHMAN'DAN BAŞKA SİZE KALKAN OLABİLECEK VE SİZİ TEHLİKELERE KARŞI KORUYABİLECEK KİMSE VAR MI?

BU HAKİKATİ İNKAR EDENLER, BÜYÜK BİR YANILGI İÇİNDELER!

Mübarek Cuma günümüzün o en güzel vakitlerinde

el açıp isteyenlerden olmak

Allah'ın verdiklerine şükredebilmek duasıyla....

CUMANIZ MÜBAREK OLSUN

Hayırlı cumalar...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt