Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cinsel öfke insanı ne hale getirir? (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Zaman zaman kapıldığı öfkelerle pişman olacağı işler yapan sinirli bir adam Efendimize gelerek sormuştu

Beni Cennete ****ürecek hayırlı bir iş haber ver ki onu yapayım da Cennete gideyim! Efendimizin cevabı çok kısa ve net oldu. Öfkeni yen, sana yeter!

Evet, öfke basite alınacak bir tehlike değildir. Nitekim öfkesini yenemeyen adam, tetiğe basar; bir insanı gözünü kırpmadan öldürüverir. Bundan sonrası ise ömür boyu pişmanlıktır. Ama hiç faydası yoktur bu pişmanlığın.Çünkü kurşun namludan çıkmış ,bir Allah binasına kıyma cinayeti bir anda işlenmiştir.

Öfkenin böylesine korkunçluğundan dolayıdır ki Efendimiz sık sık ikazlarda bulunur:

Öfkeni yen öfkene uyma öfkeni yut.. öfkeye ****üren tahriklerden uzak dur.. şayet cennete ****ürecek bir amel sahibi olmak istiyorsan!.diyerek çevresine öfkelerini yenme tenbihinde bulunurdu.

Sonucu mutlaka pişmanlık olan öfke konusunda bilinmesi gereken en mühim nokta nedir biliyor musunuz?

Öfkenin tek çeşit olmamasıdır.!

EVET, öfkenin bir de cinsel tahrik sonucu duyulanı vardır ki, bu cinsel öfke, tetiği çekip de gözünü kırpmadan adam öldürten sinirsel öfkeden çok daha korkunç, çok daha tehlikeli sonuçlara sebep olmaktadır.!

Cinsel öfkenin sinirsel öfkeden çok daha korkunç sonuçlar vereceğinden dolayıdır ki Efendimiz, bu öfkeye sebep olacak tahrikçi görüntü ve çevrelerden uzak durmayı, mahremiyet sınırlarını aşmamayı, taşmamayı ısrarla tenbih buyurmuş, bu konudaki çarpıcı ikazlarından birinde de aynen şöyle buyurmuştur:

Cinsel arzuları ayaklanan insan, aklının ya tümünü ,ya da üçte ikisini yitirmiş insan gibidir!".

Yani her türlü riski göze alacak deli haline gelir cinsel duygularını alevlendiren insan!!

Bu arzuları ayaklandıran görüntüler,gezintiler,çevreler..günümüzde oldukca çok ve değişiktir.. Bilhassa tenha yerlerde iki yabancının göz göze, yüz yüze gelmesi, cinsel öfkenin yavaş yavaş kabarmasına zemin teşkil etmesi demektir. Önce masumca sohbetler, sonra tokalaşıp el tutuşmalar.. derken bir zaman gelir ki cinsel öfkenin kabarmış dalgaları tarafları sürükleyip ****ürmeye başlar. Olmayacak şeyleri olur hale getirmeyi bile düşündürür..Tıpkı telefondaki kızcağızımızın çare arayışları gibi.

Henüz hayat tecrübesinden mahrum,ama gençlik heyecanına maruz kızcağız telefonun öbür ucundan duygu seline kapılan birinin imdat isteyişi gibi soruyordu:

Okuldaki arkadaşımla gizli dini nikah yaptırmak istiyoruz, Ne dersiniz?.

Cevabım tepkili ve sert oldu herhalde.

Ben, dedim, intiharın her türlüsüne karşıyım. Hayatının baharında bir genç kızın ailesinden habersiz gizli nikahla hayatını baştan riske sokması, büyük ihtimalle bir intihar gibidir. Erkek için aynı derecede olmasa da kız için sonuç başka türlü olmayabilir.!.

Çaresi yok mu bunun? diye feryadını tekrarladı tecrübesiz kızcağız.

Var, dedim. Hem de çok kolay!.

Heyecanlandı

Lütfen onu söyleyin hemen.!

Resmi nikah yaptırmak. Böylece kendini emniyete almak, aileni de sıkıntıdan kurtarmak..

Ama şu anda buna imkan yoktur. Ne ailem buna razı olur, ne de bizim okul ve yaş durumumuz buna müsaittir!

Demek hem yaş, hem okul, hem de aile durumu müsait olmadığı halde, siz yine de gizli nikaha cesaret edebiliyorsunuz. Bu kadar olumsuzluğu göze almanın sebebi ne ola ki?

Baştan mahremiyet ölçülerine dikkat etmedik. Uzun zamandır birlikte arkadaşlık etmekteyiz .Bu yüzden bir birimize çok alıştık.Ayrılamaz hale geldik. Artık önümüzdeki engelleri de düşünemez durumdayız. Gizlice nikah yaptırmayı göze alıyoruz

Evet cinsel öfkeye kapılacak kadar mahremiyet sınırlarını aşıp da yabancıyla yüz yüze göz göze yaşamaktan kaçınmamak, işte böyle sonucu düşünemez hale getirir tarafları!. Ömür boyu pişmanlık duyacakları hatayı göze aldırır. Sadece kendilerini değil ailelerini de büyük bir üzüntüye sokabilirler. Adı üstünde:

Cinsel öfke bu!.Yıkmışsınız bir defa aradaki mahremiyet duvarlarını.Alevlendirmişisiniz önü alınmaz gençlik arzu ve heveslerinizi. Artık kendinizi mazur gösterecek kılıf hazır:Aşık olmak!..

Halbu ki, Şafiiye göre, velinin izni olmadan dini nikah yapılamaz. Hanefide de, taraflar denk değilse velinin itiraz edip ayırma hakkı vardır!.Bunlardan başka resmi nikahtan önce dini nikah yapmak da (kanunen) risksiz değildir.Kızcağızın eline evlilik belgesi gibi hiçbir şey geçmez. Evliliğini ispat edipte hak talebinde bulunma imkanı yoktur resmi olmayan nikahta..Bütünüyle boşta kalır kızcağız dini nikahla kalırsa.

Ama bunca mahzurları cinsel öfkeye kapılanlar düşünemezler ki! Onlar, sinirsel öfkeye kapılanların tetiği çekip de bir adamı gözünü kırpmadan öldürdüğü gibi tetiği çeker, hedefini vurur.Sonra da ömür boyu pişmanlık duyup feryat eder, ama bunun hiç bir faydası olmaz. Çünkü kurşun namludan çıkmış,hedefini cansız yere sermiştir artık.

En iyisi,bu tamiri mümkün olmayacak tahribin sonucunu baştan düşünmek.. Dönülmesi imkansız yola baştan girmemek..Tek kelimeyle cinsel öfkeyi ayaklandıracak görüntülerden..çevrelerden..bakışmalardan..yakınlaşmalardan uzak kalmak..Tek cümleyle kendini korumaya almak.

. Sözün özü olarak diyorum ki Aziz gençler!mahremiyet sınırlarını aşıp taşmamaya,cinsel öfkeye maruz kalıp ta şaşmamaya dikkat edin! Tek cümleyle,kendinizi korumaya alın. Yoksa cinsel öfke, ömür boyu pişmanlık duyacağınız riskleri göze aldırır.Üzerine de bir aşık olma kılıfı giydirir Mecbur ve mazur olduğunuz hissine büründürür..Ne yazık ki,işin sonu başı gibi tatlı olmaz. Bir ömür boyu çekeceğiniz ıstırap ve pişmanlık sizi takip edebilir.Zehirli bal yediğinizi fark edersiniz ama faydası olmaz!Tat gitmiş,zehir kalmıştır geriye.!KAYNAK:AHMET ŞAHİN

takan

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Cinsel öfke insanı ne hale getirir?

ALLAH RAZI OLSUN.

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razi olsun güzel kardesim
Cok önemli bir konuya deginmissiniz
Malesef günümüzde ask adina kandirilmis tabir caizse agzi süt kokuyor
denilecek kadar kücük yasta genclerimizin hayatina kast edilmekte
Allah cümle genclerimizi bu gaflettetn korusun

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

seher vakit yazdı:
Rabbim cümlemizden razı olsun kardeşim ben uzun zamandır bu konuyla ilgili bir yazı araştırıyordum rabbim ahmet şahin hocamdan razı olsun onun fikirleri benim için çok özeldir bu yazıyı sizlerle paylaştım inş faydalı olur selam ve dua ile

Canan38

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN GUZEL KARDESIM GUZEL BIR YAZI HAZIRLAMISSIN SIMDIKI GENCLIGIN SIKINTISI ELINE EMEGINE SAGLIK INSALLAH OKUR VE TEDBIRLI OLURLAR

SEVGI VE SAYGILARIMLA.....B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Canan38 yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN GUZEL KARDESIM GUZEL BIR YAZI HAZIRLAMISSIN SIMDIKI GENCLIGIN SIKINTISI ELINE EMEGINE SAGLIK INSALLAH OKUR VE TEDBIRLI OLURLAR

SEVGI VE SAYGILARIMLA.....B)
rabbim cümlemizden razı olsun değerli kardeşim inş ümid ettiğimiz gibi olur selam ve dua ile

S

SELEHA

S.A. ARKADAŞIM ÇOK GÜZEL BİR KONU HAZIRLAMIŞSIN ALLAH RAZI OLSUN ARKADAŞIM ALLAH HEPİMİZE HİDAYET ETSİNB)B)B)B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

SELEHA yazdı:
S.A. ARKADAŞIM ÇOK GÜZEL BİR KONU HAZIRLAMIŞSIN ALLAH RAZI OLSUN ARKADAŞIM ALLAH HEPİMİZE HİDAYET ETSİNB)B)B)B)
A S DEĞERLİ KARDEŞİM RABBİM CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN AMİN İNŞ DUA İLE

edaalican

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardes rabbim hiç kimseyi bu olumsuzluklara düşürmesin...B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

edaalican yazdı:
Allah razı olsun kardes rabbim hiç kimseyi bu olumsuzluklara düşürmesin...B)
RABBİM CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN KARDEŞİM AMİN İNŞ

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

seher vakit yazdı:

değerli kardeşmin yorumuna aynen katılılıyorum.
Ablacığım ALLAH senden de razı olsunB)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:
seher vakit yazdı:

elzem kardeşim rabbim razı olsun çok tşk ediyorum bukadar öğrenmeye meraklı olduğun için rabbim yar ve yardımcın olsun dua ile

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
elzem yazdı:
seher vakit yazdı:

elzem kardeşim rabbim razı olsun çok tşk ediyorum bukadar öğrenmeye meraklı olduğun için rabbim yar ve yardımcın olsun dua ile

oo abla sayenizde daha neler öğrenecem.Bilmediğim merak ettiğim konular burda ee bunları öğrenmemek olrmu
RABBİM emeğinizin karşılığını fazlasıyla versin

serife07

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN. NE GÜZEL İFADE ETMİŞ HOCAMIZ ÇEŞİTLİ İSTEK VE ARZULARI CİNSEL ÖFKE DİYEREK. SU AN GENÇLERİMİZ AŞK KILIFI ADI ALTINDA HERŞEYİ YAPMAYA HAZIRLAR SONUCUNU DÜŞÜNMEDEN İLERİ Kİ ZAMANLARDA BAŞIMA NE GELEBİLİR DİYE DÜŞÜNMÜYORLAR. NE YAZIK. ALLAH AKIL FİKİR, HİDAYET NASİP EYLESİN. İNŞEALLAH.BU KONUYU BİZİMLE PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜRLER. SELAM VE DUA İLE.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

serife07 yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN. NE GÜZEL İFADE ETMİŞ HOCAMIZ ÇEŞİTLİ İSTEK VE ARZULARI CİNSEL ÖFKE DİYEREK. SU AN GENÇLERİMİZ AŞK KILIFI ADI ALTINDA HERŞEYİ YAPMAYA HAZIRLAR SONUCUNU DÜŞÜNMEDEN İLERİ Kİ ZAMANLARDA BAŞIMA NE GELEBİLİR DİYE DÜŞÜNMÜYORLAR. NE YAZIK. ALLAH AKIL FİKİR, HİDAYET NASİP EYLESİN. İNŞEALLAH.BU KONUYU BİZİMLE PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜRLER. SELAM VE DUA İLE.
rabbim cümlemizden razı olsun kardeşim evet aşk adı altında gençlerimize sunulan ve örnek gösterilen hayat halbuki gençlerimizi sonu olmayan bir uçuruma düşürüyor rabbim yardım etsin nefsimizin şerrinden muhafaza eylesin inş dua ile

serife07

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
serife07 yazdı:
rabbim cümlemizden razı olsun kardeşim evet aşk adı altında gençlerimize sunulan ve örnek gösterilen hayat halbuki gençlerimizi sonu olmayan bir uçuruma düşürüyor r
abbim yardım etsin nefsimizin şerrinden muhafaza eylesin inş dua ile
amin kardeşim. ben şu an gençlerin halini görünce çok üzülüyorum.benim de kızım var 6 yaşında ama yinede ilerisi için endişe etmemek mümkün değil. elimizden geldiğince güzel yetştirmeye çalışıyoruz insan yine dekorkuyor. rabbim kötü insanların şerrinden korusun. hepimizi.

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim sizden razı olsun, bence ihtiyaç duyulan bir konu umarım amacınıza ulaşırsınızda mesajınız pek çok kardeşimize yeni bir kapı aralar. Rabbim rızasını kazanan kullarından eylesin bizleri.
Selam ve dua ile.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:
Rabbim sizden razı olsun, bence ihtiyaç duyulan bir konu umarım amacınıza ulaşırsınızda mesajınız pek çok kardeşimize yeni bir kapı aralar. Rabbim rızasını kazanan kullarından eylesin bizleri.
Selam ve dua ile.
rabbim cümlemizden razı olsun konak kardeşim inş bende öyle ümid ederek yazıyı forma gereği duydum hayırlısı olur inş dua ile

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
konak yazdı:
Selam ve dua ile.
rabbim cümlemizden razı olsun konak kardeşim inş bende öyle ümid ederek yazıyı forma gereği duydum hayırlısı olur inş dua ile

benim ablam zaten gerekli konuları yazar ALLAH razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt