Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Buz Tutturan Bilmeceler... (1 Kullanıcı)

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
YA NASIL SÖYLİCEM YA ONU UNUTTUMUŞUM:a03:

SAĞLIK KONUSUNDA İYİDİR ŞÜKÜR:)
BUGÜN HEM EVDE HEM MSN DE YANLIZ KALDIK:(

Önemli değil bakarsın kardeşim fırsat bulduğun zaman :)
Eskiden uğraşmıştım o tür şeylerle :)

Bazen sonsuz huzur veren birşey yalnızlık bazen ise çekilmeyen birşey :)

Çok şükür kardeşim iyiyim :)
Kardeşim işler yoğun sayılmaz da :)
Benim ilgilendiğim bir alan var işimle alakalı :)
Ona yoğunlaşmaya uzmanlaşmaya çalışıyorum :)
Sayfamızı unutmadan tabi :)

erolbin

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.erolbin.net
bu soruldu mu bilmiyorum da ben yinede sorayım.
''insan neden saçmalar''
(bana bu soruyu çok soruyorlar da )

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
307192_567971846576315_1459199235_n.jpg

?

!!!!

Bu nasıl bir soru ya 5 dakikadır düşünüyorum beynim bir hal oldu çıkamıyorum içinden :D Bide soru hatalı gibi .. Benim oğlumun babası diyen kişi bir kadın anne olmalı yoksa hem oğlum diyor hem babası başka diyor.
Yinede ''kendisi'' şıkkı fazla cinsiyet belirtmiyor o yüzden D diyorum bende .. Hatta evet evet eminim Ahmet kişinin babası oluyor kişide oğlunun babası oluyor tamam yani anladım :D Düşünürken cevabı buldum galiba :D Kendisi şıkkı baya mantıklı geldi şu an bence kesin D .. Yani kısacası Ahmet'in oğlu kendisi kendi oğlunun babasıda kendisi yani kendisinden Ahmet'in oğlu diye bahsediyor..

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Bu nasıl bir soru ya 5 dakikadır düşünüyorum beynim bir hal oldu çıkamıyorum içinden :D Bide soru hatalı gibi .. Benim oğlumun babası diyen kişi bir kadın anne olmalı yoksa hem oğlum diyor hem babası başka diyor.
Yinede ''kendisi'' şıkkı fazla cinsiyet belirtmiyor o yüzden D diyorum bende .. Hatta evet evet eminim Ahmet kişinin babası oluyor kişide oğlunun babası oluyor tamam yani anladım :D Düşünürken cevabı buldum galiba :D Kendisi şıkkı baya mantıklı geldi şu an bence kesin D .. Yani kısacası Ahmet'in oğlu kendisi kendi oğlunun babasıda kendisi yani kendisinden Ahmet'in oğlu diye bahsediyor..

Hey maaşallah :a21: :a21:

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Aylin'in babasının 5 tane kızı var;

1-Çaça
2-Çeçe
3-Çiçi
4-Çoço
5-???

(Çooook kolay bir soru, ayrıca isimler de güzel oldu he :D)

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
1)3 cocuğum var.Birincisi benim yaşımın ilk rakamı yasındadır.İkincisi benim yaşımın ikinci rakamı yasındadır. Üçüncüsü bu iki rakamın toplamı yaşındadır. Hiçbirinin yaşı aynı olmadığına göre ve hepimizin yaşları toplamı 45 ise benim yaşım kaçtır?

2)BİR, ÜÇ, BEŞ, SEKİZ, ONÜÇ, ?
? yerine ne yazılmalıdır.

3)Manavın iki kefeli bir terazisi ve 4 adet farklı ağırlığı var.O, bunlarla 1 kilodan 40 kiloya kadar herşeyi tartabiliyor.Manavın elindeki 4 farklı ağırlık nelerdir?

4)Bir cinayet işlenmiş ve tek görgü tanığı var. Duruşmada görgü tanığına hakim sormuş:
" Anlat bakalım nasıl oldu ? "

Görgü tanığı da aynen şöyle anlatmış:
" Sahilde yürüyordum iskeleye yanaşmış olan gemide adam kafasına silahı dayayıp 2 el ateş etti."
Yani görgü tanığı adamın intihar ettiğini iddaa etmiş.

Hakim de adamı " Bu vurdu, tutuklayın. " demiş.
Hakim bunu sizce neye dayanarak söylemiş olabilir?

?

!!!!

Ama burda bir mantık hatası yaptım galiba :D Ahmet'in nesidir diye soruyor ben soruyu soranı bulmaya çalıştım ve kendisi cevabını verdim yani sonuç olarak bu adam Ahmet'in oğludur. O yüzden C şıkkı olmalı .. Yani kendisi olan kişi Ahmetin oğlu oluyor.. Yani oğlanın babası sorulsa kendisi ama Ahmet'in neyi diye sorulursa oğludur zaten en başta belirtilmiş boşuna o kadar düşündüm :D Ahmet'in oğlu diye kendisinden bahsetmiş oluyor ve Ahmet'in neyi olduğu böylece çıkıyor zaten.Ahmet'in oğlu böyle saçma bi soru sormuş işte oğlu oluyor yani C diye düzeltiyorum.Bu kişi Ahmet'in oğludur.

?

!!!!

4)Bir cinayet işlenmiş ve tek görgü tanığı var. Duruşmada görgü tanığına hakim sormuş:
" Anlat bakalım nasıl oldu ? "

Görgü tanığı da aynen şöyle anlatmış:
" Sahilde yürüyordum iskeleye yanaşmış olan gemide adam kafasına silahı dayayıp 2 el ateş etti."
Yani görgü tanığı adamın intihar ettiğini iddaa etmiş.

Hakim de adamı " Bu vurdu, tutuklayın. " demiş.
Hakim bunu sizce neye dayanarak söylemiş olabilir?

Bir tek bu soru hakkında fikrim var ; intihar eden kişi 2 el ateş edemez 1.'de zaten ölür.Demek ki başkası vurdu o da intihar diye yalan söyleyen kişi 2 el ateş ederek o adamı öldürmüştür. Sayıyı bile biliyorsa ve orada sadece o bulunuyorsa zaten tek görgü tanığı olarak ancak o iki el ateş etmiştir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt