Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ÇAĞIMIZIN MÜSLÜMANLARI VE(İKİNCİ)CAHİLİYE DÖNEMİ (1 Kullanıcı)

DIDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
18 Tem 2006
Mesajlar
231
Tepki puanı
0
Puanları
0
570'li yıllar. Arabistan'da kan davası, fuhuş, putperestlik, içki, kumar, faiz... gibi gayri ahlaki bir ortam, en son haddi ile yaygın olarak yaşanmaktadır. Allah'ü Teala, bu kullarına acıyıp, onları düşmüş oldukları cehalet ( dinden, haktan, adalet-ten, ahlaktan... uzak) ortamdan çekip kurtarması için bir ilaç, şifa olan Kur'an ve onu insanlara anlatıp, açıklayıp, uygulayıp, örnek olacak bir peygamber gönderir. Reçeteyi okuyup, uygulayan; Kur'anı okuyup hayatlarına tatbik eden bu toplum, tüm cahili hastalılardan ( içki kumar, rüşvet...) kurtulurlar.

2000'li yıllar. İslam dünyası, ikinci cahiliye dönemini (İslam öncesi dönemi) yaşamaktadırlar. İnsanlar yeniden içki kumar, fuhuş... bataklığına batmışlardır. Hem de çok daha fazlası ile aşırı olarak...

* I. CAHİLİYE DÖNEMİ * II. CAHİLİYE DÖNEMİ

*Şarap vardı, * Bira, rakı, votka... var,

*Kumar vardı, * Kumarhane (K. evi) var

*Kadınlar çadırda satılırdı, * Kadınlar evlerde satılıyor (Genel ev)

*Haşhaş vardı, *Eroin, kokain, morfin,uyuşturucu...var,

*Kan davası vardı, * Spor fanatizmi, ırkçılık..var,

*Kız çocuklarını doğunca diri diri gömme vardı, * Kürtaj (Kız erkek doğmadan),

*Soyun erkekten devamı inancı, *Aynen var

*Kılıçla adam öldürme vardı, * Füze, makineli ile öldürme var

*Fal okları vardı, * Bilgisayarla fal var,

Asrımıza İslam gözü ile baktığımız zaman günümüz müslümanlarının, İslam gelmeden önceki, cahiliye adetleri ile yoğun olarak içice bulunduğunu görürüz.

1400 sene önce , insanları cahiliye adetlerinden ( cehaletten, islami olmayan yaşam tarzından), Kur'an ve O'nun tebliğcisi olan Hz. Muhammed kurtarmıştı. İlaç, insanları 1400 sene önce tedavi etmiş ise, aynı hastalığa tutulan günümüz insanlarını da aynı ilaç ile (Kur'an ve sünnetle- Hz.Resul gibi davranmakla-) kurtarabilir. Yeter ki ona önce inanalım- iman edelim-, sonra onu uygulayalım ve bu uygulamamızda da ihlaslı, samimi olabilelim.

Eğer bizler, Kur'ana uyarsak, birbirleri ile harp eden, ahlaksız Arap kavmini bir yüce devlet haline getiren İslam, aynı karışıklığı ve gayrı ahlakiliği ( homo-lezbiyenlikten estens topluma doğru giden toplulukları...) yaşayan toplumumuzu da, yeniden bir dünya hakimi, II. Osmanlı haline getirebilir. Yeter ki inanalım uygulayalım, ihlaslı, samimi olalım...
 

OKU

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
10 Ağu 2006
Mesajlar
267
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: ÇAĞIMIZIN MÜSLÜMANLARI VE(İKİNCİ)CAHİLİYE DÖNEMİ

TABİBİ
KULUP
KALPLERİN
TABİBİ
SAS A
SALAT
VE
SELAM
OLSUN
ZAMANIN İMAMINI
TANIMAYAN
CEHALET ÖLÜMÜ İLE ÖLÜR
SADAKA RASULULLAH..
 

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
31 Tem 2006
Mesajlar
1,474
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
45
Konum
ALMANYA/MANISA
RE: ÇAĞIMIZIN MÜSLÜMANLARI VE(İKİNCİ)CAHİLİYE DÖNEMİ

ALLAH RAZI OLSUN!!
FAL BAKTIRANLARI ANLAMIYORUM:eek: GELECEGI ÖGRENMEK HAYATLARINDA NEYI DEGISTIRIYOR ACABA (HA$A) GAYBI BILMEK ALLAH ´A MAHSUS.
MESELA BEN OGLUMU KAYBETTIM ONUN ÖLÜMÜNÜ ÖNCEDEN BILSEYDM NASIL YASARDIM RABBIM ISTESEYDI ZATEN BILDIRIRDI.HERSEYI DÜSÜNEN RABBIM BUNUDA DÜSÜNMÜS BIZ ACIZ KULLARA BILDIRMEMIS BASINA GELECEKLERI HANGI NEFS ANASININ BABASININ EVLADININ ÖLÜMÜNÜ BILEN HANGI NEFS DAYANABILIR SORARIM SIZE:(
 

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
2 Ağu 2006
Mesajlar
240
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: ÇAĞIMIZIN MÜSLÜMANLARI VE(İKİNCİ)CAHİLİYE DÖNEMİ

ÇOK GÜZEL BİR KARŞILAŞTIRMA VE YÜZDE YÜZ DOĞRU BENCE .EMEĞİNİZE SAĞLIK.B)B) A.E.O
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt