Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Camiye her zaman gidilir mi? (1 Kullanıcı)

beyaban

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşlerim,

Bazen çok sıkıntılı hissediyorum ve namaz kılmak istiyorum. 5 vakit dışında da herhangi bir zaman camiye girip namaz kılınabilir mi? İlla imamın arkasında, cemaat ile birlikte vakit namazı mı kılınmalıdır?

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşlerim,

Bazen çok sıkıntılı hissediyorum ve namaz kılmak istiyorum. 5 vakit dışında da herhangi bir zaman camiye girip namaz kılınabilir mi? İlla imamın arkasında, cemaat ile birlikte vakit namazı mı kılınmalıdır?

Camiide nafile ve kaza namazı da kılınabilir.Ancak bunları evde kılmak daha evladır.Çünkü evlerde namaz kılmak evleri bereketlendir.Camiiye evi yakın veya bitişik olanlar ilk sünnet namazlarını da evde kılabilirler.Zira, bilhassa kaza namazını kılarken kimseye bir şey dememek gerekir.Kaza namazı, terkedilen namazın vakitsiz kılınanı olduğu için bu namazı terketme günahlarını açığa çıkaracağından kimsenin bu namazdan haberi olmaması gerekir.

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Evlerimizi de namaz bereketiyle donatalım. Ancak orası Allah c.c. ın evi. Ondan daha güzel misafir ağırlayan mı olur. Tabiki gidebilirsin kardeşim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt