Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çocuklar annesiz büyüyor ,anne babalar kimsesiz ölüyor (1 Kullanıcı)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Alışırsın dediler biz alıştık .Ama ben 6 yıldır bu sektörün içinde olduğum için alışamadım alışmak ruhsuzlasmak istemedim..bu anormal durum benim ne inancıma ne insanligima yakışmıyor..çocuk 4 yaşında cıyak cıyak feryat ediyor anne beni bırakma nolur ?taş olsa çatlar ..öğretmen ağlar ağlar susar taviz vermeyin sonra alisiyorlar diye gülüyor ..süphanallah toplama kampı gibi geliyor bana huzur evleri ve kreşler ..çocuk alismaz sadece yorulur içine kapanır kabullenir daha doğrusu kabullenmek zorunda kalır ..bir çocuğa anne sevgisine eş değer sadece iki kişi vardır .anneanne ve babaanne..modern anneler bunu neden anlamak istemiyor .dünyanın en donanımlı okullarinada gonderseniz çocuk yüreğinde oluşan yarayı kapatamazsinız..çocuklar annesiz büyüyor sonra bu gençlik neden böyle diye feryat figan ederiz..(çalışmak zorunda tek başına kalan annelerimiz istisna) .ya huzur evi Allah'ım doktor mühendis ..vs olmuş insanların çocuğun elinden tutar gibi anne babalarını huzurevine birakmalari..birde selfie çekip yüreği acıyan gozleri dolan anne babalarına gulmelerini söyleyen evlatlar ?gözlerim önünde yaşanan dramlari yazsam sayfalar yetmez ..bir ana babasıni evlerine sigdiramayip fazla eşya gibi atan evlatlar ,hem yavrusunun en ihtiyacı olduğu zamanda ev araba Alicam kariyer yapicam diye, feryatlarını duymazdan gelen ebebeyinler ...vallahi sizin varliginizi hazmedemiyorum ! Alısamiyorum sektöre alışamıcam sırf bir teyzemin bir amcamın hayır duasını almak güldürmek derdini dinlemek onların acılarını paylaşmak için burdayı...kimsesiz ölüyor buyuklerimiz çok acı çok ?

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ne desem bilemedim ki şimdi...
Doğru...
Gerçek...
Fakat maalesef bu durumdayız?
Evimizde bir kedi var... Küçükken hasta diye sahiplendik ama iyileşince de birakamadık...
O bile yanında birisinin sevgisini oksamasini istiyor...Tabi ki tanıdığı ve güvendiği birisini...
Başka sözüm yok....

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Çok zor çok acı abi..hergun evime gözlerim dolu geliyorum..devlet bu konuda elinden geleni yapıyor .anasına babasına bakana maaş bağlandı .çocuğunu yetimhaneye bırakana maaş bakım aylığı ..ama olmuyor zorla vijdan koyamaz ki..ya villarda oturan bir odasını veremeyenlere ,durumu çok iyiyken evladina ez az 5yasina kadar bakanayan annelere devlet napsin ki...aile ortamında güveni zedelenmiş bir çocuğun bu topluma ne faydası olabilir ki..ama bilmezler ki dünya kadar servetleride olsa yaşlandıklarinda kapılarını çalan evlatlar olmayacak .ne yasatirsan onu yaşayacaksın..Rabbim gönüllere vijdan versin ?

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Çok zor çok acı abi..hergun evime gözlerim dolu gelmiyorum..devlet bu konuda elinden geleni yapıyor .anasına babasına bakana maaş bağlandı .çocuğunu yetimhaneye bırakana maaş bakım aylığı ..ama olmuyor zorla vijdan koyamaz ki..ya villarda oturan bir odasını veremeyenlere ,durumu çok iyiyken evladina ez az 5yasina kadar bakanayan annelere devlet napsin ki...aile ortamında güveni zedelenmiş bir çocuğun bu topluma ne faydası olabilir ki..ama bilmezler ki dünya kadar servetleride olsa yaşlandıklarinda kapılarını çalan evlatlar olmayacak .ne yasatirsan onu yaşayacaksın..Rabbim gönüllere vijdan versin ?
Aminnn ?
Rabbim bizleri ebeveynine Öff bile demeyen, çocuklarına da onları da Rabbimiz in emaneti görerek ona göre davranan kullarından eyleye inşallah ?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt