Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cehennemi tadacak başörtülü kadınlar (2 Kullanıcı)

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Altı temel hadis kitabının bir araya toplanmış hali olan Kütüb-i sitte'de farklı başlıklarda örtünmeyle ilgili hadislere yer verilmiştir. Ayşe bint Ebu Bekir'den rivayet edilen bir hadis şu şekildedir;

"Resûlüllah bileklerinin dört parmak yukarısını işaret ederek:“Allah’a ve ahiret gününe inanan bir kadına ergenlik çağına varınca yüzü ve şuraya kadar elleri dışında herhangi bir yerini açması helal değildir." [24]

Yine Ayşe bint Ebu Bekir'den rivayet edilen bir hadise göre, Ebu Bekir'in kızı Esma ince bir elbise ile peygamberin huzuruna girmişti. Peygamber yüzünü başka yöne çevirdi ve, yüzünü ve avuçlarını göstererek şöyle dedi;

"Ey Esma! Şüphesiz kadın erginlik çagına ulaşınca, onun şurası ve burası dışında kalan yerlerinin görünmesi uygun değildir."[25][26][27].

İlahiyatçılar, belirtilen bölgelerden başka ayakların da örtülmeyebileceğini ifade etmişlerdir.[28]

Paylaşımınız için Allah razı olsun.
Emeğinize sağlık..
Rahmana emanet olun...

emine2

Kayıtlı Kullanıcı
deve hörgücü gibi yapmak günah mıymış kardeşim hocalarımız günah değil dedide

hamdiye

Kayıtlı Kullanıcı
bu hocaların demesiyle olacak birşey geğil ki.sonuçta deve hörgücü benzetmesi hadisi şerifte yer alıyor.ve günah olduğu söyleniyor .bana yakışıyor ben böyle bağlamak istiyorum diyorsak bunu hocalara mal etmeyelim sonuçta ortada peygamber efendimizin hadisi var değilmi sevgili kardeşerim..

sanemmm

Kayıtlı Kullanıcı
Onları öyle görmek bizleri de üzüyor ama bunu düzeltmek de yine bize düşüyor.Biz çaba düzeltmek için çaba göstermezsek suçlusu da yine biz oluruz.

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
bu hocaların demesiyle olacak birşey geğil ki.sonuçta deve hörgücü benzetmesi hadisi şerifte yer alıyor.ve günah olduğu söyleniyor .bana yakışıyor ben böyle bağlamak istiyorum diyorsak bunu hocalara mal etmeyelim sonuçta ortada peygamber efendimizin hadisi var değilmi sevgili kardeşerim..

Haklısınız kardeşim değerli yorumunuz için Rabbim sizden razı olsun.
Gözlerinize sağlık.
Allaha emanet olun.....

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Onları öyle görmek bizleri de üzüyor ama bunu düzeltmek de yine bize düşüyor.Biz çaba düzeltmek için çaba göstermezsek suçlusu da yine biz oluruz.

Gözlerinize sağlık.
Rabim sizden razı olsun.
Hayırlı akşamlar.....

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim bu tür ler her yerde var hatta çok yakınımızda bile var hatta bunların içinde yalan ve dolanı çok iyi yapanlar var..

Amin cümlemizden olsun inş.
Gözlerinize sağlık..
Haklısınız, Rabbim sayılarını azaltsın...

#fani_dünya#

Kayıtlı Kullanıcı
etraf giyinik çıplaktan geçilmiyor Mehmet Şevket Eygi abimiz ne güzel döktürmüş yine..

bazı arkadaşlar bunlar bilgisiz birinin bunlara yanlış yaptıklarını anlatması lazım diyor fakat bende diyorum ki bunların hiç biri bilgisiz değil hepside biliyor(istisna hariç) ama nefislerine hoş geliyor çünkü kadının fıtratında begenilmek vardır erkeğinkinde ise begenmek,seçmek vardır tabi bu ölçülü helal şekilde olursa kimsenin diyeceği yok.

ama sen kendi begenilme isteğini aleni bir şekilde her giyiminde makyajında şuyunda buyunda ortaya serersen o zaman senin yaptıgın iki kat günah olur çünkü sen hem başörtülüsün hemde bunları yapıyorsun yani bu şuna benzer başında sarık olan takke olan bir adamın içki içmesine benzer..!

bu devirde islami ölçüde giyinen kadınlar malesef gün geçtikçe azalıyor çarşaflı kalmadı nerdeyse..

bundan birkaç ay evvel caddede yürüyordum aylardır çarşaflı kadına rastlamamıştım birde baktım karşıdan benim yol güzargahımda bir çarşaflı kadın oh be nihayet dedim biri kalmış şu memlekette..
birde yanımdan geçmesinmi bir parfüm kokusu aman Allahım burnumun direği kırıldı döndüm arkamı baktım acaba yanlışmı gördüm dedim bu çarşaflı değilmiydi yoksa diye..!

yani hevesim kursagımda kaldı açıkçası rabbim affetsin bu zamane kadınlarını..

tam riayetiyle örtünenlerde azaldı..
nereye gidiyoruz sonumuz hiç hayra alamet değil.
başörtülüler ile ilgili biz erkekler o kadar çok şey duyuyoruz ki artık normal gelmeye başladı !!

eskiden kadın adını bir yerde söylemekten haya ederdi..
şimdikiler bırak adını yapmadıkları rezalet yok!!
neyse söyle söyle bitmez ki..

rabbim dogru yola iletsin inşAllah..

vesselam..

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
etraf giyinik çıplaktan geçilmiyor Mehmet Şevket Eygi abimiz ne güzel döktürmüş yine..

bazı arkadaşlar bunlar bilgisiz birinin bunlara yanlış yaptıklarını anlatması lazım diyor fakat bende diyorum ki bunların hiç biri bilgisiz değil hepside biliyor(istisna hariç) ama nefislerine hoş geliyor çünkü kadının fıtratında begenilmek vardır erkeğinkinde ise begenmek,seçmek vardır tabi bu ölçülü helal şekilde olursa kimsenin diyeceği yok.

ama sen kendi begenilme isteğini aleni bir şekilde her giyiminde makyajında şuyunda buyunda ortaya serersen o zaman senin yaptıgın iki kat günah olur çünkü sen hem başörtülüsün hemde bunları yapıyorsun yani bu şuna benzer başında sarık olan takke olan bir adamın içki içmesine benzer..!

bu devirde islami ölçüde giyinen kadınlar malesef gün geçtikçe azalıyor çarşaflı kalmadı nerdeyse..

bundan birkaç ay evvel caddede yürüyordum aylardır çarşaflı kadına rastlamamıştım birde baktım karşıdan benim yol güzargahımda bir çarşaflı kadın oh be nihayet dedim biri kalmış şu memlekette..
birde yanımdan geçmesinmi bir parfüm kokusu aman Allahım burnumun direği kırıldı döndüm arkamı baktım acaba yanlışmı gördüm dedim bu çarşaflı değilmiydi yoksa diye..!

yani hevesim kursagımda kaldı açıkçası rabbim affetsin bu zamane kadınlarını..

tam riayetiyle örtünenlerde azaldı..
nereye gidiyoruz sonumuz hiç hayra alamet değil.
başörtülüler ile ilgili biz erkekler o kadar çok şey duyuyoruz ki artık normal gelmeye başladı !!

eskiden kadın adını bir yerde söylemekten haya ederdi..
şimdikiler bırak adını yapmadıkları rezalet yok!!
neyse söyle söyle bitmez ki..

rabbim dogru yola iletsin inşAllah..

vesselam..

Amin.. Amin...

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
güzel bir paylaşım allah razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt