Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çarşaf meselesi (1 Kullanıcı)

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
hh_6DVM.jpg

Selamun aleyküm kardeşlerim,

Elhamdülillah tesettürlüyüm. Yazın ferace giyiniyorum, uzuncada baş örtü kullanıyorum ama havalar soğuyup kalın giyinmek elzem olduğunda pardesü giyiniyorum. Pardesüde, feracede olduğu gibi rahat etmiyorum. Her kış bunun sancısını çekiyorum ve aslında en başından belli istediğim çarşafı giyinmeye karar verdim. Yarında çıkıp alacağım inşallah.

Sizlerden Allah cc rızası için öğrenmek istediğim ise;
Çarşaf çok kalın değil, yani kışın soğuktan koruyacak kadar değil, bu durumda içe ne giyilmeli? (kalın giysiler üzerine çarşaf giymek soğuktan korur mu?
Çevrenizde çarşaf giyenlerden bildiğiniz veya gördükleriniz neler giyiyor?
Veya aranızda çarşaflı olanlar vardır, kışın nasıl bir iç giysi ile soğuktan korunuyorsunuz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürederim.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam kardeşim.. Adına çok sevindim.. Çok heyecanlandm.
Ben de o kadar çok istiyorum kii.. İnşaallah bana da nasip olur..
Hakkında hayırlısını diliyorum.. Ben de ferace ve uzun basörtüsü kullanıyorum..
Kışın içime kalın giyiniyorum. Feracelerimin hepsi bol oldugu için bir sorun olmuyor.Üşümüyorum.
Çarşaf giyen tanıdıklarım var ama bunu sormak hiç aklıma gelmemişti.. Rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin.
Dualarında bizleri de unutma..

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam kardeşim.. Adına çok sevindim.. Çok heyecanlandm.
Ben de o kadar çok istiyorum kii.. İnşaallah bana da nasip olur..
Hakkında hayırlısını diliyorum.. Ben de ferace ve uzun basörtüsü kullanıyorum..
Kışın içime kalın giyiniyorum. Feracelerimin hepsi bol oldugu için bir sorun olmuyor.Üşümüyorum.
Çarşaf giyen tanıdıklarım var ama bunu sormak hiç aklıma gelmemişti.. Rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin.
Dualarında bizleri de unutma..

Allah cc razı olsun kardeşim, Rabbim cümle hanımlara hakkı ile tesettürü nasip etsin. Dualarımdasınız inşallah, Allah'a cc emanet olun.

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Aaaa kimsecikler cevap vermemiş ama 43 kişi açmış konuyu okumuş :(
Neyse, ben çarşafımı aldım elhamdülillah.

Merak edenler için yazayım, en başta Allah cc rızası için: Çarşaf giyen hanımlar kışın içlerine kazak hırka vs. giyormuş. Havaların çok soğuk olduğu zamanlarda ise çarşafın üzerine şal alınıyormuş.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Aaaa kimsecikler cevap vermemiş ama 43 kişi açmış konuyu okumuş :(
Neyse, ben çarşafımı aldım elhamdülillah.

Merak edenler için yazayım, en başta Allah cc rızası için: Çarşaf giyen hanımlar kışın içlerine kazak hırka vs. giyormuş. Havaların çok soğuk olduğu zamanlarda ise çarşafın üzerine şal alınıyormuş.

Rabbim razı olsun kardeşim..

imported_SERAP_

Kayıtlı Kullanıcı
s aleyküm inşaallah bir gün hep birlikte giyiniriz kardeşim

Sayili

Kayıtlı Kullanıcı
pardesüde olur çarşafda olur sen ne istiyorsan onu tercih et hanım kardesim ben sahsen kendi gorusum pardesuyu daha cok begenıyorum ama carsaf gıyenıde kutlarım

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
havalar soğuk kendinizi üşütmeyin hasta olmayın da ne giyerseniz giyin baki ve selamlar:a21:

özgeöz

Yasaklı Kullanıcı
selamu aleykum. aslında benim bildiğim kadarıyla Kuran'da bahsedilen cilbab, yani uzun örtüdür. yani vücut hatlarımızı belli etmeyen bir pardesü üzerine yine çarşafımızın örtüsünü örtersek sanırım yanlış olmaz(en doğrusunu Allah Azimüşşan bilir).. bir de aklıma gelmişken yazayım, çevremde birkaç dini bütün ablalar görüyorum, cilbabın altına şalvar giyiyorlar. Peygamber efendimizin şalvar giyen kadına şefaat edeceğim hadisinden dolayı öyle giyiniyorlarmış..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt