Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çocuk Ne Yaşıyorsa Onu Öğrenir... (1 Kullanıcı)

Kaan Erdem

Yönetici
Eğer, bir çocuk sürekli eleştirilmişse; Kınamayı ve ayıplamayı öğrenir.

Eğer, bir çocuk kin ortamında büyümüşse; Kavga etmeyi öğrenir.

Eğer, bir çocuk alay edilip aşağılanmışsa; Sıkılıp, utanmayı öğrenir.

Eğer, bir çocuk sürekli utanç duygusuyla eğitilmişse; Kendini suçlamayı öğrenir.

Eğer, bir çocuk hoşgörüyle yetiştirilmişse; Sabırlı olmayı öğrenir.

Eğer, bir çocuk desteklenip, yüreklendirilmişse; Kendine güven duymayı öğrenir.

Eğer, bir çocuk övülmüş ve beğenilmişse; Takdir etmeyi öğrenir.

Eğer, bir çocuk hakkına saygı gösterilerek büyütülmüşse; Adil olmayı öğrenir.

Eğer, bir çocuk güven ortamı içinde yetişmişse; İnançlı olmayı öğrenir.

Eğer, bir çocuk kabul ve onay görmüşse; Kendini sevmeyi öğrenir.

Eğer, bir çocuk aile içinde dostluk ve arkadaşlık görmüşse;

Bu dünyada mutlu olmayı öğrenir.

Bu Dünyada Mutlu ,Huzurlu,Sağlıklı, Hayırlı Uzun Ömürler Evlatlarımızın Bizlerin Ve Ailelerimizin Olsun.
Ebedii Alemdede Hz. ALLAH cc Cümlemize Ebedi-i Saadeti Görebilmeyi Nasib Eylesin..
.....AMİN....

ALINTI.......

avdan

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Çocuk Ne Yaşıyorsa Onu Öğrenir...

RABBİM ÇOCUKLARIMIZI İSLAMİ KURALLAR İÇERİSİNDE VE EN GÜZEL ŞEKİLDE YETİŞTİRMEYİ NASİP ETSİN
AMİN
EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM SAĞOLB)

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

s.a.
Allah c.c. cümlemizi çocuklarını bu kurallara göre yetiştiren kullarından eylesin inşallah.
Ellerinize sağlık
k.s.eo.

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM.EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM.İNŞALLAH HEPİMİZ RABBİMİZE MÜCAHİT OLUCAK EVLATLAR YETİŞTİRİRİZ.EN BÜYÜK İSTEĞİM RABBİM BUNU GERÇEKLEŞTİRMEYİ NASİP ETSİN.AMİİİİNNNN

mustafa-99

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM.EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM.İNŞALLAH HEPİMİZ RABBİMİZE MÜCAHİT OLUCAK EVLATLAR YETİŞTİRİRİZ.EN BÜYÜK İSTEĞİM RABBİM BUNU GERÇEKLEŞTİRMEYİ NASİP ETSİN.AMİİİİNNNN

merve irem

Kayıtlı Kullanıcı

Bu güzel paylaşım için sağolun.Unutmamalıyız ki;gerçekten bu dünyaya ve en önemlisi de ebedi olacak dünyaya hayırlı birer evlat yetişitrmek istiyorsak,ilk olarak kendimize dikkat etmeliyiz.İyi birer insan olmak için hayatta nasihat vermekten çok ,örnek olabilmenin daha faydalı olacağını düşünmeliyiz.Sonuçta bir insanoğluyuz ve ektiğimizi biçeriz bu nedenle de elimizdeki taze fidanları hayırlı kılabilmek önce ALLAH'A sonra da bize düşmektedir diye düşünüyorum.Ama istisna olarak ta şunu bilmek gerekir; bir alimden imansız,bir imansız da doğabileceğini de unutmamak gerekir.Ama nasıl her şeyden bir hayır bekleriz,şerden de hayır beklemesini bildiğimiz sürece inanıyorum ki: gönül ırmağımız hiçbir zaman kurumaz. Hayırlı günler dilerim.

Kaan Erdem

Yönetici
Eğer, bir çocuk sürekli eleştirilmişse; Kınamayı ve ayıplamayı öğrenir.

Eğer, bir çocuk kin ortamında büyümüşse; Kavga etmeyi öğrenir.

Eğer, bir çocuk alay edilip aşağılanmışsa; Sıkılıp, utanmayı öğrenir.

Eğer, bir çocuk sürekli utanç duygusuyla eğitilmişse; Kendini suçlamayı öğrenir.

Eğer, bir çocuk hoşgörüyle yetiştirilmişse; Sabırlı olmayı öğrenir.

Eğer, bir çocuk desteklenip, yüreklendirilmişse; Kendine güven duymayı öğrenir.

Eğer, bir çocuk övülmüş ve beğenilmişse; Takdir etmeyi öğrenir.

Bu Dünyada Mutlu ,Huzurlu,Sağlıklı, Hayırlı Uzun Ömürler Evlatlarımızın Bizlerin Ve Ailelerimizin Olsun.
Ebedii Alemdede Hz. ALLAH cc Cümlemize Ebedi-i Saadeti Görebilmeyi Nasib Eylesin..
.....AMİN....

tevhiteri

Kayıtlı Kullanıcı
S.A bu tez sonuna kadar doğrudur bana göre.allah razı olsun

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı
Bu güzel paylaşım için sağolun.Unutmamalıyız ki;gerçekten bu dünyaya ve en önemlisi de ebedi olacak dünyaya hayırlı birer evlat yetişitrmek istiyorsak,ilk olarak kendimize dikkat etmeliyiz.İyi birer insan olmak için hayatta nasihat vermekten çok ,örnek olabilmenin daha faydalı olacağını düşünmeliyiz.Sonuçta bir insanoğluyuz ve ektiğimizi biçeriz bu nedenle de elimizdeki taze fidanları hayırlı kılabilmek önce ALLAH'A sonra da bize düşmektedir diye düşünüyorum.Ama istisna olarak ta şunu bilmek gerekir; bir alimden imansız,bir imansız da doğabileceğini de unutmamak gerekir.Ama nasıl her şeyden bir hayır bekleriz,şerden de hayır beklemesini bildiğimiz sürece inanıyorum ki: gönül ırmağımız hiçbir zaman kurumaz. Hayırlı günler dilerim.

s.a mükemmel kelimeler kullanmışınız kardeş ama önce allahtan sonrada anadan ne görürse onu alıyor cocuklarımız diye bilirmiyim baba akşama kadar işte eve geliyor yorgun pek ilgilenmiyor kimi babadada erkeklik duygusu agır basıyor hatta hiç ilgilenmiyor habu sözlerim cok nadir ama ana öyledegil heran her yerde onunla ilgileniyor ha benim acımdanda öyle olması gerek erkek evinin sorumlulunu bilmeli kadında cocuklarının sorumlulunu tabi bazende baba bilmeli ve cocuklarıyla ilgilenmeli ama nerde şimdi evlerde birer televizyon birer internet cocuk ne yapmış ne yapıyor sadece cocuklarımıza hediyeler le ödülendiriyoz sucuda olsa bazı şeylerinden kısarak cezalandırıyoz oysa cocuklarımızın ne hediyeye nede cezaya ihtiyacı yok onun ilgiye sevgiye saygıya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum her tür eleştirinizede acıgım hahdolsun ya böyle güzel ailerimiz varken allahın izniylede güzel nesiller yetişeceginden eminim devamını ver allahım yardcımız ol doru yoldan ayırma allaha amanetle kardeşlerim yanlışım varsa özür dilerim yazılarımızın devamını dilerim

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kardeşim..genelleme yapamayacağım ama yazdılarınız şu an etrafımızda mevcut olan durumlar selam ve dua ile kalın selametle...

s.a mükemmel kelimeler kullanmışınız kardeş ama önce allahtan sonrada anadan ne görürse onu alıyor cocuklarımız diye bilirmiyim baba akşama kadar işte eve geliyor yorgun pek ilgilenmiyor kimi babadada erkeklik duygusu agır basıyor hatta hiç ilgilenmiyor habu sözlerim cok nadir ama ana öyledegil heran her yerde onunla ilgileniyor ha benim acımdanda öyle olması gerek erkek evinin sorumlulunu bilmeli kadında cocuklarının sorumlulunu tabi bazende baba bilmeli ve cocuklarıyla ilgilenmeli ama nerde şimdi evlerde birer televizyon birer internet cocuk ne yapmış ne yapıyor sadece cocuklarımıza hediyeler le ödülendiriyoz sucuda olsa bazı şeylerinden kısarak cezalandırıyoz oysa cocuklarımızın ne hediyeye nede cezaya ihtiyacı yok onun ilgiye sevgiye saygıya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum her tür eleştirinizede acıgım hahdolsun ya böyle güzel ailerimiz varken allahın izniylede güzel nesiller yetişeceginden eminim devamını ver allahım yardcımız ol doru yoldan ayırma allaha amanetle kardeşlerim yanlışım varsa özür dilerim yazılarımızın devamını dilerim

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Selamün Aleyküm

Amin
Emeğinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş kızımı nasıl yetiştireceğime dair bilgiler aldım sağol Allah c.c. razı olsun selametle Rabbime emanetsin

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı

.....AMİN....
selamun aleyküm çok dogru bir aile çocuggun arkasında ne kadar
durursa çocuk o kadar kendisine güvenir kendi ailem adına konuşuyorum mükemmel bir aileye sahip olduğum için Rabbime şükürler olsun

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam..ALLAH cc kızınızı hayırlı bir evlat hayırlı bir kul olarak yetiştirmenizi nasip kısmet etsin..selam ve dua ile kalınız..ALLAH cc emanet olunuz..selametle..

Amin
Emeğinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş kızımı nasıl yetiştireceğime dair bilgiler aldım sağol Allah c.c. razı olsun selametle Rabbime emanetsin

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam..maşaALLAH..ALLAH cc daim etsin sabit kılsın..selam ve dua ile kalınız selametle..

.....AMİN....
selamun aleyküm çok dogru bir aile çocuggun arkasında ne kadar durursa çocuk o kadar kendisine güvenir kendi ailem adına konuşuyorum mükemmel bir aileye sahip olduğum için Rabbime şükürler olsun

Kaan Erdem

Yönetici
ALLAH cc sabır versin...nur içinde yatırsın RABBİM....:guleguleselam ve dua ile kalınız..tüm samimiyetimle üzüldüğümü belirtmek isterim..hayırlı cumalar kardeşim...

Allah razı olsun kaan abi çok canım gibi sevdiğim babamı yeni kaybettim erken ayrıldık ama Rabbim herşeyin en iyisini bilir

YENIDEN DOGUS

Kayıtlı Kullanıcı
Evet Maalesef öyle Kötü Ortam Ve Insanlarla Büyüyen çocuklara çok üzülüyorum çünkü Onlar Taleb Etmeden Böyle Bir Ortama Doğdular Masum Dünyaya Geliyorlar Ama Sonradan... Rabbimin Hükmüne Riza Göstermeliyiz Elbette Aslinda Rabbim Herkese Firsatlar Sunuyor Ama Kötü Bir Ortamda Büyüdüğü Için Bilinçaltina Onlar Yerleştiği Için Sonradan Bazi şeyleri Algilayamiyor Gerçekleri Anlayabilenler çok Hamd Etmeliler Bence Sevilen Kullardir Demekki Onlar

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim bizleri kendisine kulluk edelim diye yarattı ve ve ona sonsuz hamdü senalar olsun bana 19 yıl onu bağışladı kuşkusuz benden daha kötü durumda olan kardeşlerim var bunu düşünüp şükrediyorum ve seviniyorum Rabbim bana böyle düşündürüyo diye saglıcakla kal abicim Allah'a emanet ol

Kaan Erdem

Yönetici
ALLAH cc cüle müslüman kardeşimizi gafletten ve nasipsizlikten muhafaza buyrsun..bilmeden yaşamak yada eksik bilgilerle yaşamak ne tat ne keyif nede şevk veriyor..ALLAH cc yar ve yardımcımız olsun..selam ve dua ile kalınız ALLAH cc emanet olunuz selametle...

Evet Maalesef öyle Kötü Ortam Ve Insanlarla Büyüyen çocuklara çok üzülüyorum çünkü Onlar Taleb Etmeden Böyle Bir Ortama Doğdular Masum Dünyaya Geliyorlar Ama Sonradan... Rabbimin Hükmüne Riza Göstermeliyiz Elbette Aslinda Rabbim Herkese Firsatlar Sunuyor Ama Kötü Bir Ortamda Büyüdüğü Için Bilinçaltina Onlar Yerleştiği Için Sonradan Bazi şeyleri Algilayamiyor Gerçekleri Anlayabilenler çok Hamd Etmeliler Bence Sevilen Kullardir Demekki Onlar

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt